Kaip nusipirkti automobilį

Kaip nusipirkti automobilį

Naudotų automobilių pirkimas vietoj naujų gali padėti jums sutaupyti lėšų draudimui, registracijos mokesčiams, kitoms rinkliavoms . Bet dabartinės rinkos situacijoje, kur naudotų automobilių pasiūla yra ribota, o kainos aukštos, gali būti sunku surasti tai, ko norite už prieinamą kainą.

Nors rinkoje ir yra iššūkių, yra būdų ir įrankių, kurie gali supaprastinti naudotų automobilių paiešką ir padėti jums atrasti automobilį, kuris atitiktų jūsų poreikius bei biudžetą. Štai trumpas gidas dėl naudoto automobilio pirkimo ir ką reikėtų žinoti, perkant iš įvairių pardavėjų – tiek iš platintojų, tiek iš privačių asmenų ar internetinių platformų.

Už kiek norite nusipirkti automobilį?

Yra 3 pagrindiniai būdai, kaip apmokėti naudotą automobilį: mokant grynaisiais, pavedimu ar pasinaudojant paskola. Mokant grynaisiais, svarbu neužmiršti atidėti lėšų būsimiems išlaidų šaltiniams, tokiems kaip registracija, draudimas ar remontas, ir neleisti visų jūsų santaupų.

Nemažai žmonių pasirenka paskolos variantą, siekdami išsaugoti asmenines santaupas ar norėdami pirkti prabangesnę transporto priemonę. Finansuojant automobilį, verta iš anksto gauti paskolos patvirtinimą, nes tai gali palengvinti pirkimą ir suteikti jums pranašumą derybose su pardavėju. Kad suprastumėte, kiek galite sau leisti ir kiek turėsite mokėti kiekvieną mėnesį, pasinaudokite auto paskolos skaičiuokle. Stenkitės įnešti pradinį įnašą mažinant bent 10% automobilio kainos, tai sumažins finansuojamą sumą. Taip pat svarbu numatyti, kad mėnesinės išlaidos, tokios kaip paskolos grąžinimas, kuras ir draudimas, nepadarytų didesnės įtakos jūsų biudžetui ir neviršytų 20% jūsų mėnesinio atlyginimo.

Be to, būkite atidūs vertindami visą automobilio eksploatacijos kainą. Kai kurie modeliai pradžioje atrodo ekonomiški, tačiau laikui bėgant jie gali pasitapti brangesni dėl aukštų draudimo, priežiūros, remonto ar nusidėvėjimo išlaidų.

Pasirinkite jums reikalingas automobilio funkcijas

Pasirinkti tinkamą automobilį gali būti iššūkis. Prieš priimant sprendimą, apsvarstykite, kokius reikalavimus keliate transporto priemonei ir kurias savybes laikote būtiniausiomis. Jeigu jums rūpi šeimos patogumas, vertinkite automobilio talpą ir bagažinės dydį. Jei pirmenybė – saugumas, susipažinkite su automobilio saugos įvertinimais ir atliktų testų rezultatais.

Nepamirškite, kad kiekvienas naudotas automobilis turi savo istoriją. Kai kurie automobiliai turi didesnį rida ir gali būti labiau nusidėvėję, bet svarbu orientuotis į tuos, kurie yra žinomi dėl savo ilgaamžiškumo.

Kad padėtumėte sau pasirinkti, sudarykite sąrašą esminių automobilio savybių. Pasirinkite keletą modelių, atitinkančių jūsų kriterijus, ir tada gilinkitės į jų detalės, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą.

Raskite patikimus naudotus automobilius pagal savo biudžetą

Internete rasite daugybę svetainių, siūlančių naudotų automobilių pasiūlymus, o kai kuriose iš jų yra ir specialios programėlės, skirtos pirkimui per telefoną.

Štai keletas automobilių pirkimo platformų, kurias vertėtų apsvarstyti:

Svetainės, pavyzdžiui, „Autoplius“ ir „Autogidas“, susieja daugelio pardavėjų, platintojų ir individualių asmenų pasiūlymus iš visos Lietuvos ar kitų Baltijos šalių. Radę patinkantį pasiūlymą, galėsite tiesiogiai susisiekti su pardavėju.

Dažnai automobilių pardavimo aikštelėse esančių automobilių pasiūlymai yra prieinami ir internete. Vis dėlto, jei norite patys iš arčiau apžiūrėti ir pajusti potencialų naująjį automobilį, verta lankytis pardavimo vietose gyvai.

Patikrinkite savo automobilio kainą

Pasirinkę kelis automobilius, kurie jus domina, prieš juos apžiūrinėjant iš arčiau, patikrinkite jų vertę mūsų minėtose internetinėse svetainėse. Kiti skelbimai padės jums suvokti automobilio rinkos kainą, atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip metai, rida ir komplektacija. Turėdami informaciją apie automobilio rinkos vertę, galėsite geriau derėtis, kai nuspręsite jį pirkti.

Gaukite automobilio istorijos ataskaitą

Transporto priemonių istorijos ataskaitos teikia svarbią informaciją apie automobilio ankstesnius įvykius, įtraukdamos duomenis apie pavadinimus, didelius eismo įvykius, buvusius savininkus, automobilio nuvažiuotą atstumą ir kitą informaciją. Kartais ataskaitose galima rasti duomenis apie laiku atliktus techninės priežiūros darbus ir kur jie buvo atlikti.

Dažnai internetiniai automobilių sąrašai suteikia galimybę peržiūrėti nemokamas transporto priemonių istorijos ataskaitas. Tuo pačiu, daugelis automobilių pardavėjų turės prenumeruojamas istorijos ataskaitas ir mielai jas pateiks. Jei nesate gaunę nemokamos ataskaitos, galite įsigyti individualią arba laikiną prenumeratą iš patikrintų šaltinių, tokių kaip Vin Patikra – VinPatikra24.lt

Nepaisant to, kad šios ataskaitos suteikia įžvalgų į automobilio istoriją, jos nesuteikia viso vaizdo apie transporto priemonės būklę. Neturėtumėte visiškai pasikliauti tik ataskaita; svarbu automobilį apžiūrėti gyvai, kad galėtumėte spręsti, ar jis yra tinkamas jūsų poreikiams.

Susisiekite su pardavėju

Kai peržiūrėsite automobilio variantus, prieš darant bet kokius tolimesnius žingsnius, pirmiausia susisiekite su pardavėju, kad patikrintumėte, ar automobilis vis dar prieinamas. Taip pat pateikite svarbius klausimus apie transporto priemonę, ypač jei svarstote pirkimą iš asmeninio pardavėjo.

Jei ketinate įsigyti automobilį iš privataus pardavėjo, rekomenduojame užduoti šiuos klausimus:

 • Ar automobilis nėra areštuotas antstolių?
 • Ar automobilis turi SDK kodą?
 • Ar turite automobilio registracijos dokumentą, ir ar jame nėra jokių kliūčių?
 • Ar yra informacijos apie automobilį, kurios neskelbėte?
 • Ar sutiktumėte, kad automobilį patikrintų mano pasirinktas mechanikas?

Išbandykite automobilį

Prieš perkant automobilį labai svarbu jį išbandyti vairuojant. Tai ne tik suteikia jausmą apie automobilio veikimą, bet ir gali atskleisti galimas bėdas. Be to, tai yra puiki proga peržiūrėti automobilį iš arti prieš jį parodydami mechanikui.

Kai vairuosite, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

 • Kai įjungiate degimą, visos kontrolinės lemputės trumpam užsidega ir tada turėtų išsijungti. Nepraleiskite pro šalį svarbiausių sistemų patikrinimo: variklio, alyvos slėgio, stabdžių bei oro pagalvės būklės. Pasirenkant maršrutą bandomajam važiavimui, užtikrinkite, kad juo būtų įvairių kelio sąlygų: nuo lygaus kelio iki nelygumų ir vingių.
 • Peržiūrėkite, kaip lengvai matote iš automobilio, ar nėra vietų, kurių nematote dėl automobilio konstrukcijos. Įvertinkite, kaip automobilis reaguoja į greičio pedalą ir stabdymą, ar stabdžiai dirba efektyviai ir sklandžiai, ar vairavimas jums patogus. Klausykite bet kokių neįprastų garsų, kurie gali rodyti bėdas su pakaba arba padangomis.
 • Nepamirškite patikrinti tokios smulkmenos kaip erdvė prie galinių sėdynių, krovinių laikymo talpa, kaip skamba garso sistema ir kokie yra kiti svarbūs jums automobilio ypatumai.

Atlikite automobilio apžiūrą pas mechaniką

Net jei po bandomojo važiavimo automobilis jums pasirodė puikus ir be defektų, rekomenduojama jį parodyti profesionaliam mechanikui. Profesionalus patikrinimas naudotam automobiliui gali kainuoti tarp 100 ir 300 Eurų, atsižvelgiant į mechanikos tarifus. Tiek nuo asmenų, tiek nuo automobilių prekybininkų turėtumėte gauti leidimą atlikti tokį patikrinimą. Jei pardavėjas nesutinka, argumentuodamas, kad automobilis jau buvo patikrintas, tai gali rodyti, kad su juo gali būti problemų.

Derėkitės dėl geriausios kainos

Derybose dėl automobilio kainos gali jaustis kaip sudėtinga užduotis, tačiau su reikiamu pasiruošimu ir aiškia idėja apie automobilio vertę procesas gali tapti paprastesnis.

Čia yra keli patarimai, kurie gali jums padėti:

 • Prieš pradedant derybas, palyginkite pardavėjo nustatytą kainą su vidutine rinkos verte, kurią matėte skelbimų portaluose.
 • Atsiminkite, kad jeigu jūs perkate automobilį iš salono, jūs bendraujate su žmogumi, kuris žino visus pardavimo niuansus.
 • Nesifokusuokite tik į mėnesinius įmokų dydžius. Jei turite patvirtintą finansavimą, derybose kalbėkite kaip grynaisiais mokantis pirkėjas, o ne aptarkite mėnesinę įmoką.
 • Pradėkite nuo žemo, tačiau realaus pasiūlymo ir palaipsniui didinkite jį.
 • Derantis būkite ramūs, kartokite girdimus skaičius, kad būtumėte tikri dėl sumų. Rašykite skaičius, jei tai padeda jums sekti pokalbį. Įsitikinkite, ar kaina yra bendra, įskaitant visus mokesčius, ar tai tik automobilio pardavimo kaina.
 • Prieš sutikdami su sandoriu, išsiaiškinkite visus susijusius mokesčius. Kai kurie pardavėjai gali mėginti pridėti papildomus, netikrus mokesčius.
 • Būkite pasirengę palikti pardavėją. Jei derybos eina per lėtai arba jūs nepatenkinti procesu, tiesiog eikite. Nereikia ieškoti priežasties – paprasčiausias „Aš šiandien nepirksiu“ yra visiškai pakankamas atsakymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *