Patarimai prieš nuomojantis automobilį

Patarimai prieš nuomojantis automobilį

Nesvarbu kelintą kartą nuomojatės automobilį, ar pirmą ar jau kelioliktąjį kartą, tačiau reikia atkreipti į kelis dalykus dėmesį prieš išsinuomojant.

Įsitikinkite, kad turite dokumentus

Nėra nieko blogiau, kuomet kreipiamasi į automobilių nuomos agentūras ir prisimename, kad pamiršome savo vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomojantis automobilį, dažniausiai yra reikalingas vairuotojo pažymėjimas ir galiojanti kreditinė kortelė. Kortelė dažniausiai prašoma, kaip garantija, jeigu apgadinsite automobilį. Tačiau kai kurie nuomotojai vietoj kortelių, tiesiog paima kokią nors sumą, kaip užstatą.

Patikrinkite automobilio išorę

Niekas nenori turėti rūpesčių dėl apgadinto automobilio, jei tai nepadarėte jūs. Prieš važiuodami, būtinai aptikrinkite ar automobilis neturi įlenkimų arba įbrėžimų.

Susipažinkite su nuomojama transporto priemone

Visi automobiliai yra skirtingi. Daug šansų, kad nesinuomosite tokio pat automobilio, kokį jūs turite. Prieš važiuodami, skirkite šiek tiek dėmesio sėdynės susireguliavimui, veidrodėlį susireguliuokite. Pasižiūrėkite kur yra oro kondicionierius, šviesų įjungimas, valytuvai, posūkiai ir rankinis stabdis. Kai susipažįstate su automobilio specifikacijomis, jūs pasiruošę važiuoti.

Susidėliokite norimą maršrutą

Jei nuomojatės automobilį kelionėje ir esate ne Lietuvoje, tuomet siūlome susidaryti konkretų maršrutą. Pasižymėkite lankytinas vietas, kur stosite, ir taip galėsite efektyviai planuoti savo laiką. Visur yra daug lankytinų vietų arba įdomių vietų, kurių nerasite internete. Todėl kartais galima paklausti pačių nuomotojų ir jie pateiks jums populiarius maršrutus ir vietas.

Paklauskite kokius degalus automobilis naudoja

Visuomet pasiklauskite kokius degalus naudoja nuomojamas automobilis. Prieš grąžindami automobilį, užpilkite pilną degalų baką. Kuomet grąžinami automobiliai su tuščiais bakais, reikia mokėti beveik dvigubą degalų kainą.

Degalų pilimas

Grįžkite laiku

Automobilių nuomos įmonės dirba labai įtemptu grafiku, ypatingai vasaros metu. Grąžinkite išsinuomotą automobilį sutartu laiku, nes vėlavimo mokesčiai gali būti labai dideli ir gali kainuoti labai daug. Tarkime kartais gali tekt susimokėti už vėlavimą tiek pat, kiek kainuoja automobilio nuoma visai dienai.

Įsitikinkite, kad gavote pilnos žalos atlygintiną draudimą

Kad ir koks geras vairuotojas esate, nors ir geriausias visame pasaulyje, tačiau gerai apgalvokite įsigyti visiško atleidimo nuo žalos draudimą. Draudimas padengs visą jūsų žalą įvykus avarijai, tačiau vis tiek turėsite susimokėti franšizę. Tarkime Graikijoje, Rodos saloje franšizė svyruoja nuo 500 iki 1000 eurų, priklausomai nuo automobilio markės ir modelio. Dažniausiai automobilių nuomos nuostoliai nėra nelaimingi atsitikimai. Dažniausiai būna nedidelės žalos, tokios kaip įbrėžimai, sulaužyti veidrodėliai.

Išlikite kelyje

Atsiminkite, kad paprasti nuomojami automobiliai nėra skirti Safarių ekspedicijoms ar dar kitokiems bekelės važiavimams. Kai išsinuomojate automobilį, gerbkite tokį, koks jis yra. Jei laužote automobilį, jūs pažeidžiate nuomos sutartį. Tarkime jeigu jūs kažkur įstrigsite, jums reikės mokėti už vilkimą ir dar kitus papildomus mokesčius.

Žiūrėkite kur statote automobilį

Kai kuriuose šalyse, grįžę iš pasivaikščiojimo, galite rasti savo automobilį be valstybinių numerių ir dar 200 eurų baudą ant priekinio stiklo. Kai nuomojatės automobilį, pasiteiraukite agentūrų dėl parkavimo taisyklių. Kiekviena šalis turi labai skirtingas parkavimo taisykles.

Nepraraskite raktų

Šiais laikais automobilių rakteliai skiriasi nuo tų, kokie būdavo ankščiau. Nebegalima tiesiog nueiti į raktų parduotuvę ir įsigyti raktų kopijos. Dabar praradę raktelius, galima juos gauti tik iš oficialaus gamintojo, nes juose yra specialios mikroschemos. Dažniausiai už pamestą raktelį reikia susimokėti 200 eurų už raktą ir dar prisideda kiti papildomi mokesčiai.

Patarimai prieš nuomojantis automobilį

Neieškokite automobilių oro uostuose

Vos tik nusileidę oro uoste, dauguma bėga į nuomos punktus. To siūlome nedaryti, nes kainos užkeltos iki galimo maksimalumo ir mokėsite kaip už auksą. Prieš atvykstant į kurią nors šalį, skirkite šiek tiek laiko nuomos punktų paieškoms. Jūs galite užsakyti automobilį, kad jis jūsų lauktų jau prie oro uosto ir sumokėsite kur kas mažiau. Nuomos punktai kurie įsikūrę oro uostuose, turi mokėti didelius mokesčius oro uostams, todėl tos įmonės ima didelius tarifus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *