SUPERKAME AUTOMOBILIUS VILNIUJE


Geri automobilio vairavimo įgūdžiai ne visada garantuoja sėkmingą baigtį avarijoje, nes vairuotojas neturi automobilio vairavimo įgūdžių tokioje situacijoje. Suprantama, kad dirbtinai sudaryti tokias situacijas vairuotojui negalima. Tokiais atvejais daug padeda treniravimo įrenginiai, imituojantys avarines situacijas; naudodamasis jais treniruotėse, vairuotojas įgyja ir įtvirtina svarbiausius automobilio vairavimo įgūdžius, kurie būtini sudėtingomis kelio sąlygomis; todėl treniravimą įrenginiais naudotis reikia ne tik pradinio mokymo metu. Treniruotės užduotys gali būti tokios; situacijos įvertinimo tobulinimas Sudėtingomis kelio sąlygomis, situacijos kitimo prognozavimas (numatymas). Automobiliniai treniravimo įrenginiai naudojami apmokant vairuotojus, kai tie pereina dirbti nuo vienos transporto priemonės prie kitos; šalinant vairavimo klaidas, kurias daro vairuotojai, kai stinga laiko ir kt.

Pavyzdžiui, avarinėse situacijose, kai trūksta laiko, vairuotojas atlieka veiksmus ne tik vairu ir stabdžiais, bet ir įjungia žemesniąją pavarą, signalizuoja garsiniu signalu, perjungia šviesas ir kt. Kartais vairuotojui tenka sąmoningai nevykdyti kai kurių jam įprastų, automatiškai atliekamų veiksmų (pavyzdžiui, stabdymo slidžiame kelyje). Šie veiksmai turi būti, atliekami kiek galint greičiau, tiksliai, įvairiais deriniais ir įvairiu nuoseklumu, t. y. vairuotojas turi įgyti sudėtingų ir svarbių įgūdžių veikti įvairiose avarinėse situacijose.

pirksiu-sena-nauja-automobiliTreniruotėse sudėtingi judesių įgūdžiai formuojami ne izoliuotai, o sąveikoje su sudėtinga situacija trasoje, naktį ir nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis.

Vairuotojui ypač svarbus įgūdis teisingai įvertinti greitai besikeičiančias kelio sąlygas, jas prognozuoti ir greitai bei tiksliai veikti.

Įgydamas patyrimo ir keldamas treniruotumo lygį, vairuotojas ugdo savo profesines savybes. Geras vairuotojas geriau mato, girdi, supranta, reaguoja, bet ne visada, o tik tada, kai to reikia vairuojant automobilį.

Automobilio vairavimo operacijas, kai kelio sąlygos normalios, lydi atitinkamos emocijos. Todėl treniruotes automobiliniu treniravimo įrenginiu reikia baigti autodrome, kur realiomis vairavimo sąlygomis operacijas vairuotojas atlieka su emocine įtampa.

Autodrome specialiomis treniruotėmis turi būti suformuojamas įgūdis vairuoti dideliu greičiu (didesniu kaip 100-110 km/h) važiuojantį automobilį. Šis įgūdis yra svarbus vairavimo meistriškumo elementas. Netgi patyrę vairuotojai, treniruodamiesi vairuoti dideliu greičiu važiuojantį automobilį, keičia daug vairavimo įgūdžių.

Taip pat reikia žinoti, kad profesinis treniruotumas bei meistriškumas yra skirtingi ir priklauso netik nuo vairuotojo patyrimo, treniravimo metodų ir treniruočių trukmės, bet ir nuo individualių psichologinių savybių. Pavyzdžiui, vairuotojo reakcijos laikas staigiai stabdant gali labai svyruoti.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Automobilis taip pat ir automobilių supirkimas Panevėžyje