AUTOMOBILIŲ SUPIRKIMAS PANEVĖŽYJE


Automobiliu sportui, kaip techninei sporto šakai, galima priskirti bet kokias varžybas lenktyniniais, sportiniais ir standartiniais automobiliais. Automobiliu lenktynių dabar rengiama labai įvairiu. Štai svarbiausios jų rūšys: žiedines ir hipodromo, krosas (lengvaisiais automobiliais ir specialiais bagi), daugiakove, rekordiniai važiavimai, gokarto (kartingo) ir rali lenktynes.

Bene populiariausios yra rali, t. y. kompleksines sportines automobilių varžybos pagal nustatyta važiavimo režimą: jų trasa eina bendro naudojimo keliais ir dažnai būna tūkstančiu kilometru. ilgio. Pats žodis rally reiškia žvaigždinį važiavimą. Rali lenktynes — daugiadienes. Jas sudaro gana sunkių varžybų kompleksas. Vienos iš jų — kelio varžybos. Jose lenktynininkai orientuodamiesi pagal maršruto schema, žemėlapius ir nustatyta vidutini greiti privalo iš anksto jiems mažai žinomais keliais be sustojimo nuvažiuoti kelin tūkstančių kilometrų distanciją ir tiksliai užsiregistruoti visuose laiko kontrolės punktuose. Už kiekvieną pavėluotą ar per anksti atvažiuotą minutę dalyviai gauna baudos taškų. Be laiko kontrolės punktų dar yra slaptų, lenktynių dalyviams nežinomų. Mat pagrindinius laiko kontrolės punktus per anksti atvykę lenktynininkai gali prie geltonos vėliavos palaukti ir užsiregistruoti tik jiems reikiamu laiku, o slaptuose užfiksuojamas tikrasis atvykimo laikas ir už pasiankstinimą baudžiama. Tuo siekiama, kad varžybų dalyviai atskiruose etapuose per daug neskubėtų stengdamiesi laimėti laiko automobilių priežiūrai. Rali varžybų metu, automobilis privalo veikti kaip laikrodis — be jokių gedimų ir sutrikimų, nes menkiausias iš jų tuoj pat verčia lenktynininkus nukrypti nuo važiavimo grafiko, pradedama vėluotis laiko kontrolės punktus, pasipila baudos taškai. Todėl rali varžybose vienodai svarbūs ir meistriškas vairavimas, ir labai kruopštus automobilio paruošimas.

naudotu-automobiliu-supirkimasĮ rali lenktynių kompleksą įtraukiama nemaža kitokių papildomų varžybų: figūrinio vairavimo, greitesnio užvažiavimo į kalną, greičio lenktynės (specialiuose uždaruose kelio ruožuose) ir kt.

Rali prasideda toli nuo varžybų trasos ir gerokai anksčiau negu pačios lenktynės — kruopščiu mašinos paruošimu autoremonto dirbtuvėse, garažuose, techniniuose sporto klubuose. Daug dienų triūsia patys lenktynininkai, jų mechanikai, šaltkalviai, kiti specialistai. Stiprinami automobilio mazgai, važiuoklė, priekabiai tikrinama kiekviena detalė, kiekvienas varžtelis.

Dėl savo sudėtingumo dabar rali lenktynės laikomos sunkia, „vyriška“ sporto šaka, nors jos pradininke galima būtų laikyti moterį — Bertą Benc, vieno iš pirmųjų automobilių kūrėjo Karlo Benco žmoną. Tai ji 1888 metais ryžosi žygiui savo vyro automobiliu iš Manheimo į Heidelbergą. Berta Benc kelionėje patyrė nedidelių nuotykių, bet nepasimetė: skrybėlaitės smeigtuku išvalė užsikimšusį kuro padavimo vamzdelį, elektros laidą izoliavo guminiu keliaraiščiu…

Pasak automobilių supirkėjų Panevėžyje jiems dar niekada neteko supirkti automobilio skirto ralio varžyboms, net sudaužyto ar kitaip nevažiuojančio.

Šaltinis – wiki tema: automobilių supirkimas panevėžyje