Ką reikia žinoti apie ELM 327 įrenginius?

Ką reikia žinoti apie ELM 327 įrenginius?

ELM327 Bluetooth prietaisai leidžia paprastai perskaityti automobilio Onboard Diagnostics II (OBD-II) sistemą ir ieškoti klaidų kodus. Jie gali atpažinti PID ir padėti atlikti diagnostiką. Toks įrenginys yra ekonomiškas sprendimas tiek mėgėjams, tiek profesionalams atliekant kompiuterinę diagnostiką. Prieš įsigydami, vertėtų susipažinti su kai kuriais ELM327 Bluetooth problemas.

Ar ELM 327 turi problemų?

Dažna ELM327 Bluetooth įtaisų kliūtis yra nelegalūs ELM327 mikrovaldiklių klonai, kurie yra įdiegti kai kuriose pigiose versijose. Tokių klonuotų lustų veikimas kartais yra neprognozuojamas, o kai kurie originalūs įtaisai gali netinkamai dirbti su konkrečiais įrenginiais. Ypatingai tiems, norintiems naudoti iOS platformą skaitymui, reikėtų atidžiai įvertinti šiuos rūpesčius.

ELM 327 suderinamumas

Nuskaitymo prietaisai su ELM327 mikrovaldikliu ir Bluetooth ryšiu gali jungtis su daugybe įrenginių, bet yra tam tikrų apribojimų. Čia yra pagrindiniai įrenginiai, su kuriais galima naudotis ELM327 Bluetooth:

 • Išmanieji telefonai
 • Planšetiniai kompiuteriai
 • Nešiojamieji kompiuteriai

Nors lengviausia susieti ELM327 Bluetooth skaitytuvą su išmaniuoju telefonu, reikėtų paminėti, kad ne visi telefonai puikiai dirba su šiuo įrankiu. Ypač tai pasakytina apie Apple iOS įrenginius, įskaitant iPhone, iPad ir iPod touch.

Dėl Apple Bluetooth protokolo ypatumų, daugelis ELM327 Bluetooth prietaisų negali jungtis su iOS įrenginiais. Todėl iOS naudotojams dažniausiai patartina rinktis USB arba Wi-Fi jungimo ELM327 skaitytuvus.

Be to, kai kuriuose kituose išmaniuosiuose telefonuose gali atsirasti problemų, kai siekiama sujungti juos su kai kuriais ELM327 Bluetooth skaitytuvais. Tokios problemos dažniausiai kyla dėl neteisėtai klonuotų mikrovaldiklių, kurie gali neturėti atnaujintų kodų.

Kaip prijungti ELM 327 įrenginį?

Jungiant ELM327 Bluetooth įrenginius su išmaniuosiais telefonais, tabletėmis ar nešiojamaisiais kompiuteriais, procedūra yra tiesioginė, nepaisant kai kurių minėtų apribojimų. Paprastai reikia laikytis šių žingsnių:

 1. Prijungite ELM327 Bluetooth įtaisą prie automobilio OBD-II prievado.
 2. Įjunkite Bluetooth funkciją išmaniuoju telefone, tabletėje ar kompiuteryje ir ieškokite artimiausių įrenginių.
 3. Iš sąrašo pasirinkite ELM327 skaitytuvą.
 4. Kai paprašoma, įveskite poravimo kodą.

Paprastai ELM327 Bluetooth skaitytuvų instrukcijose nurodomas būtent tam modeliui skirtas poravimo kodas ir galimos specifinės jungimosi instrukcijos. Jei instrukcijų trūksta, dažnai naudojami šie standartiniai kodai:

 • 0000
 • 1234
 • 6789
 • 9999

Jei jie neveikia, gali tekti išbandyti kitus eilės tvarka sekančius keturių skaičių kodus.

Ką daryti, jei susiejimas nepavyksta

Jei ELM327 Bluetooth skaitytuvas atsisako prisijungti prie išmaniojo telefono, keli patarimai, kaip spręsti problemą:

 1. Pabandykite kitus kodus. Išbandykite visus minėtus standartinius poravimo kodus ir galbūt net kitus, kuriuos galite rasti internete ar įrenginio dokumentacijoje.
 2. Suporuokite su kitu įrenginiu. Bandymas prisijungti su kitu išmaniuoju telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu padės nustatyti, ar problema yra su skaitytuvu, ar su konkrečiu įrenginiu.
 3. Laikotarpio patikrinimas. Užtikrinkite, ar prijungėte skaitytuvą ir bandėte jį suporuoti per trumpą laiko tarpą nuo įjungimo. Kai kurie skaitytuvai tampa neaptinkami po tam tikro laikotarpio, todėl gali būti, kad tiesiog turite prijungti skaitytuvą ir greitai pradėti poravimo procesą.
 4. Atnaujinkite programinę įrangą. Kai kuriais atvejais programinės įrangos atnaujinimas gali padėti išspręsti jungimosi problemas.
 5. Pabandykite atkurti įrenginio nustatymus. Jei turite problemų su konkrečiu išmaniuoju telefonu, pabandykite atstatyti Bluetooth nustatymus ar net visus įrenginio nustatymus (atsargiai, nes tai gali ištrinti visus jūsų duomenis).
 6. Vengkite klonuotų skaitytuvų. Pigūs klonuoti skaitytuvai gali sukelti daug problemų. Jei įtariate, kad jūsų skaitytuvas yra klonas, galbūt vertėtų investuoti į kokybiškesnį variantą.
 7. Pirkimas iš patikimų šaltinių. Įsitikinkite, kad perkate skaitytuvą iš patikimo tiekėjo, kuris gali suteikti garantiją ir techninę pagalbą.

Jeigu vis dėlto negalite susieti skaitytuvą, gali būti, kad įrenginys yra sugedęs. Tokiu atveju kreipkitės į pardavėją dėl galimybės jį pakeisti arba remontuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *