Kaip Sabré Cook užsitarnavo vietą laimėjusioje „Porsche Carrera Cup“ komandoje

Kaip Sabré Cook užsitarnavo vietą laimėjusioje „Porsche Carrera Cup“ komandoje

 

Sabré Cook nėra svetima vienintelė lenktynininkė moteris tinklelyje. Tiesą sakant, ji yra pirmoji ir vienintelė moteris „Porsche Carrera Cup“ lenktynininkė. Tačiau užkulisiuose ji turėjo būrį galingų, talentingų lenktynininkų moterų, palaikančių jos kilimą iš kartingo į Formulę 3, o dabar – „Porsche Carrera Cup“ su laimėjusia istorijoje „Porsche“ komanda „Kellymoss Racing“. Praėjusiais metais Cookas laimėjo vietą Kellymoss Racing komandoje po to, kai komandos vadovė ir viena iš bendrasavininkių Victoria Thomas nusprendė surengti susišaudymą, kad surastų kitą greitą moterį, kuri imtųsi ir profesionalų, ir „džentelmenų lenktynininkų“. itin konkurencingoje Porsche Carrera taurėje. Cook yra vienintelė moteris, 2023 m. sezone dalyvaujanti Carrera taurėje. „Porsche Carrera Cup“ yra tai, kas žinoma kaip vieno gamintojo lenktynės. Jis vyksta trasose visoje šalyje, paprastai prieš didesnius, labiau žinomus lenktynių renginius, tokius kaip Majamio Formulės 1 lenktynės ir Long Byčo Grand Prix. Jį sudaro mėgėjų, „Pro-Am“ ir „Pro“ vairuotojai, kurie visi varžosi „Porsche 911 GT3 Cup“ lenktyniniais automobiliais, kurie yra pagrįsti dabartinės 992 kartos kelių automobiliu. GT3 Cup automobiliai pagamina 510 arklio galių iš vandeniu aušinamo šešių cilindrų bokserio variklio ir gauna plataus kėbulo 911 Turbo važiuoklę. Iš viso yra aštuonios 40 minučių lenktynės, kurios prasideda kovo mėnesį ir tęsiasi iki spalio mėn. Visos transliuojamos. „Porsche“ teigimu, 2023-ieji apima didžiausią lauką – vienose lenktynėse dalyvaus net 40 ar daugiau konkurentų.

Stipendijų rinkimas greičiausiai moteriai

Susišaudymas įvyko Viktorijos Thomas, „Kellymoss Racing“ vadovės, ir Lyn St. James, žinomos lenktynininkės, vienos iš penkių moterų, dalyvavusių Indianapolio 500 lenktynėse, sumanymas ir pirmoji moteris, laimėjusi naujoką. Metai Indy 500 lenktynėse 1992 m. Cook, kuriam dabar 28 metai, pasakoja, kad St.Jamesas, kuris lenktynininkų rate yra žinomas dėl to, kad po savo sparnu ima vairuotojas, ja susidomėjo, kai jai buvo vos 18 metų ir varžėsi kartingo varžybose. St. James pasiekė Cook po to, kai ji tapo pirmąja moterimi, laimėjusia SuperKarts! konkurse 2012 m. Thomas sako, kad postūmis susišaudymui atsirado, kai vieną 2021 m. dieną jai paskambino Šv. Jokūbas ir, pasak Tomo, pasakė: „Esate moteris, kuri vadovauja sėkmingai lenktynių komandai, kodėl aš tik dabar apie tave girdžiu? “ „Galų gale, – sakė Tomas, – iškilmingas momentas buvo telefono skambutis iš Šv. Jokūbo ir pripažinimas, kad kartu su likusiu pasauliu aš esu vienas iš tų žmonių, kurie nepripažįsta neteisybės, kuri buvo didžiulis pažadinimo skambutis man“. Cook kreipėsi į komandą 2021 m. po niokojančios traumos, kurią ji patyrė antrąjį sezoną W serijoje, nesėkmingoje Formulės 3 serijoje, skirtoje tik moterims. Ją partrenkė pora konkurentų automobilių, jai buvo plyšęs dešinysis klubas, sužalota nugaros dalis ir SI sąnarys. Ji išreiškė didelį susidomėjimą prisijungti prie komandos, tačiau dėl traumos Thomas liepė jai palaukti ir atsigauti. Kaip paaiškėjo, Cookas buvo sužalotas atsitiktinai. Atsigavimo metais ji labai sunkiai dirbo, kad sugrįžtų į lenktyninę formą, ir tapo W serijos komentatore (bei Kolorado kalnakasybos mokykloje baigė mechanikos inžinerijos koledžą). Tai taip pat suteikė Kellymoss komandai laiko rinkti lėšas ir rasti rėmėjų, kad būtų sukurtas stipendijų fondas, skirtas surasti kitą greitą moterį, kuri sės prie „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilio vairo. St. Jamesas ir Thomasas kartu sukūrė idėją pirmą kartą surengti moterų susišaudymą, kad supriešintų kelias naujas lenktynininkes pasaulyje ir laimėtų vienerių metų palaikymą dėl vietos lenktynėse. komanda. Thomas ir jos komanda sušukavo lenktynių sąrašus ir iš viso rado tik 12 moterų, kurios tiktų stipendijai gauti. Tik keturi iš jų atitiko parametrus, kuriuos Thomas ir jos komanda bei patarėjai, įskaitant St. James, lenktynininkė Katherine Legge ir Riley Dickenson, žvaigždė Kelymoss komandos pilotą, sukūrė stipendijai gauti. Pradinis lauko susiaurinimo procesas buvo pakankamai paprastas: Tomas susisiekė su kiekvienu vairuotoju ir paprašė pateikti vaizdo įrašą ir lenktynių gyvenimo aprašymą. Tada komitetas susiaurino lauką ir pakvietė kiekvieną atlikti dviejų dienų bandymus.

Sabré Cook porsche

Moterų lenktynininkų pastūmėjimas iki ribos

Susišaudymas įvyko 2022 m. vasarą Indianos valstijos Putnamo parko trasoje, o moterų skaičius susiaurėjo nuo keturių iki trijų: Cook teigė, kad varžytis su dviem jos draugėmis buvo ir džiugina, ir sunku. „Man tikrai pasisekė, kad mes visi buvome labai vieningi“, – sakė Cookas. „Ir dienos pabaigoje bandžiau tiesiog pažvelgti į tai kaip į nepaprastai nuostabią galimybę. Kas dar gali vairuoti taurę su dviem savo gerais draugais įprastą dieną? Pirmąją dieną sudarė fitneso įvertinimas, kurį atliko PitFit atstovas Jimas Leo. PitFit yra gerai žinoma treniruočių salė Indianoje, orientuota į automobilių sporto žmogaus veiklos optimizavimą. Cook persikėlė į Indianą, kad būtų arčiau lenktynių širdies, atkurtų kūną po traumos ir rastų daugiau lenktynių galimybių. Cook yra „PitFit“ klientė ir sakė žinanti, koks sunkus bus išbandymas. Tada moterys turėjo duoti interviu ir pademonstruoti savo žinias žiniasklaidoje, kuri yra svarbi lenktynių rubrikos dalis, nes pasirodymai žiniasklaidoje atneša daugiau rėmimo dolerių. Antrą dieną Riley Dickenson įveikė trasą. Jis nustatė etaloninį laiką ir suteikė moterims įžvalgų, kaip būti greitoms toje konkrečioje trasoje. Tada kiekvienas vairuotojas turėjo įveikti trasą pats, o varžovams nebuvo leista stebėti vienas kito lenktyniaujant. Tada kiekvienas turėjo duoti daugiau interviu su Lyn St. James, Katherine Legge ir lenktynių žurnalistu Jeremy Shaw. Pasibaigus renginiui ir užregistravus rezultatus, Kellymoss komanda ir jos patarėjai sėdo nustatyti nugalėtojo. Thomas sako, kad tai buvo sunkus sprendimas ir bent iš pradžių ne visi sutarė dėl nugalėtojo. „Faktas, kad Sabré turėjo inžinerinį išsilavinimą ir galėjo kalbėti bei kalbėtis su vairuotojais, o ji buvo tik fizinis žvėris, kaip ir žvėris. Taigi man tai buvo labai aišku“, – sakė Thomas. „Kai kurie mūsų komandos nariai pasakė, kad manau, kad turime skirti šiek tiek daugiau laiko ir įsitikinti. Po svarstymų visas komitetas sutiko skirti Cook stipendiją, ir ji per paskutines tris lenktynes ​​iš 26 vietos pakilo į 10 geriausių. Jos komandos draugas Dickensonas šiais metais laimėjo visas trejas lenktynes. Kitas „Carrera Cup“ turnyras vyks Watkins Glen mieste birželio pabaigoje.

„Mes visi mėgstame automobilių sportą”

Būdama pirmąja ir vienintele moterimi, konkuravusia su laimėjusia „Porsche“ komanda Carrera taurės istorijoje, Cook sako, kad jos širdyje ji tiesiog nori būti lenktynininke – nesusijusi su savo lytimi. Tai ypač skaudu, nes ji praleido du sezonus dalyvaudama W serijoje – serijoje, kuriai nepavyko užbaigti antrojo sezono dėl finansinių problemų ir kuri buvo kritikuojama dėl moterų sportininkių atskyrimo nuo jų kolegų vyrų, panašiai kaip naujojoje Formulės 1 akademijoje. Cook teigia, kad jos patirtis lenktyniaujant abiejose pabrėžė kontrastą ir atkreipė dėmesį į tai, kur trūksta kai kurių moterų serijų ir kaip dėl konkurencinės dinamikos jos tam tikrais atžvilgiais yra nepalankios moterų lenktynėms. „Pirmasis sezonas, kai viskas prasidėjo 2019 m., buvo toks gaivus dalykas, kurio dalimi būti“, – apie savo sezonus W serijoje pasakojo Cook. „Manau, kad visos moterys, kurios susirinko, tos iš mūsų, kurios pateko į galutinį atstumą, kad patektų į reitingą, mes visos mėgstame automobilių sportą, visos nepaprastai sunkiai dirbame, kad ten dalyvautume, ir gerbėme viena kitą. kad. Tiesiog atrodė, kad tai buvo tokia unikali situacija, kai visi tiesiog džiaugiasi būdami ten ir laimingi galėdami padrąsinti vieni kitus. Cook tęsė: „Lenktynės su visais yra tai, prie ko buvau įpratusi – būti vienintele moterimi arba viena iš dviejų, ir tai man labai patogu. Aš pripratau, man tai patinka. Ir, tiesą sakant, jaučiuosi taip, kad galiu būti labiau savimi ir būti toks pat agresyvus, koks iš prigimties būčiau. Su W serija man nuoširdžiai kartais atrodė, kad mes visi esame labai panašūs į mergaičių futbolo komandą. Lyg mes visi būtume vienas kito erdvėje. Žinoma, norėtumėte, kad tai būtų darni, kad situacija būtų teigiama, bet kartais man atrodė, kad su jais nesu toks agresyvus, kaip būčiau prieš vyrus. Man atrodo, kad net trasoje būti agresyviam su juo lengviau nei vaikinui, nes jis to tikisi, o tu supranti kaip, o moterys sako: „Bet tu mano draugas“. Thomas sako, kad nors Kellymoss stipendija skirta tik vieneriems Carrera taurės varžybų metams, ji visiškai tikisi, kad Cook ateinančiais metais galės toliau dirbti komandoje su šiek tiek rėmimo pagalba ir geriau informuoti apie tai. ką Kukas padarė erdvėje. „Tikiuosi, kad atnešime pusę [of the funding] kitais metais ir ta Sabré atneš pusę“, – sakė Thomas. „Manau, kad ji iškelia save kaip atstovė spaudai ir galės sulaužyti pusę, o kitą kartą galėsime atnešti pusę“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *