Kaip išsirinkti tinkamą automobilių poliruoklį – patarimai pradedantiesiems

Kaip išsirinkti tinkamą automobilių poliruoklį – patarimai pradedantiesiems

Kiekvieno automobilių priežiūros entuziasto gyvenime ateina momentas, kai pradedama galvoti apie savo automobilio poliravimo mašinėlės įsigijimą. Gražūs ir blizgantys dažai yra kiekvieno aistringo motomano svajonė. Kaip išsirinkti tinkamą automobilių poliruoklį? Pateikiame kelis patarimus pradedantiesiems.

Automobilio poliravimo mašinėlė-poliruoklis: kam jis skirtas?

Auto poliruoklis visų pirma naudojamas dažų dangai retušuoti t. y. automobilio įbrėžimams pašalinti. Tai vienintelis patvarus ir veiksmingas būdas atkurti dažų blizgesį. Naudodami tinkamas kempinėles ir poliravimo pastas, galime net kelerių metų senumo automobilį padaryti tokiu, tarsi jis būtų ką tik išvažiavęs iš salono.

Poliruoklį taip pat galima naudoti dažų dangai nuvalyti valikliu prieš tepant vašku. Jį taip pat galima naudoti poliravimo, vaško ar hermetiko priemonėms tepti. Naudojant šį įrenginį tai padaryti bus daug greičiau nei tepant produktą rankomis.

Kokį automobilio poliravimo aparatą rinktis pradedančiajam?

Verta žinoti, kad yra trijų tipų poliravimo mašinėlės – ekscentrinės, rotacinės ir mini, nano.

Rotaciniai poliruokliai yra paprasčiausio tipo, kurių padas sukasi aplink savo ašį. Jie pasižymi didžiausia galia, tačiau paviršių be hologramų apdaila gali būti problemiška. Todėl norint gerai atlikti darbą su rotacine mašina, reikia įgūdžių ir patirties.

Ekscentrinės poliravimo mašinėlės padas atlieka du judesius – orbitinį ir sukamąjį. Dabar tai vienas populiariausių pasirinkimų. Jais lengva naudotis, nes  palyginti sunku pažeisti dažų dangą, todėl tai bus puikus pasirinkimas pradedantiesiems.

Trečiasis poliravimo mašinėlės tipas yra mini. Mini poliruokliai naudojami itin sunkiai prieinamoms vietoms poliruoti.

Pirmasis poliravimo aparatas – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Geras poliruoklis turėtų turėti kintamo greičio reguliavimą. Taip pat svarbu stabilizuojamas sūkių dažnis ir ergonomiškas dizainas. Jei planuojate daug poliruoti,  verta atkreipti dėmesį į triukšmo lygį. Tačiau galvojant apie pirmąjį automobilio poliravimo aparatą visų pirma bus svarbus universalumas.

Todėl ekscentrinės poliravimo mašinėlės neabejotinai yra universaliausias pasirinkimas pradžiai. Jums nereikės nerimauti dėl tobulos paviršiaus apdailos, nes lengvai pasieksite norimą rezultatą.