Tesla Model Y

Tesla Model Y

Nepaprastas, tačiau efektyvus automobilis iš Tesla – visureigis. Jis pasižymi aukšta surinkimo kokybe ir puikiais vairavimo rodikliais, nors atrodo šiek tiek neįprastai. Vertinant 3 modelį, pastebima, kad jis yra pigesnis ir turi didesnį veikimo spindulį. Nesvarbu, kad Teslos automobiliai yra brangūs, jie suteikia du pagrindinius privalumus – didelį veikimo atstumą (apie 500 kilometrų ) ir greitą priėjimą prie nepriekaištingo krovimo tinklo, kuris greitai praneša jūsų automobiliui apie galimus krovos taškus ir mokesčius. Be to, jie paprastai turi daug privalumų, kuriuos galima pasirinkti pagal savo pageidavimus.

Ar „Tesla Model Y“ visureigis yra geras automobilis?

Iš pradžių „Tesla Model Y“ gali atrodyti kaip aukštesnės kainos versija „Tesla Model 3“, tačiau tai tik išvaizdos klaidinantis įspūdis. Išbandžius važiavimą, aišku, kad šis mažas visureigis yra daugiau nei pakeltas Model 3. Be to, lyginant kainą su panašaus dydžio elektromobilių standartine versija, „Tesla Model Y“ turi daugybę standartinių funkcijų. Mūsų nuomone, tai yra geriausiai atrodantis Tesla modelis.

Eksploatavimo kaina

Palyginus su didelės variklio galios elektromobiliais, „Tesla Model Y“ kainuoja brangiau, tačiau jis gali pasiūlyti daugiau nei dauguma konkurentų, ir norint įsigyti su panašiu įrangos komplektu, turėsite sumokėti daugiau. Reikia atkreipti dėmesį į įvairias parinktis, kurios gali padidinti bendrą kainą. Įsigijus automobilį, eksploatacinės išlaidos yra žymiai mažesnės nei tradicinių variklių automobiliuose, nes nereikia taršos mokesčio. Teslos taip pat labai taupo energiją, o „Model Y“ gali pasiekti iki 7 kilometrų su vienu kWh. Be to, automobiliai turi mažiau judančių dalių, kurios sugenda, o tai reiškia mažesnes išlaidas. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jei kas nors nutinka su automobilio dalimis, remontas gali kainuoti brangiai. Pavyzdžiui, testuotojas su savo „Model 3“ pervažiavo akmenį, kuriam reikėjo naujo akumuliatoriaus, kurio kaina buvo apie 13 000 eurų.

Patikimumas

„Tesla Model Y“ automobilių savininkai JAV daug kartų pranešė apie įvairias problemas, susijusias su automobilių konstrukcijos kokybe. Pavyzdžiui, buvo pranešta apie netinkamai suderintas kėbulo plokštes ir dažus, kurie sugedo po kėbulu. Pagal gerbiamojo „JD Power” tyrimą, praėjusiais metais „Tesla” buvo paskutinė iš 32 prekių ženklų, kurių savininkai pranešė apie 250 problemų 100 automobilių. Panašios pastatymo kokybės problemos kilo ir 3 modelio viduje ir išorėje. Tačiau „Tesla” ėmėsi veiksmų, kad pagerintų „Model S” ir „Model X” patikimumą ir paskelbė atnaujinimus bei pataisymus. Dėl to, galima tikėtis, kad laikui bėgant bus pagerinta ir „Model Y” automobilių konstrukcijos kokybė, o naujos „Model Y” gamybos linijos jau yra tikslesnės.

Saugumas

Reikia paminėti, kad nors Tesla Model Y gali būti vienas iš saugiausių vidutinio dydžio visureigių, jis nėra neįveikiamas. Kaip ir su bet kuriuo kitu automobiliu, reikia laikytis saugios vairavimo praktikos, kad išvengtumėte avarijų ir sužalojimų. Be to, reikia atsiminti, kad autopilotas nėra visiškai autonomiškas ir reikalauja nuolatinės vairuotojo priežiūros. Taigi, nors „Tesla“ gali teigti, kad „Model Y“ yra vienas saugiausių vidutinio dydžio visureigių rinkoje, svarbu atsiminti, kad saugumas yra nuolatinių vairuotojo veiksmų ir atsakomybės klausimas.

Interjeras

„Tesla Model Y“ interjeras yra modernus ir išskirtinis, su dideliu dėmesiu skiriant erdvei ir šviesai. Valdymas vyksta per didelį centriniame skydelyje esantį ekraną, o automobilis gali būti užvedamas per rakto kortelę arba išmanųjį telefoną. Didžiulio stiklinio stogo, panoraminių langų ir ištempiamo priekinio stiklo dėka, automobilio vidus atrodo labai erdvus ir šviesus. Be to, hečbeko galas suteikia galimybę lengviau įkrauti ir iškrauti didelius daiktus. Įspūdingai visos trys galinės sėdynės yra standartiškai šildomos, o priekyje yra du belaidžiai įkrovikliai ir didelė saugykla. Bagažinė yra talpi ir gili, o galima naudoti ir priekinę bagažinę po variklio dangčiu. Interjeras taip pat yra dviejų spalvų ir galite rinktis juodą arba baltą spalvą.

Tesla Model Y 2023 interjeras
Tesla Model Y 2023 interjeras

Funkcionalumai

Tesla automobiliuose yra daug technologijų, kurios gali patikti arba nepatikti kai kuriems vartotojams, nes minimalus funkcijų dizainas ir gyvenimo būdas gali neatitikti visų skonių. Beveik visi „Model Y“ elementai yra identiški „Model 3“ modeliui, nes Tesla nuolat išleidžia programinės įrangos naujinimus visiems savo modeliams ir versijoms. Vienas didelis planšetinio kompiuterio ekranas valdo viską, įskaitant funkcijas, kurios paprastai būna ant vairo, taigi jūsų automobilis valdomas per ekraną. Mes mėgstame tokio gyvenimo būdo funkcijas kaip „šuns“ režimas, kuris praneša praeiviams, kad greitai grįšite ir šuo yra šeriamas, ir oras kontroliuojamas per ventiliacijos angas. Skaitmeninės pramogos apima platų karaoke dainų pasirinkimą ir internetinius žaidimus vaikams. Vienintelis trūkumas yra tai, kad kartais norisi reguliuoti funkcijas, pvz., šoninius veidrodžius, naudojant paprastus mygtukus, o ne ekraną, o perbraukimas per kelis ekrano langus gali ne visada būti saugus ar greitas būdas valdyti šias funkcijas.

Galingumas

Galima pasirinkti tarp dviejų „Tesla Model Y“ versijų: AWD (visų ratų pavara) su dideliu nuotoliu, kuris gali nuvažiuoti iki 500 kilometrų ir turi 434 arklio galias, ir brangesnės „Performance“ versijos su 483 arklio galiomis ir šiek tiek mažesniu nuotoliu. Jei jums labiau rūpi atstumas, galite pasirinkti Model 3, kuris gali nuvažiuoti iki 580 kilometrų, nes jis yra lengvesnis. Patinka, kad vairuojant „Tesla“, galite mėgautis didžiuliu vaizdu per priekinį stiklą ir trumpu variklio dangčiu, kuris suteikia jums gerą vaizdą aplinkui ir lengvą parkavimą mieste. Tačiau kai kuriems žmonėms gali nepatikti sunkus ir judrus važiavimas, o viduje girdisi barškėjimas dėl iškilimų. Taip pat norėtųsi turėti galimybę reguliuoti regeneracinio stabdymo intensyvumą, kaip tai galima padaryti kai kuriuose konkurentų modeliuose.

Tesla Model Y

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *