Kaip prailginti savo automobilio tarnavimo laiką?

Kaip prailginti savo automobilio tarnavimo laiką?

Daugeliu atvejų vienas iš svarbiausių aspektų perkant automobilį yra susijęs su transporto priemonės patvarumu ir laiku, kuris praeis, kol kuri nors jo dalis suges. Norint pailginti automobilio tarnavimo laiką ir sutaupyti pinigų, svarbu išlaikyti optimalią transporto priemonės būklę. Geros būklės transporto priemonė ne tik patikimai nuveš iš vienos vietos į kitą, bet ir sutaupys pinigų bei išvengs brangaus remonto. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip išlaikyti savo automobilį optimalios būklės ir mėgautis juo ilgus metus.

 

Atkreipkite dėmesį į padangas

Padangų remontas ar keitimas dažniausiai yra brangiausias. Todėl labai svarbu patikrinti ratų slėgį ir išvedimą. Jei vienas iš šių dviejų aukščiau paminėtų veiksnių nėra geros būklės, vaire pastebėsime vibraciją prieš 100 km/val. Be to, padangos su tinkamu slėgiu ir gerai išlygintos sumažins degalų sąnaudas.

Neignoruokite alyvos keitimo

Kartais ignoruojame ženklą pakeisti alyvą arba tiesiog prarandame likusių kilometrų skaičių. Alyva yra vienas iš svarbiausių elementų ir būtinas variklio aušinimui ir valymui. Svarbu naudoti gamintojo rekomenduotą alyvą, kitaip gali būti sugadintas variklis.

Rūpinkitės savo vairavimu

Venkite staigių pagreičių ir stabdžių, nes jie susidėvi padangas ir stabdžius, bet taip pat sumažina variklio efektyvumą. Labai rekomenduojama išlaikyti sklandų ir progresyvų vairavimą.

Neviršykite trumpų kelionių

Užvedus variklį esant šaltam, dėl važiuojančios transporto priemonės susidarančių dujų susidaro kondensatas. Jei nekeliaujate ilgos kelionės, šios dujos neišgaruoja ir lieka išmetamosiose dujose arba variklyje vandens pavidalu, taip sukeldamos kai kurių komponentų oksidaciją.

Patikrinkite oro filtrą

Oro filtras reikalingas varikliui aušinti, bet taip pat ir tiems, kurie yra transporto priemonėje, jei jie naudoja oro kondicionierių ar šildymą. Jei filtras bus pažeistas arba užsikimšęs, susikaups nešvarumų, kurie neigiamai paveiks variklį ir padidins automobilio degalų sąnaudas. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir reguliariai atlikdami techninę priežiūrą, prailginsite savo automobilio tarnavimo laiką, sutaupysite pinigų ir garantuosite savo bei jūsų palydovų saugumą kiekvieną kartą, kai keliaujate su transporto priemone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *