SUPERKAME AUTOMOBILIUS KAUNE


Psichofiziologines žmogaus savybes geriausia tirti apmokymo metu ir ypač formuojant profesinius įgūdžius, taip pat profesinės veiklos metu.

Tirti vairuotojo psichologines savybes darbo metu pirmiausia reikia todėl, kad jam būtų galima parinkti darbo pobūdį: dirbti mieste su intensyviu transporto priemonių eismu ar tarpmiestiniuose pervežimuose, parinkti automobilio tipą, nustatyti darbo pamainos trukmę, užduoties svarbą ir laiką, kokiu paros metu reikėtu dirbti. Tokia pažiūra, vertinant vairuotojų psichofiziologines savybes, yra būdinga profesinei atrankai.

Reikia atsižvelgti į tai, kad neigiamos vairuotojo psichologinės savybės gali būti kompensuojamos kitomis savybėmis ir gali reikštis tik sudėtingose eismo situacijose. Todėl patartina vairuotoją tikrinti periodiškai, panaudojant specialius treniravimo įrenginius, kuriais imituojamos įvairios avarinės situacijos. Pagrindiniu vairuotojo meistriškumo vertinimo kriterijumi turi būti jo sugebėjimas veikti sudėtingomis kelio sąlygomis. Tikrinti vairuotoją derėtų po didelių darbo pertraukų (ligos, atostogų), kurių metu deautomatizuojami profesiniai automobilio vairavimo įgūdžiai. Šis tikrinimas būtinas pereinant dirbti su specializuotais automobiliais.

parduodu-automobili-masinaTaigi reikia pabrėžti, kad, laikant egzaminus aukštesnės klasės vairuotojo pažymėjimui gauti, svarbios yra ne tik vairuotojo žinios apie automobilio sandarą ir eksploatavimą, bet būtinas ir saugaus vairavimo meistriškumas, kurį galima nustatyti specialiais treniravimo įrenginiais. Vairuotojo patyrimas toli gražu ne visada rodo jo sugebėjimą teisingai veikti avarinėmis aplinkybėmis.

Būtina bet kokios profesinės atrankos sudėtinė dalis yra medicininis patikrinimas. Dabar jau galioja nauja instrukcija „Dėl asmenų, norinčių gauti pažymėjimą, suteikianti teisę vairuoti autotransportą bei miesto elektros transportą, taip pat dėl transporto priemonių vairuotojų pakartotinio medicininio patikrinimo tvarkos“. Transporto priemonės skirstomos į šešias grupes:

I – troleibusas, tramvajus;

II – neriboto maksimalaus svorio automobiliai ir neriboto keleivių skaičiaus autobusai;

III – automobiliai, kurių leistinas svoris neviršija 3 t, ir automobiliai, kuriuose telpa iki aštuonių keleivių;

IV – individualūs lengvieji automobiliai;

V – motociklai ir motoroleriai;

VI – visų kategorijų automobiliai su rankiniu valdymu invalidams.

Vairuotojams taip pat nustatytos šešios grupės, atsižvelgiant į transporto priemonių suskirstymą.

Ši klasifikacija įvesta pirmą kartą. Pagal ją galima diferencijuočiau vertinti kiekvieno vairuotojo sugebėjimus, nes skirtingoms grupėms keliami skirtingi medicininiai reikalavimai.

Vadovaujantis instrukcija, tikrinamieji skirstomi į vairuotojus su stažu (turinčius teises vairuoti transporto priemones ne mažiau kaip dvejus metus) ir kandidatus, kuriems keliami didesni reikalavimai.

Naujoji medicininio patikrinimo instrukcija sudaryta atsižvelgiant į vieningus, tarptautinius medicininius reikalavimus, pagal kuriuos atrenkami vairuotojai.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Automobilis ir automobiliu supirkimas kaune