Pritartas kasmetinis taršos mokestis

Pritartas kasmetinis taršos mokestis

Prieš savaitę sveikatos apsaugos ministerija pateikė siūlymą, kad būtų panaikintas automobilių taršos mokestis kuomet automobilis registruojamas ir įvesti kasmetinį taršos mokestį. Toks pasiūlymas buvo svarstomas 2021 lapkričio 24 dieną.

Mūsų vyriausybė priėmė tokį taršos mokesčio įstatymą Lietuvoje , kuris įsigalioja nuo 2023 metų sausio 1 dienos. Šalyje bus įvestas vienas metinis taršos mokestis. Registracijos mokestis taršai bus naudojamas iki naujojo įstatymo įsigaliojimo, o tai reiškia, kad dar turėsite mokėti vienkartinį taršos mokestį, o nuo 2023 metų mokėsite kasmetinį.

Plačiau

Toks mokestis įvedamas, kad skatintų pirkti mažiau gamtą teršiančias transporto priemones. Kad būtų atkreipiamas dėmesys į išmetamųjų dujų sukeliamą poveikį aplinkai ir sumažinti šiltnamio efektą.

Numatoma, kad kasmetinį mokestį turės mokėti tie, kurių automobiliai viršys CO2 130 gramų išmetamą kiekį kilometrui. Paskui kiekvienais metais bus mažinama po 10 gramų, kol bus pasiekta 100 gramų CO2 kilometrui. Numatoma, kad apmokestinimas nuo 100 gramų bus 2026 metais. Jau 2023 metais Co2 bus apmokestintas visoms transporto priemonėms, kurie išmes nuo 130 CO2 kilometrui.

Pritartas kasmetinis taršos mokestis
Pritartas kasmetinis taršos mokestis

Kai įsigalios toks įstatymas, bus taikomos lengvatos visiems savininkams iki 2024 metų pabaigos su 50 procentų lengvata. Taip pat tokia lengvata bus taikoma ir socialiai jautrioms grupėms, neįgalius asmenis prižiūrintys asmenys ir turintys virš 64 metų asmenys. Asmenys kurie turi neįgalumą yra siūloma taikyti 100 procentų lengvatą, o tai yra puiku. Kadangi nereikėtų mokėti kasmetinio taršos mokesčio neįgaliems asmenims.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *