Jūsų variklis nusipelno geriausio alyvos filtro ir neturi kainuoti daug

Jūsų variklis nusipelno geriausio alyvos filtro ir neturi kainuoti daug

Jūsų variklio alyvos filtras atlieka labai svarbų vaidmenį. Variklio apačioje esantis sriubos skardinės dydžio filtras turi pašalinti teršalus ir daleles iš sunkiai dirbančio variklio alyvos, kad jos nesugadintų vidinių ir brangiai kainuojančių remonto darbų.

Štai kodėl kiekvieną kartą keisdami automobilio alyvą turėtumėte pakeisti alyvos filtrą. Jei esate „pasidaryk pats“ žmogus, kuris pats keičia alyvą, atliekant šį darbą verta įsukti į vietą aukščiausios kokybės alyvos filtrą. Beveik kiekvienas automobilių gamintojas rekomenduoja tai padaryti. Jie geriausiai žino, kaip apsaugoti savo transporto priemonių variklius, nes nori, kad brangus garantinis remontas būtų kuo mažesnis.

Kaip rasti geriausią alyvos filtrą savo automobiliui? Ir kiek reikėtų tam išleisti? Atsakymai nėra tokie sudėtingi, kaip manote. Štai kaip rasti geriausią savo važiavimui alyvos filtrą – už puikią kainą.

Variklio alyva susidėvi

Variklio alyva turi neįtikėtinai sudėtingą užduotį. Norint tinkamai apsaugoti labai sudėtingą, brangiai remontuojamą variklį, alyva pumpuojama per daugybę sandarių kanalų, kurie sutepa daugybę greitai judančių metalinių dalių. Užvedus jis turi tekėti per visą variklį beveik akimirksniu. Be to, jis turi išlaikyti nepriekaištingą veikimą, kai temperatūra svyruoja nuo šalčio iki šimtų laipsnių, daugelį mėnesių ir tūkstančius mylių.

Dirbdamas tą darbą diena iš dienos, aliejus neišvengiamai kaupia mikroskopines abrazyvinių suodžių daleles, nešvarumus, metalo drožles ir kitus teršalus, kurie pamažu mažina tepimo kokybę ir efektyvumą. Sena, nešvari alyva iš tikrųjų gali pažeisti jūsų variklio guolius ir kitus vidinius paviršius, todėl variklis suges. Taigi jūsų varikliui būtinai reikia aukščiausios kokybės, labai efektyvaus alyvos filtro.

Getty Images

Alyvos filtrų kainos

Gera žinia ta, kad kokybiškas alyvos filtras nebūtinai turi būti brangus. Galite rasti puikios kokybės firminių alyvos filtrų, kurių kainų intervalas yra 7–15 USD, iš tokių gerai žinomų prekių ženklų kaip „Mobile1“, „Bosch“, „Fram“, „Motorcraft“ ir kt.

Greitai „Amazon“ patikrinome, ar nėra alyvos filtrų vienam iš mūsų darbuotojo automobilių, 1999 m. „Mazda MX-5 Miata“, ir radome tokių patikimų pavadinimų kaip „Fram“, „Purolator“, „K&N“, „Wix“ ir „Mazda“ filtrus, kurių kaina svyruoja nuo 5 iki 15 USD. Asmeniniame automobilyje dėtume bet kurią iš šių markių.

„K&N“ siūlo naudingą funkciją, vadinamą „Performance Wrench-Off“ filtrais: didelę veržlę išoriniame filtro gale, kurią galite priveržti arba išimti naudojant standartinį veržliaraktį arba lizdą. Daugumoje kitų filtrų, kuriuose šios funkcijos nėra, reikės naudoti pigų filtro veržliaraktį, kad juos atlaisvintumėte, jei jie yra per tvirtai, kad juos būtų galima išimti ranka. (Veržliaraktis yra apskritas įrankis kairėje nuotraukos pusėje, kuri veda į šią istoriją.)

Alyvos filtro keitimas

Daugumą alyvos filtrų lengva pakeisti, todėl nėra jokios priežasties vengti šio darbo atlikti patiems. Turėsite galėti patekti po savo transporto priemonės varikliu – transporto priemonei ant keltuvo arba pakankamai aukštų domkratų stovų, kurie leidžia saugiai matyti, pasiekti, išimti ir pakeisti filtrą be vargo. (Kai kurie filtrai pasiekiami iš variklio skyriaus viršaus.) Štai a Automobilis ir vairuotojas vaizdo įrašas, kuriame rodomi alyvos ir filtro keitimo veiksmai.

Automobilių alyvos filtras

Getty Images

Alyvos filtrus paprastai lengva rasti ant variklio ir lengva išimti, tiesiog atsukant juos prieš laikrodžio rodyklę. Ir prašau, būkite draugiški aplinkai; turėti baseiną, kad sugautumėte alyvą, kurią išleidžiate keisdami alyvą ir filtrą. Jei negalite tinkamai atlikti darbo arba neturite tinkamos vietos ar įrankių, turėtumėte sumokėti profesionaliai parduotuvei.

Geriausi alyvos filtrai sukurti taip, kad išlaikytų 99 procentų efektyvumą bent tiek laiko, kiek ir jūsų alyva (rekomenduojamus keitimo intervalus žr. savininko vadove). Kai kurių gamintojų filtrų filtravimo galimybė yra 7500 ar net 15 000 mylių, tačiau rekomenduojame filtrą pakeisti kiekvieną kartą, kai keičiate alyvą. Kam leisti švarią alyvą per nešvarų filtrą?

Meguiar's Ultimate Wash & Wax
Meguiar’s Ultimate Wash & Wax

Dabar 28% nuolaida

Meguiar's Ultimate Quik Detailer
Meguiar’s Ultimate Quik Detailer
Meguiar vandens magnetinis mikropluošto rankšluostis
Meguiar vandens magnetinis mikropluošto rankšluostis

Dabar 38% nuolaida

„Meguiar's Ultimate“ interjero detalė
„Meguiar’s Ultimate“ interjero detalė

Dabar 16% nuolaida

Šaltinis: caranddriver.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *