Kaip vairuoti karštomis oro sąlygomis?

Kaip vairuoti karštomis oro sąlygomis?

Karštomis oro sąlygomis kaip niekad svarbu, kad vairuotojai atliktų pagrindinį pasiruošimą ir patikrinimus, kad sumažintų mechaninių gedimų riziką ir padidintų keleivių komfortą.

Pasiruošimas yra būtinas, nes karštas oras labiau apkrauna transporto priemones ir jų keleivius. Sugedimas per karščius gali būti pavojingas, ypač labiau pažeidžiamiems eismo dalyviams, tokiems kaip maži vaikai ir augintiniai. Tikimybė sugesti karštu oru taip pat didesnė, nes didesnė tikimybė, kad gali kilti tam tikrų problemų, tokių kaip variklio perkaitimas.

Populiariausi patarimai vairuojant kai lauke yra karšta

Patikrinkite aušinimo skysčio lygį

Suraskite antgalį arba išsiplėtimo baką ir, jei aušinimo skysčio lygis yra žemiau „Min“ žymeklio, paprašykite autoserviso papildyti jį arba patys papildykite jį jūsų automobiliui tinkamu aušinimo skysčiu. Nuimkite dangtelį tik tada, kai variklis atvėsęs.

Patikrinkite alyvos lygį

Ištraukite matuoklį, nuvalykite šluoste ir pakeiskite. Dar kartą nuimkite ir ieškokite alyvos tarp „Min“ ir „Max“ žymeklių. Jei mažai, įpilkite rekomenduojamo aliejaus palaipsniui ir patikrinkite dar kartą, neperpildydami.

Valytuvų ir ekrano plovimo patikra

Pripildykite priekinio stiklo plovimo skysčio rezervuarą tinkamai sumaišyto plovimo skysčio ir, jei reikia, pakeiskite susidėvėjusius valytuvus.

Oro kondicionavimo aptarnavimas

Jei prarandamas efektyvumas, kas dvejus ar trejus metus paveskite oro kondicionieriaus techninę priežiūrą specialistui. Reguliarus naudojimas palaiko puikią būklę.

Patikrinkite padangas

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį, patikrinkite, ar protektorius viršija leistiną ribą (1,6 mm), ir patikrinkite, ar nėra įpjovimų, išsipūtimų ar įtrūkimų. Taip pat patikrinkite atsarginį ratą ir padangą.

Gyvūnų saugumas

Karštomis dienomis nepalikite augintinių be priežiūros automobilyje. Pastebėję nelaimės ištiktą gyvūną, skambinkite greitosios pagalbos tarnyboms.

Naudokite šešėlius nuo saulės

Apsaugokite automobilio vidų nuo saulės spindulių skėčiais nuo saulės, ypač virš vairo, pavarų svirties ir sėdynių. Jei įmanoma, stovėkite pavėsyje.

Pasirūpink savimi

Supakuokite būtiniausius daiktus, pvz., vandenį, akinius nuo saulės, telefono įkroviklį ir būtinus vaistus. Planuokite pertraukas ilgose kelionėse ir stebėkite variklio temperatūros matuoklį spūstyse.

Būkite atsargūs lyjant

Po sausros, iškritus pirmiesiems krituliams, keliai tampa slidūs. Sumažinkite greitį ir padidinkite stabdymo kelią.

Apsvarstykite EV diapazoną

Karštu oru vėsinant elektromobilio saloną greičiau išeikvojama jo atstumas. Iš anksto atvėsinkite saloną, kai automobilis yra prijungtas prie elektros tinklo, kad sumažintumėte nuotolio praradimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *