„Ford“ pristato „laisvų rankų“ vairavimą JK greitkeliuose

„Ford“ pristato „laisvų rankų“ vairavimą JK greitkeliuose

„Ford“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, gavusiu patvirtinimą naudoti pažangias vairuotojo pagalbos technologijas JK.

„Mustang Mach-E“ vairuotojai, aprūpinti naująja „Ford Level 2 BlueCruise“ sistema, dabar teisėtai gali vairuoti rankas nuleidę nuo vairo.

Pirmą kartą tokio tipo sistemoms Europoje ši technologija gali būti naudojama 2300 mylių iš anksto suplanuotų greitkelių Anglijoje, Škotijoje ir Velse.

Šios iš anksto nustatytos „mėlynosios zonos“ leis vairuotojui keliauti laisvų rankų režimu, su sąlyga, kad atkreips dėmesį į priekyje esantį kelią, ir jis gali būti valdomas iki 80 mylių per valandą greičiu.

Sistema stebi kelio ženklinimą, greičio ženklus ir eismo sąlygas, o tada naudoja tai transporto priemonės vairavimui, greitėjimui ir eismo juostos nustatymui valdyti.

Tai taip pat leidžia automobiliui išlaikyti saugų atstumą iki priekyje važiuojančių transporto priemonių, tačiau ji taip pat gali automatiškai sulėtinti transporto priemonę, jei priekyje sustiprėtų eismas.

Automobilyje sumontuotos kameros taip pat stebi vairuotojo dėmesingumą, kad užtikrintų, jog jis išlaiko dėmesį kelyje. Šios infraraudonųjų spindulių kameros, nukreiptos į vairuotoją, tikrina vairuotojo žvilgsnį ir galvos pozą, net jei jis nešioja akinius nuo saulės.

Jei nustatoma, kad vairuotojas nėra dėmesingas, prietaisų skydelyje bus rodomas įspėjamasis pranešimas. Po to bus girdimi garsiniai įspėjimai ir galiausiai bus nuspaustas stabdys ir sulėtinti transporto priemonė, jei vairuotojas nežiūrės į kelią. Tai taip pat atsitiks, jei vairuotojas nepadės rankų atgal ant vairo, kai grįš į zoną, esančią už mėlynosios zonos ribų.

„Ne kasdien galima sakyti, kad žengiate į ateitį, tačiau „Ford BlueCruise“ tapimas pirmąja tokio tipo vairavimo laisvų rankų sistema, gavusia patvirtinimą naudoti Europos šalyje, yra svarbus žingsnis į priekį mūsų pramonei. “, – sakė Martinas Sanderis, „Ford“ elektros padalinio Europoje generalinis direktorius.

2023 m. „Ford Mustang Mach-e“ vairuotojai bus pirmieji, kurie galės pasiekti „BlueCruise“ užsiprenumeravę.

Pirmosios 90 dienų įskaičiuotos į automobilio kainą, bet po to reikės 17,99 GBP mėnesinio abonemento.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *