Kodėl verta turėti EV įkrovimo stotelę namuose?

Kodėl verta turėti EV įkrovimo stotelę namuose?

Keliuose galime išvysti elektrinių transporto priemonių vis daugiau. Važinėdami su elektromobiliais žmonės prisideda prie švaresnės aplinkos, bei sutaupo nepildami brangių degalų. Nauji EV vairuotojai dažniausiai baiminasi, kad krovimas gali būti sunkus ir nežino kaip tai vyksta. Todėl mes trumpai papasakosime apie krovimo galimybes.

Kaip galima krauti EV namuose?

Namuose krovimas yra pats patogiausias, nes jums nereikės ieškoti vietų, kur stovi įkrovimo stotelės, bei laukti ilgose eilėse, kol galėsite pasikrauti. Kad pasikrautumėte savo elektromobilį, jums prireiks įkrovimo stotelės, bei specialaus laido. Tuomet galėsite palikti krauti savo transporto priemonę vakare, o ryte jau pasiimsite su pilnai įkrauta baterija, bei galėsite važiuoti kur tik panorėję. Jokiais būdais nenaudokite paprastų buitinių pakrovėjų, kurie nėra tam pritaikyti.

Paprastų buitinių pakrovėjų srovė neviršija 2,3kW. Turėdami specialų pakrovėją, jūsų automobiliui bus tiekiama 7kW srovė, o tai reiškia, kad savo elektromobilį galėsite pakrauti net trimis kartais greičiau.

Ar brangu įsirengti įkrovimo stotelę namuose?

Internete galima rasti naujų įkrovimų stotelių, kurių kainos prasideda vos nuo 400 eurų. Įkrovimo laidai taip pat nėra brangūs, kadangi jų kainos prasideda nuo 150 eurų. Tai reiškia, kad jūs galite įsigyti visus reikiamus dalykus už 550 eurų.

Kodėl verta turėti EV įkrovimo stotelę namuose?

Nors elektromobilių Lietuvoje ir daugėja, tačiau krovimo stotelių skaičius labai lėtai auga. Tai reiškia, kad atrasti krovimo stotelę gali būti sunku, bei dar teks stovėti eilėse, kol galėsite pasikrauti savo automobilį.

Kita vertus, šiuo metu viešose stotelėse galima pasikrauti savo automobilį visiškai nemokamai, tačiau iki 2023 metų ši nuolaida bus panaikinta, bei reikės mokėti už kiekvieną krovimą.

Šiais laikais yra sukurtos modernios stotelės namuose, kurias galima valdyti su savo išmaniaisiais įrenginiais, tad galėsite užstatyti krovimą nakties metu, kuomet elektros kainos yra pačios žemiausios.

Kiek kainuoja pasikrauti elektromobilį namuose?

Tikslios kainos nusakyti tiesiog neįmanoma, kadangi kiekvieno elektromobilio baterija yra skirtinga, bei žmonės yra pasirašę sutartis su skirtingais elektros tiekėjais.

Tačiau galima nesunkiai apskaičiuoti. Tarkime jūsų elektromobilio baterija yra 35 kWh, o elektrą gaunate po 0,40eur už kW. Tai reiškia, kad kWh dauginame iš kW ir gauname sumą. 35kWh * 0,40 kW/ Eur = 14 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *