Automobilių kilimėliai: kokius pasirinkti

Automobilių kilimėliai: kokius pasirinkti

Automobilių kilimėliai yra būtini kiekvienoje transporto priemonėje, kadangi jie apsaugo automobilio grindų dangą nuo bet kokio išsiliejimo, purvo, dulkių, sniego, vandens ir kitų pašalinių veiksnių. Be to, jie užtikrina ir didesnį patogumą, švarą bei geresnį pagrindą kojoms.

Tačiau, kaip ir kiti automobiliams skirti priedai, automobilių kilimėliai laikui bėgant gali būti pažeisti, nes juos nuolatos veikia purvas, dulkės ir kiti elementai. Laimei, jų pažeidimą galima sumažinti pasirinkus geriausią kilimėlio medžiagą. Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurie turėtų praversti ieškant tinkamiausių kilimėlių savo automobiliui.

Tekstiliniai kilimėliai

Tekstiliniai kilimėliai yra siūti ir pagaminti iš tvirto nailono, polipropileno ir kitų sintetinių pluoštų. Kilimėliai iš tekstilės taip pat turi neslystantį guminį pagrindą, kad saugiai laikytųsi savo vietose.

Geroji tekstilinių kilimėlių savybė yra ta, kad juos galima pritaikyti pagal savo pageidavimus. Jie suteikia transporto priemonių savininkams daugybę stiliaus ir dizaino galimybių. Be to, tekstilinių kilimėlių kainų spektras yra labai platus, todėl nesudėtinga išsirinkti savo numatytą biudžetą atitinkančius tekstilinius kilimėlius. Vienintelis tekstilinių kilimėlių naudojimo trūkumas – ant jų lengviau kaupiasi nešvarumai, dėl ko paprastai jie nusidėvi greičiau.

Tekstiliniai kilimėliai geriausiai tinka rečiau naudojamoms transporto priemonėms. Tačiau jei jūsų automobilio interjeras visada švarus, tekstiliniai kilimėliai jūsų automobiliui gali tikti kuo puikiausiai. Be to, šios rūšies automobiliniai kilimėliai tinkamu pasirinkimu gali būti ir tiems, kurie mėgsta estetiką.

Guminiai kilimėliai

Guminiai kilimėliai gaminami iš tvirtos ir patvarios gumos. Vienas iš guminių kilimėlių privalumų, palyginti su kitų rūšių kilimėliais, yra tas, kad juos lengva valyti ir prižiūrėti. Be to, dėl stiprių gumos savybių jie yra tvirti ir patvarūs. Guminiai automobiliniai kilimėliai taip pat savo paviršiuje turi daug gilių griovelių arba duobučių, dėl kurių jie yra atsparūs atmosferos poveikiui ir vandeniui. Dėl šių savybių jie puikiai tinka žiemai, kuomet į automobilį patenka daugiau sniego ir vandens.

Kita vertus, guminiai kilimėliai turi ribotą dizaino ir spalvų pasirinkimą, todėl gali nederėti prie jūsų automobilio interjero. Ir net jei jie yra atsparūs atmosferos poveikiui ir vandeniui, guminiai kilimėliai nėra atsparūs dideliam karščiui. Jei jie yra ilgai veikiami saulės, jų paviršiuje atsiranda mažyčių įtrūkimų ir plyšių. Kai kurie guminiai kilimėliai taip pat gali tapti slidūs, kai yra drėgni.

Viniliniai kilimėliai

Viniliniai kilimėliai yra pagaminti iš sintetinio plastiko. Viniliniai kilimėliai pasižymi plačiu dizaino, spalvų ir stilių asortimentu, iš kurio gali rinktis transporto priemonių savininkai. Jie taip pat yra atsparūs cheminėms medžiagoms ir drėgmės sugėrimui. Apskritai viniliniai kilimėliai gali būti puiki alternatyva guminiams, nes jie yra pigesni už pastaruosius.

Kaip ir bet kuri kita medžiaga, vinilas taip pat turi savų trūkumų. Iš vinilo pagaminti automobiliniai kilimėliai yra mažiau patvarūs, palyginti su guminiais. Jie taip pat gali lengviau įtrūkti, susiraukšlėti ir deformuotis, ypač jei juos veikia didelis karštis ar šaltis.

Tačiau jei nuspręstumėte vinilinius kilimėlius pasirinkti dėl žemesnės jų kainos, nepamirškite, kad siekdami išvengti didesnių pažeidimų, turite saugoti savo vinilinius kilimėlius nuo didelių temperatūrų pokyčių, kurie priešingu atveju juos pažeistų.

Pabaigai

Kiekvieni automobiliniai kilimėliai pasižymi skirtingomis savybėmis, o jų didelis asortimentas rinkoje užtikrina, kad kiekvienas automobilio savininkas turėtų galimybę pasirinkti jo numatytą biudžetą ir keliamus reikalavimus geriausiai atitinkančius automobilinius kilimėlius. Be to, šiomis dienomis paprastai vairuotojai automobiliams skirtus kilimėlius renkasi pagal automobilio modelį ir nesirenka universalių kilimėlių. Visa tai padeda užtikrinti, kad kilimėliai tobulai tiks konkrečiam automobiliui ir padės pasiekti norimą rezultatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *