8 ženklai rodantys, kad atėjo laikas keisti padangas

8 ženklai rodantys, kad atėjo laikas keisti padangas

Kiekvienas suprantame, kad mūsų automobiliams reikia padangų. Kai uždedame naujas padangas, mes nesukame galvos ir važiuojame. Tačiau ateina laikas, kai padangos yra nebenaujos ir reikėtų atkreipti dėmesį į padangas, ar jos nėra pažeistos. Kartais galite išgirsti, kai protektorius trinasi į asfaltą arba automobilis tampa prasčiau valdomas. Pagrindiniai ženklai, kurie rodo, kad atėjo laikas keisti padangas.

Susidėvėję padangų protektoriai

Dažniausiai pasitaikanti problema, kad yra susidėvėjęs padangų protektorius. Protektorius yra ta dalis, kuri susitinka su keliu. Kuomet protektorius susidėvi, jis turi prastesnį sukibimą su keliu, o dėl šios priežasties padidėja slydimo rizika.

Kuomet tikrinate padangas, svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Daugumoje padangų yra protektoriaus nusidėvėjimo indikatoriai, kurie yra maži, iškilę protektoriaus plotai, kurie atsiranda kai nusidėvi protektorius. Jei matote šiuos rodiklius, tuomet laikas Jums atsinaujinti padangas

Taip pat galite patikrinti protektorių su turima moneta. Įkiškite monetą tarp protektoriaus griovelių. Ir turėtų bent pusė monetos uždengti. Moneta – centas – euras.

Padangos praranda oro slėgį

Su laiku oro padangos praranda oro slėgį ir tai yra normalu. Tačiau jei oro slėgis prarandamas greičiau nei kas savaitę, tai yra ženklas, kad Jūsų padanga yra nesandari arba įtrūkusi.  Dėl bet kurios priežasties rekomenduojama nuvežti pas specialistus, kad jie apžiūrėtų padangą. Saugiau pasikeisti padangą iš anksto, nei sukelti avariją.

Netolygus padangos susidėvėjimas

Taip pat dažnai pasitaikanti bėda, kad padangų protektorius yra netolygiai susidėvėjęs. Priekinės padangos pasiima daugiausiai svorio, todėl jos gali susidėvėti greičiau nei galinės. Jei automobilis yra varomas priekiniais, taip pat padidina priekinių padangų svorį ir slėgį.  Jei pastebėjote, kad kuri nors pusė yra žemiau, tai gali reikšti, kad ji nusidėvi greičiau, nei kitose vietose. Taip pat jūsų ratai gali būti nesuderinti. Kuomet blogas ratų suvedimas, padangos dėvisi netolygiai. Jei padangos nusidėvėjusios netolygiai, jos gali įtrūkti.

Keistas triukšmas ir pūslės

Jeigu Jūsų padangos skleidžia keistus garsus arba jaučiate, kad jos kliba arba traukia labiau į vieną pusę, tai reiškia, kad Jūsų padanga yra pažeista. Jums reikėtų nuvažiuoti į artimiausią servizą, kad apžiūrėtų ar galima padangas taisyti ar vertėtų keisti į naujas.

Stebėkite, kad iš padangos šonų nesusidarytų oro pūslės. Tai rodo, kad šoninės sienelės siūlas buvo pažeistas, todėl susidaro pūslelės. Tokio tipo pūslelės iššoka veikiant slėgiui, o dėl to gali kilti avarija.

Automobilis šokinėja važiuojant arba stabdant

Kuomet vairuojate automobilį per nelygų kelią, galite pajausti, kad automobilis tiesiog šokinėja. Tai reiškia, kad padangos nesugeria kelio trūkumų, vietoj to darbą atlieka automobilio pakaba ir rėmas. Susidėvėjusios padangos gali kelti pavojų saugumui, nes yra tikimybė, kad galite prarasti automobilio kontrolę. Jei jaučiate šiuos ženklus, nedvejokite ir įsigykite naujas padangas.

Klyksmas sukant ratą

Padangos gali klykti dėl daugybės priežasčių. Tačiau dažna problema, kad sukant ratą girdimasi cypimo garsas, o tai reiškia, kad yra protektoriaus problema. Kuomet padangos protektorius yra susidėvėjęs, jis negali tinkamai sukibti su keliu ir tai sukelia cypimą.

Kuomet padangos dėvisi netolygiai, tuomet kažkuris kampas tampa plonesniu už kitą. Dažniausiai plonesnis padangos kraštas liečiasi su žeme, kai važiuojate tiesiai. Tačiau sukant į kairę, tas kraštas nustumiamas žemyn ir sudaro tarpą tarp jo ir kelio dangos. Jei tarp Jūsų padangos ir žemės yra tarpas, orui prasiskverbiant pro ją gali sklisti švilpimas ar ūžimas

Prastas manevringumas arba stojimas

Kai padanga yra susidėvėjusi, ji neužtikrina gero sukibimo su slidžiu paviršiumi, o ypatingai žiemą būna pavojinga. Kuo mažesnis protektoriaus gylis, tuo mažesnis ir sukibimas. Jūsų automobilis gali pradėti slysti esant lietui arba sniegui.

Jūsų padangos yra pasenusios

Padangos yra gaminamos iš gumos. Visos gumos su amžiumi pradeda kieti ir yra paveikiamos saulės spindulių ir pačio klimato. Rekomenduojama, kad žieminių padangų amžius neviršytų 7 metų, o vasarinių arba visa sezoninių 10 metų. Jei jūsų padangai yra daugiau nei 10 metų, jokiais būdais nerekomenduojame su jomis važinėti. Siūloma keisti padangas kas 5 metus.

Jei perkate padangas naujas iš įmonių, įsitikinkite jų pagaminimo datą, nes gali būti, kad jos stovėjo ilgą laiką sandėlyje ir jos yra praradusios savo pagrindines savybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *