Patarimai, kaip vairuoti pavasarį

Patarimai, kaip vairuoti pavasarį

Visų pirma, reikia prisiminti šias vairavimo pavasarį ypatybes: mažesnės degalų sąnaudos, nereikia šildyti automobilio, šiltos sėdynės ir nėra ledo, sniego pusnys, slidės, tačiau be malonių vairavimo akimirkų, pavasaris atneša ir nemalonių staigmenų.

Dėl svaiginamojo „visagalybės“ poveikio kelyje, kuris ateina pavasarį, nes nebėra ledo, todėl slydimo pavojus sumažėja iki nulio, vairuotojo laukia kiti pavojai. Pavasarį eisme daugėja automobilių ir daugiau pėsčiųjų, todėl iš vairuotojo reikalaujama didesnio dėmesio. Taigi, pažvelkime į keletą naudingų patarimų, kaip vairuoti pavasarį:

  • Nereikėtų keisti automobilio batų į vasarines padangas, kol temperatūra pagaliau nepasieks virš nulio. Čia galite iš anksto išsirinkti savo automobiliui tinkamas vasarines padangas geriausiomis kainomis.
  • Tiltus ir viadukus visiškai veikia visi vėjai, todėl ant jų gali susidaryti ledas, net jei įprastuose keliuose viskas ištirpo. Tiesą sakant, to nematomo ledo sluoksnio, kuris lieka ant tiltų ir viadukų, užtenka avarijai sukelti. Todėl čia tuo metu galioja taisyklė „jei važiuosi tyliau, eisi toliau“.
  • Sniego košė. Oras gali nustebinti netikėtai iškritęs sniegas bet kurį pavasario mėnesį. Pavojinga, nes stabdymo kelias yra ilgiausias, net ir automobilis su ABS gali tapti nevaldomas. Ypač jei jau pakeitėte vasarines padangas. Esant tokiam orui, greitį rekomenduojama sumažinti iki minimumo.
  • Nešvarumai kelyje – įprastas reiškinys pavasarį. Dėl nešvarumų automobilio ratai dažnai užsiblokuoja ir praranda kontrolę. Norint saugiai stabdyti ant šlapios ir nešvarios kelio dangos, rekomenduojama su pertraukomis spausti stabdžių pedalą, kol jis užsifiksuos, atleidžiant ir vėl pakartojant algoritmą. ABS šiais atvejais labai padeda.
  • Parkavimas kelio pusėje. Net ir čia jums gali kilti pavojus. Automobilio ratai gali įstrigti žemėje. Jei yra nuolydis link kelio pusės, automobilis gali sklandžiai nuslysti į griovį. Būtent todėl pavasarį sustojimui geriausia rinktis asfaltuotas arba skalda padengtas vietas.
  • Prisiminkite posakį, kad pavasarį asfaltas tirpsta kartu su sniegu. Kelyje staiga atsiranda per žiemą susidariusios duobės, duobės, provėžos. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo automobilį ir save yra greičio laikymasis.
  • Tramvajaus bėgius ir griovius rekomenduojama kirsti kampu. Nepamirškite stabdyti prieš kliūtį, kitaip yra didelė tikimybė sugadinti pakabą.
  • Kelias sausas, oras geras, būtų gaila nesivažinėti su vėjeliu. Prisiminkite posūkius! Važiuojant dideliu greičiu kyla pavojus išskristi į priešpriešinį eismą ar net apvirsti. Prieš sukdami sulėtinkite greitį – taip sutaupysite pinigų ir būsite sveiki.

Apskritai tradicinė mintis, kad pavasarį vairuoti daug lengviau nei vasarą, yra iš esmės klaidinga. Padidėjęs automobilių skaičius keliuose, daugybė balų ir duobių apsunkina eismą ir padidina eismo įvykių riziką. Kad neapsunkintumėte gyvenimo sau ir aplinkiniams, pavasarį reikėtų važiuoti atsargiau, iš anksto sulėtinti greitį prieš įvairias kliūtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *