Automobilių vertinimas: ką žinoti ir kaip rasti patikimą vertintoją?

Automobilių vertinimas: ką žinoti ir kaip rasti patikimą vertintoją?

Kaip ir bet kuris kitas kilnojas turtas, taip ir automobilis gali būti įvertintas. Jeigu norite sužinoti tikrą automobilio vertę, jeigu reikalinga nepriklausomo specialisto išvadą, Jums reikalingas automobilių vertinimas. Kaip rasti patikimą tiekėją ir ką reikėtų žinoti apie šią paslaugą?

Kada užsakomas automobilių vertinimas?

Dažniausiai automobilių vertinimas užsakomas tuomet kai turtas yra perleidžiamas arba dovanojamas, įkeičiamas arba mainomas. Daugiausiai tai yra pirkimo-pardavimo sandoriais. Tačiau taip pat automobilį gali tekti vertinti atliekant įmonės bankroto procedūras, kitais atvejais, kai to reikalauja teismas.

Taip pat nepriklausomi automobilių vertintojai kviečiami tuomet, kai po autoįvykio vairuotojai nori užginčyti draudimo apskaičiuotą žalą. Visais šiais atvejais galima nustatyti automobilio vertę ir tam reikalingas profesionalus vertinimas.

Kaip atliekamas vertinimas?

Automobilių vertinimas atliekamas keliais etapais. Pirmiausia, vertintojas paprašys svarbių dokumentų, kurie reikalingi vertinimui. Tai yra transporto nuosavybės dokumentai, įsigijimo dokumentai. Taip pat techninis transporto priemonės pasas ir techninės apžiūros ataskaita. Vertintojas taip pat gali paprašyti dokumentų, kuriuose yra pateikiama visa automobilio specifikacija.

Tuomet atliekama apžiūros procedūra, kurios metu vertintojas gyvai apžiūri automobilį, jį nufotografuoja. Pagal visą šią informacija, vėliau vertintojas įvertina automobilio vertę, o kai klientas ją patvirtiną, parengia išsamią vertinimo ataskaitą su visa argumentacija. Joje detaliai pagrindžiama nustatyta automobilio vertė.

Kaip pasirinkti vertintoją?

Turto vertinimas yra atsakingas darbas, todėl jį reikėtų patikėti tik tai puikiai išmanantiems žmonėms. Automobiliai yra priskiriami kilnojamojo turto kategorijai, todėl jeigu norite pasamdyti profesionalų specialistą, rinkitės įmonę, kuri atlieka būtent kilnojamojo turto vertinimą.

Visuomet pirkite tokias paslaugas legaliai, kad būtumėte tikri, kad vertinimas bus atliktas profesionaliai. Prieš užsakydami paslaugas, pasirašykite paslaugų įsigijimo sutartį. Joje bus numatytos abiejų šalių teisės ir pareigos, o jeigu nutiktų kažkas netikėto, visuomet turėtumėte pagrindą, kuriuo galėtumėte spręsti ginčą.

Svarbu žinoti, kad vertinimas nėra neginčijamas dalykas. Pavyzdžiui, jeigu vertintojas pateikė Jums preliminarią automobilio vertę, tačiau manote, kad ji nėra pagrįsta, galite atsisakyti paslaugos. Tai reiškia, kad sumokėsite tik avansą už paslaugas, o galutinės ataskaitos vertintojui ruošti nereikės. Net jeigu automobilių vertinimas jau ir yra atliktas, visuomet galite kreiptis į kitą nepriklausomą vertintoją ir užsakyti paslaugą iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *