Kaip saugiai praleisti greitosios pagalbos automobilį

Kaip saugiai praleisti greitosios pagalbos automobilį

Tikriausiai ne vienas žmogus kelyje susiduria su policijos ar greitosios automobiliais ir nežino, kaip juos reikėtų praleisti kelyje, todėl parengėme trumpą gidą.

Prie šviesoforo

Greitoji pagalba nenorės, kad važiuotumėte per raudoną šviesoforo signalą. Taigi nepažeiskite įstatymų ir nerizikuokite judėdami pro šviesą. Jei esate pirmas eilėje prie raudonos šviesos, likite ten, kur esate, ir palikite greitosios pagalbos automobilį, kad surastumėte kelią.

Žiedinės sankryžos ir sankryžos

Jei artėjate prie žiedinės sankryžos arba sankryžos ir matote greitosios pagalbos automobilį, pažiūrėkite į jo padėtį, nes taip sužinosite, kur jis nori važiuoti. Jei jau esate sankryžoje, būkite kantrūs ir palaukite, kol jis praeis. Prie sankryžos gali privažiuoti daugiau nei viena avarinė transporto priemonė, todėl prieš išvažiuodami patikrinkite.

Vientisos baltos linijos

Kelyje su vientisa baltų linijų sistema greitoji pagalba greičiausiai išjungs sireną, kai važiuos paskui jus. Taip yra todėl, kad lenkti neleidžiama. Taigi važiuokite toliau – leistinu greičiu, jei tai saugu – kol nebeliks vientisų baltų linijų. Kai sirena vėl įsijungs, tai jūsų signalas, kad greitosios pagalbos automobilis pravažiuotų pro šalį.

Greitkeliai ir dviejų važiuojamųjų automobilių keliai

Greitkeliuose ir dviejų važiuojamųjų dalių keliuose judėkite į kairę, kad greitosios pagalbos automobilis galėtų pravažiuoti išorine eismo juosta, jei yra laisva. Esant lėtam ir nejudančiam eismui, greitosios pagalbos automobiliai dažniausiai važiuoja greitkelio kelkraštį, todėl į kietąjį kelkraštį turėtumėte eiti tik tada, kai turite savo avarinę situaciją. Jei nėra kietojo peties, sukurkite „avarinį koridorių“ (kaip parodyta paveikslėlyje), užleiskite vietą greitosios pagalbos transporto priemonėms. Kai įleisite greitosios pagalbos automobilį, likite ten, kur esate, nes gali atvažiuoti kitos transporto priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *