Stabdžių skysčio keitimas

Stabdžių skysčio keitimas

Kiekvienas automobilių entuziastas supranta, kad daugelį automobilio aptarnavimo ar remonto technologinių operacijų galima atlikti savo rankomis.

KODĖL PAKEISTI STABDŽIŲ SKYSTĮ

Prieš atsakydami į jūsų klausimą – kaip pakeisti stabdžių skystį, išsiaiškinkime, kodėl jį reikia keisti.

Stabdžių skystis skirtas perduoti energiją iš pagrindinio cilindro į darbinius (ratų) stabdžių cilindrus, o po to į stabdžių trinkeles. Stabdžių skysčio keitimo dažnumą gamintojas nustatė kaip vidutinę vertę 1,5-2 metų laikotarpiui arba transporto priemonės ridai 30-40 tūkst. Šis dažnis nustatomas atsižvelgiant į įprastą konvejerio transporto priemonės darbo režimą.

 

Be to, stabdžių skystis turėtų būti keičiamas stabdžių sistemos gedimo atvejais, kai dėl kokių nors priežasčių į sistemą gali patekti drėgmė. Stabdžių skystis yra higroskopinis, o sugerdamas drėgmę praranda savo savybes. Stabdžių sistema nėra visiškai sandari, o per kompensavimo angas į ją vis tiek patenka tam tikras drėgmės kiekis.

Antroji priežastis visiškai pakeisti stabdžių skystį yra daugelio pradedančiųjų automobilių savininkų klaida manydami, kad stabdžių skysčius galima maišyti. Galite maišyti skirtingus kuro skysčius, tačiau reikia atsižvelgti į daugybę niuansų – tiek skysčio sudėties, tiek variklio modelio. Galimas papildymas nedideliais kiekiais, tačiau ekspertai primygtinai rekomenduoja visiškai pakeisti stabdžių skystį.

Pats teisingiausias sprendimas – pakeisti gamintojo rekomenduojamo tikslaus tipo ir markės stabdžių skystį. Stabdžių skysčio keitimas pačiam turėtų prasidėti nuo išsamios konkrečios transporto priemonės naudojimo vadovo perskaitymo.

Kada keisti stabdžių skystį

Pirmas variantas, apie kurį iš karto pagalvojame, yra stabdžių skysčio keitimas autoservise. Jokių veržliarakčių ar tikrinimo angų jums. Serviso centre yra stabdžių skysčio keitimo įranga ir specialistai. Jei visai nenorite dirbti su savo automobiliu, ši parinktis kaip tik jums.

Stabdžių skysčio keitimo įtaisas aprūpintas adapterine sistema, todėl gali veikti su daugeliu automobilių modelių.

Tačiau nepamirškite, kad turėsite pakeisti tik stabdžių skystį, nieko daugiau. Tokia daugumos autoservisų tendencija – remontuoti tai, ką nurodė klientas, be nereikalingo streso.

Antrasis variantas yra ilgesnis laiko ir darbo sąnaudų požiūriu. Naudinga tuo, kad sutaupote keitimo išlaidų, o tuo pačiu atliekate vizualinę stabdžių sistemos būklės diagnostiką, pakabos, amortizatorių eksploatacijos patikrinimą ir kt. Juk tai jūsų automobilis ir jūsų saugumas. Kas kitas, jei ne tu, pasirūpins savimi.

Taigi, jūs pasirinkote antrąjį variantą – pakeisti TJ savo rankomis. Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai naudojimo vadove patikrinti, kokia stabdžių sistemos grandinė (konstrukcija) yra jūsų automobilyje. Tie. įstrižainės arba lygiagrečios grandinės schema.

Kuro skystis grandinėse turi būti keičiamas po vieną.

Su įstrižainės kontūro raštu: dešinysis galinis ratas, kairysis priekis, kairysis galinis ir dešinysis priekiniai ratai.

Lygiagrečiai: dešinieji galiniai, kairieji galiniai, dešinieji priekiniai ir kairieji priekiniai ratai.

TJ reikia pakeisti duobėje, nuimtus ratus, žinoma, laikantis visų saugos taisyklių. Pakeitę stabdžių skystį, kaip taisyklė, turėtumėte patikrinti stabdžius.

ABS STABDŽIŲ SKYSČIO KEITIMAS

Keičiant stabdžių skystį stabdžių sistemoje su ABS, reikia atsižvelgti į kai kuriuos niuansus. Jei hidraulinis akumuliatorius, vožtuvų blokas ir siurblys yra struktūriškai viename bloke, tada pakeitimas atliekamas įprastu būdu.

Jei visa ABS sistema yra atskira, geriausias pasirinkimas būtų TJ pakeisti aptarnavimo centre. Stabdžių skysčio keitimo įtaisas leis stabdžių skystį pumpuoti į stabdžių sistemą esant slėgiui, o tai sumažins tikimybę, kad į sistemą pateks oro („vėdinimo“).

Norint pakeisti stabdžių skystį stabdžių sistemose su ESP arba SBC, reikalingas stabdžių skysčio keitimo blokas. Faktas yra tas, kad čia svarbi hidraulinio modulio vožtuvų atidarymo seka. Tie. Jūs tiesiog negalite pakeisti TJ patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *