Kokie automobiliai vagiami dažniausiai?

Kokie automobiliai vagiami dažniausiai?

Nesaugumas yra nuolatinis kiekvieno automobilio savininko rūpestis, nesvarbu, ar tai naujas, ar naudotas automobilis. Žinodami, kurie automobiliai yra labiausiai pavogti, galite priimti pagrįstus sprendimus perkant naują ar naudotą automobilį. Šiame straipsnyje, remiantis naujausia statistika, nagrinėjami dažniausiai vagiami automobilių modeliai.

Daugumos vogtų automobilių reitingas

Pagal draudimo bendrovės „Unespa“ iniciatyvą „Esame saugūs“, Seat Ibiza, Volkswagen Golf, Seat Leon, Ford Focus ir 3 serijos BMW Jie pirmauja labiausiai vagiamų Ispanijos automobilių sąraše. Tačiau ne visi vienetai yra vienodai paklausūs, pirmenybė teikiama senesniems. Šie penki modeliai sudaro 18% vagysčių Ispanijoje, tačiau vagystės Opel Astra, Volkswagen Polo, Citroen Xsara ir Renault Megane. Be to, du iš trijų apdraustų vienetų, patyrusių vagystę Ispanijoje, buvo vyresni nei 10 metų.

Koks šio godumo motyvas?

Iš pradžių galime manyti, kad dažniausiai vagiami aukščiausios klasės automobiliai, kurių vertė yra didelė, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Tiek „Unespa“, tiek „Rastreator“ tikina, kad pagrindinė priežastis, kodėl daugiausia vagiami ankstesniame skyriuje paminėti modeliai, yra ta, kad kartu jie yra geriausiai parduodami, todėl turi didesnę atsarginių dalių paklausą. Logiškai mąstant, jei šie modeliai yra perkamiausi, yra didesnė tikimybė, kad jie bus pavogti.

Kokie būdai naudojami vagiant transporto priemones?

Technologijų pažanga gali mums pakenkti. Tiesą sakant, vagys naudojasi technologijomis, kad įvykdytų tokio tipo vagystes. Draudiko „Rastreator“ teigimu, vienas žinomiausių būdų – automobilyje sumontuoti GPS sekiklį, kuris sektų automobilį realiu laiku. Kita naudojama technika – dažnio trukdžių naudojimas, kad nuotolinio valdymo pultas neužrakintų transporto priemonės ir taip jos nepavogtų.

Vagysčių statistika pagal geografinę vietą

Bendrai žvelgiant, reikia pasakyti, kad pastarąjį dešimtmetį (2010–2020 m.) pastebima automobilių vagysčių mažėjimo tendencija. Kita vertus, pastaraisiais metais, palyginti su ankstesniais metais, skaičiai išaugo. Ir tam įtakos turi ne tik automobilio modelis, bet ir geografinė padėtis, kurioje yra transporto priemonė. Žvelgiant į draudimo bendrovių duomenis, Sevilija pirmauja provincijų, kuriose įvyksta daugiausia automobilių vagysčių, reitinge. Tiksliau, 91 % daugiau, palyginti su visa Ispanija. Antroje vietoje randame Melilją (76 proc.), toliau rikiuojasi Ciudad Real (64 proc.), Madridas (59,38 proc.), Huelva (44,89 proc.) ir Barselona (42,89 proc.). Kita vertus, mažiausiai automobilių vagysčių įvyksta Pontevedra, Asturias, La Coruña, Lugo, Cantabria ar Castellón. Remdamiesi šiais duomenimis, darome (logišką) išvadą, kad ten, kur didesnė gyventojų koncentracija, apiplėšimo tikimybė didėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *