Maxas Verstappenas iškovojo šeštą F1 pergalę iš eilės Didžiosios Britanijos Grand Prix

SILVERSTOUNAS, Anglija — Maxas Verstappenas atsigavo po lėto starto ir sekmadienį laimėjo Didžiosios Britanijos Grand Prix ir laimėjo šeštąją Formulės 1 pergalę iš eilės, Lando Norrisui jaudinančioje kovoje dėl antrojo atsilikimo prieš kitą britų pilotą Lewisą Hamiltoną.

Pradėjęs nuo „pole“ pozicijos, Verstappeną nuo linijos aplenkė „McLaren“ pilotas Norrisas. Vėliau jis pripažino, kad startas buvo „siaubingas“, tačiau penktame rate vėl įsiveržė į lyderio poziciją ir išsilaikė iki galo. „Red Bull“ šiais metais laimėjo visas 10 lenktynių, 11 iš eilės, įskaitant paskutines 2022 m. lenktynes, ir tai atitinka „McLaren“ rekordą su 11 pergalių iš eilės 1988 m.

Buvo tikimasi, kad Norrisas atsitrauks po to, kai kvalifikacijoje užėmė netikėtą antrąją vietą, tačiau išliko artimiausiu Verstappeno varžovu per visas lenktynes. Po saugaus automobilio iš naujo užvedimo jis kovojo ratas prie rato su septynis kartus čempionu Hamiltonu, kuris turėjo teoriškai greitesnes padangas, tačiau išliko antras dėl savo ir McLaren geriausio rezultato nuo 2021 m. „Tai buvo nuostabi kova. “, – sakė Norrisas.

Hamiltonas startavo septintas ir publikai pripažino, kad jis namų lenktynėse užėmė 14 vietą karjeros podiumu. „Aš to nepadariau, o minia, – sakė jis. – Jaučiau energiją, jaučiau palaikymą. Dėl šios priežasties mes grįžome ten.

„McLaren“ naujokas Oscaras Piastri buvo geriausios karjeros ketvirtas, aplenkęs Hamiltono „Mercedes“ komandos draugą George’ą Russellą, nes „McLaren“ atnaujintas bolidas pasirodė daug konkurencingesnis nei komanda prognozavo.

Verstappeno komandos draugas „Red Bull“ Sergio Perezas ketvirtą kartą per penkias lenktynes ​​nukrito nuo prizininkų pakylos po to, kai startavo 15-as, septintas – „Aston Martin“ pilotas Fernando Alonso, o įspūdingas aštuntas – Aleksandras Albonas iš „Williams“.

Kai Kevinas Magnussenas 33 rate iš 52 sugriuvo nuo liepsnų, sklindančių iš jo „Haas“ galo, tai suteikė vairuotojams, įskaitant Verstappeną, Norrisą ir Hamiltoną, galimybę neprarandant laiko atsidurti po saugos automobiliu. „Ferrari“ buvo tarp pralaimėjusiųjų, nes Charlesas Leclercas ir Carlosas Sainzas ką tik įmušė boksą. Jie užėmė atitinkamai devintą ir 10 vietą.