AUTOMOBILIAI IŠ AMERIKOS


1892 metais būsimasis amerikiečių automobilių pramonės Magnatas Henris Fordas pasigamino pirmąjį savo automobilį, o po aštuonerių metų pagaminamų automobilių kiekiu JAV tvirtai pirmavo pasaulyje (1900 m. čia buvo pagaminta 4192 automobiliai, o visose kitose šalyse — apie 11 tūkst.). iš pirmaujančių gretų amerikiečiai pasitraukė 1981 m.: dabar JAV kasmet pagaminama apie 8 mIn. automobilių, o bendras šios šalies automobilių parkas jau viršija 130 milijonų. Tačiau JAV išlieka daugiausiai automobilių pagaminanti, ir labiausiai automobilizuota valstybė (antroji po jos pagal automobilizacijos lygį yra Kanada: ten kiekvienam tūkstančiui gyventojų tenka 440 automobilių).

Jungtinėse Amerikos Valstijose net juokaujama, kad kiekvieną kartą, kai amerikiečių šeima sulaukia kūdikio, nuo gamyklų konvejerio nurieda du automobiliai, todėl, esą, reikėtų kontroliuoti automobilių „gimimą“, kad šis nebūtų per didelis… Amerikiečių šeimos biudžete automobilio išlaikymo išlaidos mažesnės tik už buto nuomos mokestį ir maitinimuisi skiriamą sumą. Todėl amerikietiškų automobilių pirkėjų iš Lietuvos pagrindinė priežastis kodėl atsiveža automobilius į Lietuvą yra kad pakankamai pigios mašinos JAV miestuose, nėra kaip išlaikyti šios transporto priemonės.

automobiliai-is-amerikosSmarkiai įsisukusi amerikiečių automobilių pramonės karuselė dabartiniu metu šiek tiek lėtina savo greitį. Neseniai JAV išėjo Emos Rotšild knygą, pavadinta ,,Prarastas rojus, arba automobilio eros saulėlydis“. tikrųjų daug sakantis pavadinimas Jis paaiškina, kaip visagalė automobilių pramonė, dar ne taip seniai daugybei amerikiečių atrodžiusi jų gerovės ir nepriklausomybės simboliu, dabar savotiškai darosi „kalta“ dėl labai didelės automobilizacijos sukeltų padarinių, kuriuos šalis ypač skaudžiai pradėjo justi per pastaruosius 10-15 metų. Tačiau, kita vertus, lėčiau pradėjus slinkti automobilin gamyklų konvejeriams, dažnas amerikietis su baime žvelgia į ateitį: juk kas šeštas šios šalies dirbantysis pelnosi duoną iš automobilio…

Visas pasaulis nuolat ieško veiksmingų eismo saugumo priemonių, deja, avarijų skaičius beveik nemažėja. Praktiškai kas devintas vairuotojas per savo gyvenimą sužeidžiamas arba žūva automobilio katastrofoje. Kaip vaizdingai yra pasakęs vienas autoritetingas JAV transporto specialistas, neišspręsta šalies eismo saugumo problema tai tiek aukų, kiek jų būtų, jeigu kasdien sudužtų po stambų oro lainerį. Pakanka prisiminti, kad tik per vieną JAV Nepriklausomybės dieną (1980 m. liepos 4ąją) autoavarijose žuvo 449 žmonės ir tūkstančiai buvo sužeisti, o nuo automobilio pasirodymo per jį neteko gyvybės 2 mln. amerikiečių (daugiau negu per visą JAV kartį istoriją).

Šaltinis – Wikipedia ir automobilių supirkimas klaipėdoje