AUTOMOBILIŲ SUPIRKIMAS KAINOS


Vairuotojai, ypač turintys nedidelį darbo stažą, klysta nustatydami ir įvertindami trumpus laiko tarpus. Pavojingiausia yra tendencija pervertinti laiko intervalus, kai laiko trūksta, o vairuotojui atrodo, jog jo visiškai pakanka manevrui atlikti; klaida pastebima per vėlai ir jos jau nebegalima ištaisyti. Tiksliam laiko suvokimui turi įtakos individualios žmogaus savybės, jo emocinė būsena.

Taip pat pasitaiko, kai neteisingai suvokiami aplinkiniai daiktai. Toks reiškinys vadinamas iliuzija. priežastys įvairios. Vairuotojo veikloje dažniausios suvokimo kontrastiškumo, perspektyvos, besikeičiančio reljefo ir kitos iliuzijos.

Didėjant automobilio greičiui, aplinkinių daiktų proporcijų santykis vis labiau iškreipiamas. Lenkdamas dideliu greičiu, vairuotojas kelią mato siauresni negu tas yra iš tikrųjų, todėl jis gali stengtis priartėti prie ašinės linijos. Teisingai nustatyti kelio plotį gali trukdyti posūkio, kuriame kelias atrodys daug siauresnis negu iš tikrųjų, perspektyva.

Dažnai apvalūs kelio posūkiai plane suvokiami kaip elipsiniai, kreivių ilgis vairuotojui atrodo, mažesnis, o posūkiai staigesni. Nuolaidžios įkalnės po ilgų nuokalnių atrodo statesnės.

automobiliai-pardavimuiIliuzinis suvokimas pavojingas. Netgi nedaug iškreipdamas tikrovę, jis gali būti avarinių situacijų priežastimi. Pavyzdžiui, iliuzinis pėsčiojo, kito automobilio arba kokios nors kliūties įvaizdis paprastai, sukelia neteisingą vairuotojo reakcija: nereikalingą ir pavojingą automobilio manevrą (staigų posūkį, stabdymą ir kt.).

Jau buvo kalbėta, kad tamsiai dažytas automobilis atrodo važiuojąs lėčiau negu iš tikrųjų. Būtent tuo paaiškinama ta aplinkybė, kad tamsiai dažyti automobiliai eismo nelaimėse dažniausiai susiduria su tamsios spalvos automobiliais.

Iliuzijas reikia skirti nuo haliucinacijų, kurios yra žmogaus liguistos būklės rezultatas. Haliucinacijų metu vairuotojas mato daiktus arba girdi garsus, kurių iš tikrųjų nėra. Iliuziškai suvokiant objektą, jis visada realiai egzistuoja, tačiau suvokiamas iškreiptai, klaidingai.

Vairuotojo iliuzijų dažnumas, forma, ryškumas ir pastovumas gali būti įvairūs. Iliuzijų dažnumas priklauso nuo kai kurių asmenų vaizduotės ryškumo. Jie tvirtina, kad užtenka tik pagalvoti arba suabejoti suvokimo teisingumu, ir susidaro iliuzija — iškreiptas suvokimas.

Dažniausiai iliuzijų susidaro dėl neigiamų emocijų (pavyzdžiui, nepasitikėjimo, baimės), kai vairuotojai pavargę, dėl dėmesio susilpnėjimo, apsvaigimo alkoholiu, netaisyklingos darbo pozos ir kt.

Reikia žinoti, kad daug dažniau iliuzijos susidaro vairuotojams pavargus. Specialiais tyrimais nustatyta, kad jos susidaro ties budrumo ir įsnūduriavimo riba. Todėl tikslinga keisti važiavimo režimą, nesėdėti prie vairo toje pačioje pozoje, vėdinti kabiną, vairuojant automobilį periodiškai sustoti ir ilsėtis.

Šaltinis – Wikipedia taip pat superkame automobilius panevėžyje