Automobilio vairavimas pučiant stipriam šoniniam vėjui

Automobilio vairavimas pučiant stipriam šoniniam vėjui

Daugelis vairuotojų neįvertina tokį pavojų kelyje kaip šoninis vėjas ir dažnai net nelaiko šio reiškinio potencialiai pavojingu. Tiesą sakant, stiprus šoninis vėjas trukdo valdyti automobilį ir gali pakeisti jo judėjimo trajektoriją, kas dėl to gali sukelti nepataisomų pasekmių.

 

Anksčiau, kai automobiliai buvo gaminami iš sunkių medžiagų ir jų masė buvo didelė, šios problemos nekilo, nes šoninio vėjo poveikis praktiškai nebuvo jaučiamas. Dabar, kai automobilių gamintojai siekia lengvumo ir mažina medžiagų sąnaudas, šoniniai vėjai gali kelti rimtą grėsmę, ypač rudens-žiemos laikotarpiu.

 

Šoninio vėjo poveikis ypač pavojingas automobiliui dideliu greičiu išvažiuojant iš uždaros kelio atkarpos (didelio pastato, tvoros, miško juostos) į atvirą teritoriją. Šiuo atveju šoninio vėjo poveikis automobiliui pirmiausia priklausys nuo tokių veiksnių kaip:

  • oro srauto jėga,
  • automobilio greitis, jo forma, svoris ir matmenys,
  • vairuotojo gebėjimas atlaikyti staigų pavojų.

 

Geriausias būdas kovoti su šoninio vėjo poveikiu yra sumažinti transporto priemonės greitį atvirose kelio vietose, taip pat vairo valdymas. Jei pajutote vėjo smūgį ir pastebėjote, kad automobilis darosi sunkiai valdomas ir esate išmuštas iš numatytos trajektorijos, jokiu būdu nespauskite stabdžio – tai tik pablogins situaciją. Verčiau stenkitės švelniai, o ne staigiai pasukti automobilio ratus priešinga kryptimi. Tai sumažins šoninio vėjo poveikį ir padės valdyti automobilį.

Be to, vykstant į kelionę pirmiausia reikėtų pasirūpinti padidinti automobilio stabilumą. Pageidautina, kad priekinė automobilio dalis būtų labiau apkrauta – taip ji lengviau valdoma iškilus nenumatytoms situacijoms. Jei reikia gabenti sunkius daiktus, padėkite juos kuo arčiau automobilio centro, o jei įmanoma – keleivių salone. Nereikėtų perkrauti stogo bagažinės ar dėti ant jos masyvių didelių gabaritų daiktų – tai keičia automobilio svorio centrą, mažina stabilumą ir atsparumo šoniniams vėjams lygį.

Ir galiausiai atminkite: jei išvažiuojate į atvirą kelią dideliu greičiu, visada turėtumėte būti pasiruošę šoninio vėjo smūgiui, nes susidarius tokiai situacijai galėsite susilpninti jo puolimą ir išlaikyti trajektorijos kontrolę. jūsų automobilio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *