SUPERKAME AUTOMOBILIUS KLAIPĖDA


Įgūdžio susiformavimas taip pat priklauso nuo apmokymo metodo, mokiniu gabumui ir emocinės būklės; nuo to, ar teisingai pratimai paskirstomi laiko atžvilgiu, t. y. nuo treniruočių planavimo.

Mokant vairuoti automobilį ir treniruojant vairuotojus, naudojami įvairių konstrukcijų treniravimo įrenginiai (šešėliniai, su kino ekranu, televizijos, su judančia kelio juosta ir kt.). Labiausiai paplitę yra treniravimo įrenginiai su kino ekranu. įrenginio ekrane imituojamos kelio sąlygos, į kurias turi reaguoti mokiniai, naudodami treniravimo įrenginio valdymo prietaisus.

Psichologiniu ir pedagoginiu požiūriu treniravimo įrenginys pradinio mokymo metu yra pranašesnis už mokomąjį automobilį tuo, kad jame iš viso informacinio modelio galima išskirti tik tą jo dalį, kuri šiame mokymo arba treniruotės etape yra esminė. Todėl gamybinio mokymo meistras (instruktorius) gali lengvai nustatyti mokinių klaidingų veiksmų priežastis ir siekti, kad jos būtų pašalintos.

perku-auto-masinaNauji įgūdžiai formuojami senų, anksčiau įgytų, pagrindu. Senieji įgūdžiai gali palengvinti arba trukdyti naujųjų formavimą. Tokia anksčiau įgytų įgūdžių įtaka naujiesiems vadinama įgūdžių perkėlimu. Priklausomai nuo ,daromos įtakos perkėlimas gali būti teigiamas arba neigiamas.

Teigiamas įgūdžių perkėlimas aiškinamas tuo, kad egzistuoja tapatūs elementai, būdingi dviem arba keliems įgūdžiams. Neigiamas įgūdžių perkėlimas — tai procesas, kai įgūdžiai vienas kitą stabdo. Neigiamo įgūdžių perkėlimo pavyzdžiu gali būti staigus eismo nelaimių padidėjimas Švedijoje, įvedus ten dešinės pusės eismą. Skiriant vairuotoją dirbti su kitokio tipo arba modelio automobiliu, negu jis dirbo anksčiau, reikia atsižvelgti, į naujo automobilio kabinos ir valdymo prietaisų konstrukcijos ypatybes. Pavyzdžiui, stovėjimo stabdžio svirtys, šviesu ir stiklo valytuvų įjungimo mygtukai gali būti kairėje arba dešinėje vairo kolonėlės pusėje. Vairuotojui gali būti neįprasta pavarą perjungimo svirčių padėtis.

Dėl neigiamo įgūdžių perkėlimo pirmosiomis darbo dienomis gali labai nukentėti automobilio vairavimo kokybė. Kovoti su neigiamu įgūdžių perkėlimu reikia taip, kad naujasis įgūdis būtų gerai įtvirtintas, t. y. pasiektų tokį automatizmo laipsnį, kad nereikėtų specialių sąmonės pastangų.

Įgūdžiai gali kisti. Nutraukus treniruotes, jie nyksta. Tai, kad. įgūdis nyksta, dar nereiškia, kad žmogus visai nebegali juo naudotis, tačiau jo naudojimo kokybė pablogėja.

Pirmiausia nyksta sudėtingi ir blogai įtvirtinti įgūdžiai.

Labiausiai kinta veiksmo trukmė: po pertraukų treniruotėse veiksmai atliekami tai greičiau, tai lėčiau negu reikalaujama.

Kad būtų palaikomas mokymo metu įgytų įgūdžių reikiamas lygis ir kad jie būtų tobulinami, reikia treniruotis. Svarbu žinoti, kad vairuotojai nepastebtų įgūdžių nykimo proceso. Todėl neatsitiktinai, pavyzdžiui, daug dažniau avarijas patenka vairuotojai mėgėjai, kurių mašinų vairavimo įgūdžiai kista dėl nereguliarių treniruočių. Vairuotojų profesionalų įgūdžių kokybė gali pablogėti tik po ilgalaikių darbo pertraukų (ligos, laikino profesijos pakeitimo ir t. t.). tai būtina atsižvelgti organizuojant pervežimus.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Automobilis ir automobilių supirkimas Klaipėdoje