Automobilio valytuvai: ką vertėtų žinoti?

Automobilio valytuvai: ką vertėtų žinoti?

Automobilio valytuvai yra nurodomi kaip vieni iš paprasčiausių saugos priemonių,  bet vieni iš svarbiausių. Valytuvai yra skaitoma kaip apsaugos priemonė. Kadangi lietaus arba snigimo metu, geri valytuvai yra svarbūs saugiam ir patogesniam važiavimui. Vasarą dar galima susigyventi su prastais valytuvais, tačiau žiemą yra kur kas sunkiau.

Automobilių valytuvai kainuoja tikrai ne daug, bet problema, kad daug kas to nepaiso ir jų nekeičia. Pagalvokite apie savo ir kitų eismo dalyvių saugumą, dėl keliolikos eurų.

Kokie yra pagrindiniai automobilių valytuvų komponentai?

Šių laikų automobilių valytuvus sudaro trys komponentai: valytuvų šluostės, valytuvų svirtys ir valytuvų varikliai. Elektriniai varikliai judina valytuvų svirtis ir šluoteles ant stiklo paviršiaus, o valytuvų svirtis užtikrina tinkamą valytuvų spaudimą ant priekinio stiklo paviršiaus, o tuomet jau valytuvų šluostės efektyviai šalina vandens lašelius ir kitus nešvarumus nuo jūsų stiklo.

Dažniausiai valytuvų šluostes reikia keisti kai jos sukietėja, dėl oro sąlygų. Šluotelės tampa kietos ir netolygios, todėl pradeda valyti prastai.

Kaip žinoti, kada atėjo laikas keisti valytuvus?

Dažniausiai simptomus pamatysite arba išgirsite. Patys dažniausi požymiai:

  • Nešvarus paviršius, dėmės, liekantis vanduo.
  • Girgždėjimas ir garsus veikimas valymo metu.
  • Vibravimas.
  • Blogas nešvarumų arba lašų nuvalymas.

Jeigu pas jus yra bent viena išvardinta problema, reiškia, kad atėjo laikas keisti valytuvus. Rekomenduojama neatidėlioti, nes pažeistos valytuvų gumos gali apgadinti ir jūsų priekinį stiklą.

Nekeisti valytuvų yra pavojinga

Kuomet valytuvai yra nusidėvėję, jie girgžda ir prastai valo nešvarumus ir kitus lašus nuo stiklo. Jeigu valytuvai skleidžia garsus, dažniausiai tai erzina vairuotojus ir sumažėja jų dėmesys, todėl mažiau kreipia dėmesio į eismą. Pavojingiausia, kuomet valytuvai valo prastai ir palieka lašus ar kitas dėmes, o vairuotojai negali pilnai matyti kelio. Reikia paminėti, kad vakarais tampa važiuoti dar sunkiau, nes nuo dėmių vairuotojai yra akinami.

Svarbu : Kuomet nematote gerai kelio, tuomet sukeliate pavojų ir kitiems, nes galite nepastebėti pėsčiojo, dviratininko ar asmens su paspirtuku.

Kaip įsigyti tinkamus valytuvus?

Rekomenduojama rinktis valytuvus pagal savo poreikius. Asortimentas tikrai yra platus. O apie gamintojus galite lengvai rasti atsiliepimus, kurie padės jums lengviau nuspręsti.

Pagal naujausius Vokietijos automobilių asociacijos ADAC bandymus, geriausi valytuvai buvo pripažinti BOSCH AEROTWIN . Jie nugalėjo, nes jie turi plokščią dizainą, o gumos pagamintos iš dvigubos minkštos gumos mišinio ir grafito dangos. Dėl aerodinaminės konstrukcijos jie užtikrina optimalų kontaktą su priekiniu stiklu ir atitinkamai jį išvalo.

BOSCH AEROTWIN valytuvai
BOSCH AEROTWIN valytuvai

Nepirkite pigiausių valytuvų

Kad ir kaip norite taupyti, tačiau nepagailėkite 20 eurų ir įsigykite ,,Bosch” gamintojo valytuvus. Pigesni valytuvai gali kainuoti 10 – 14 eurų, o tai yra mažas skirtumas. Pigesnių valytuvų veikimas yra kur kas prastesnis ir nepalyginamas rezultatas su plokščiais valytuvais. Tai buvo nustatyta bandymų metu. Aerodinaminės formos valytuvai geriau veikia didesniu greičiu ir jų forma užtikrina tolygų spaudimą ir tylesnį veikimą.

Pigūs valytuvai nuo brangių skiriasi gumos kokybe. Kaip ir padangos, taip ir valytuvų guma yra paveikiama oro sąlygų. Valytuvai buvo testuojami tarp skirtingų temperatūrų, o pigesni valytuvai tapo kur kas greičiau neefektyviais. Geriausiai valė Bosch ir SWF valytuvai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naujus priekinio stiklo valytuvus?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad valytuvai dirbtų tyliai ir efektyviai bet kokiu greičiu. Svarbu tinkamas mentės aukštis, kuris užtikrina optimalų ir tolygų spaudimą priekiniam stiklui. Plokščias dizainas yra geresnis, negu klasikinis dizainas ( išbandyta pagal tyrimus.)

Kaip dažnai reikia keisti valytuvus?

Tikslaus atsakymo nėra į šį klausimą. Valytuvų eksploatavimo laikas priklauso jūsų naudojimo dažnumo, oro sąlygų ir pačių valytuvų kokybės. Jei dažnai naudojami valytuvai sningant arba per lietų, rekomenduojama juos keisti kas metus. Kokybiški automobilių valytuvai tarnauja iki dviejų metų.

Kaip sužinoti kokio dydžio valytuvus reikia pirkti?

Tinkamą dydį savo valytuvų galite rasti savo automobilio knygelėje, jei turite. Taip pat galite valytuvų šluostes išmatuoti ir rankiniu būdu. Taip pat dauguma internetinių parduotuvių šiais laikais turi išmanias funkcijas, kad suvedate automobilio modelį, markę, metus ir jums automatiškai rodys reikalingus valytuvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *