Kaip dažnai reikėtų keisti automobilio filtrus?

Kaip dažnai reikėtų keisti automobilio filtrus?

Jūsų automobilyje yra dviejų tipų oro filtrai. Jūsų transporto priemonės varikliui reikia daug švaraus oro, kad jis susimaišytų su purškiamais degalais, kad veiktų efektyviau, o variklio oro filtras retkarčiais užsiteršia. Panašiai ir jūsų salono oro filtrą reikės retkarčiais pakeisti, nors jo užduotis yra išlaikyti orą jūsų automobilio salone švarų ir šviežią.

Vidutinė variklio oro filtro kaina yra tik 10–25 EUR, o salono oro filtras gali nesiekti ir 10 eurų. Tačiau dauguma žmonių jų dažnai nekeičia, kol nepajunta simptomų. Kaip dažnai reikia keisti variklio oro filtrą ir salono oro filtrą ir kaip lengva tai pakeisti? Štai ką turėtumėte žinoti apie automobilio oro filtrų keitimą.

Kaip dažnai reikėtų keisti automobilio filtrus?

Variklio oro filtro užduotis yra išlaikyti variklį švarų, sulaikant teršalus, kol jie patenka į jį. Jie pagaminti iš klostuotos medžiagos, dažnai iš natūralių ir sintetinių pluoštų mišinio, ir kartais sutvirtinti. Medžiaga skirta sugauti daleles, matuojamas mikronais, kartais iki 5 ar 10 mikronų, kad jos nepatektų į variklį ir nepažeistų dalių. Jie taip pat turi būti pakankamai laisvai tekantys, kad nebūtų ribojamas oro patekimas į variklį.

Laikui bėgant variklio oro filtras užsikemša ir tampa mažiau efektyvus. Štai kodėl svarbu reguliariai keisti automobilio oro filtrą. Priklausomai nuo jūsų vairavimo įpročių, oro filtrą turėtumėte keisti kas 12 mėnesių arba kas 15 000 kilometrų. Jei daug stojate ir važiuojate dulkėtoje ar užterštoje vietoje, turėsite jį keisti dažniau. Norėdami sutaupyti šiek tiek pinigų, netgi galite tai padaryti patys. Tiesiog būtinai nusipirkite savo automobiliui tinkamą filtrą ir vadovaukitės instrukcijomis, kad jį pakeistumėte.

Salono oro filtrai turėtų būti keičiami maždaug tokiais pat intervalais. Kaip ir variklio oro filtras, jie gali užsikimšti vabzdžiais, nešvarumais, žiedadulkėmis, lapais ir kitomis aplinkos dalelėmis. Juose gali atsirasti drėgmės ir tuomet atsirastų pelėsis. Tokiu atveju atsirastų nemalonus kvapas automobilyje. Jį rekomenduojama keisti kiekvienais metais.

Kada reikėtų pakeisti oro filtrą?

Be rekomenduojamo laiko ir ridos, gali būti ir kitų priežasčių keisti oro filtrus. Štai keletas simptomų, kurie gali įspėti apie problemą, į kurią reikia atkreipti dėmesį.

Požymiai, kad nešvarus variklio oro filtras

Be oro filtrų keitimo dažnumo, nešvarus oro filtras gali sukelti daugybę problemų, kurios turės įtakos jūsų transporto priemonės patikimumui ir pasitikėjimui prie vairo. Jie gali apimti:

Padidėjusios degalų sąnaudos.
Variklio uždegimo sutrikimai.
Šnypštimas iš po variklio dangčio tuščiąja eiga.
Pradeda degti variklio lemputė.
Automobilis lėtai įgauna pagreitį.

Atkreipdami dėmesį į šiuos ženklus, galite užtikrinti, kad jūsų oro filtras visada būtų švarus, o variklis visada veiktų sklandžiai.

Požymiai, kad nešvarus salono filtras

Salono filtrai yra svarbi jūsų automobilio vėdinimo sistemos dalis ir padeda išlaikyti orą jūsų salone švarų ir be žiedadulkių, dulkių ir kitų ore esančių teršalų. Tačiau laikui bėgant salono filtrai gali užsikimšti nešvarumais ir šiukšlėmis, todėl sumažėja jų efektyvumas ir gali pablogėti salono oro kokybė. Jei pastebėjote, kad jūsų salono oro kokybė pablogėjo, iš ventiliacijos angų sklinda nemalonus kvapas arba iš prietaisų skydelio ventiliacijos angų pučiama mažiau oro, gali būti laikas pakeisti salono oro filtrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *