BMW pristatys naujo tipo akumuliatorius savo elektromobiliuose

BMW pristatys naujo tipo akumuliatorius savo elektromobiliuose

Automobilių gamintojas ,,BMW” dirba su naujos kartos elektromobiliais, kurie bus pradėti tiekti dešimtmečio viduryje. Dalis to, ką automobilių gamintojas vadina Neue Klasse (New Class) – nauja platforma ir naujų technologijų šeima – yra nauji akumuliatoriai, kurie, palyginti su šiandieniniais BMW modeliais, pasiūlys iki 30 proc.

„Neue Klasse“ BMW pristatys šeštosios kartos elektrinės pavaros technologijas, kuriose bus naudojami nauji akumuliatoriai.  Iš esmės baterijų gamintojas keis ne tik baterijų elementų formatą, tačiau ir elementų chemiją.

Išsamesnė informacija apie BMW baterijas

BMW gamintojai teigia, kad naujų baterijų skersmuo bus 46 milimetrai ir turės du skirtingus aukščius, kurie priklausys nuo jų taikymo. Ląstelių chemija apims daugiau nikelio katodo pusėje, o kobalto kiekis bus sumažintas. Anodo pusėje, savo ruožtu, bus padidintas silicio kiekis, o ši nauja chemija lems daugiau nei 20 procentų didesnį tūrinį energijos tankį.

Be kitų pakeitimų, „Neue Klasse“ taip pat pristatys 800 voltų elektros sistemą, kuri toliau optimizuos energijos tiekimą į nuolatinės srovės greitojo įkrovimo stotis. BMW žada, kad tai sumažins įkrovimo laiką nuo 10 iki 80 procentų maždaug 30 procentų.

BMW elektromobilių krovimas

Bendrovė žada, kad su naujomis baterijomis bus galima nuvažiuoti 30 procentų ilgesnius atstumus. Taip pat yra paskaičiuota, kad baterijų kainos bus sumažintos iki 50 procentų. Kaina yra lyginama su dabartiniais penktos kartos akumuliatoriais.

Siekdami užtikrinti akumuliatorių reikalingumą, BMW gamintojai atsidarys naujas akumuliatorių gamyklas Europoje ir Kinijoje, o metinė galia sieks net 20GWh. Planuojama atidaryti dar dvi elementų gamyklas Šiaurės Amerikoje, tačiau dar nėra surasti partneriai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *