Kaip išvalyti automobilio variklį

Kaip išvalyti automobilio variklį

Ar nesijaučiate gerai, kai jūsų automobilis yra švarus ir viskas šviečia? Prižiūrėtas automobilis puikiai atrodo riedėdamas gatve ar sėdėdamas važiuojamojoje dalyje, ir galima būtų prisiekti, kad jis važiuoja net geriau. Bet jei norite važiuoti iki pat grožio, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į nešvarumus ir nešvarumus po gaubtu. Net jei variklio skyrius nėra veikiamas elementų (bent jau ne iš viršaus), šiukšlės ir dulkės patenka į angas aplink variklio dangtį ir automobilio priekinę dalį. Variklio valymas gali atrodyti bauginančiai – kaip nuplauti didelį metalo ir plastiko gabalą? – tačiau atlikus šiuos 10 žingsnių, darbas gali virsti paprasta popietės užduotimi ir labai patenkinta. Štai kaip greitai ir efektyviai išvalyti variklį.

Kaip išvalyti automobilio variklį?

Susiplanuokite

Idealiu atveju rinkitės šiltą dieną. Šiltesnis oras, ypač žema drėgmė su nedideliu vėju, padės išdžiovinti variklį ir komponentus po valymo.

Atvėsinkite variklį

Jei automobilis veikė, apverskite gaubtą ir leiskite varikliui atvėsti bent 15 minučių. Įkaitę variklio komponentai gali ne tik nudeginti, bet ir sugadinti dėl greito susitraukimo, jei purškiami vėsiu vandeniu.

Atjunkite akumuliatorių

Keičiama baterija

Getty Images

Nuimkite visus plastikinius dangčius po gaubtu. Juos galima šveisti atskirai. Taip pat nuimkite neigiamą akumuliatoriaus gnybtą. Tai padės apsaugoti elektrinius komponentus nuo pažeidimų, jei jie sušlaps. Jei norite, taip pat galite išimti akumuliatorių, bet mes išvalėme daug variklio skyrių to nepadarę.

Uždėnkite elektros komponentus

Naudodami plastikinius maišelius uždenkite visus jautrius elektrinius komponentus, tokius kaip akumuliatorius, uždegimo laidus ir variklio valdymo bloką. Jei po gaubtu yra atvira variklio oro įsiurbimo anga, taip pat norėsite ją uždengti. Jei manote, kad skalaudami būsite ypač atsargūs, galite praleisti šį veiksmą. Tačiau šios elektronikos apsauga leis valyti kruopščiau ir mažiau rizikuosite ką nors sugadinti.


Nuriebalinkite

Purškiklis valikliui

Getty Images

Visą variklio skyrių kruopščiai apipurkškite riebalų šalinimo priemone. Tiks bet kokia buitinė riebalų šalinimo priemonė, nesvarbu, ar tai virtuvės valiklis, ar specialiai sukurtas variklio riebalų šalinimo įrankis. Naudojome Simple Green (mums patinka jo ekologiška formulė). Nesilaikykite – kiekvienas kvadratinis colis turi būti uždengtas.

Nuvalykite

Apkarpytas mechaninio valymo variklio vaizdas

Witthaya Prasongsin / EyeEm|Getty Images

Priklausomai nuo to, kaip nešvarus jūsų variklis, jums gali nereikėti šveisti. Tačiau kai kuriose vietose, pavyzdžiui, vožtuvo dangtyje, gali būti daug metų prilipusio aliejaus ir nešvarumų. Nedidelis šepetėlis su sintetiniais, o ne metaliniais šereliais labai padės nuriebalinti ir nuvalyti nuosėdas. Jei reikia, įpilkite daugiau riebalų šalinimo priemonės.

Nuplaukite

Automobilio variklio plovimo vidurys

Getty Images

Jei turite elektrinę plovimo mašiną, galite ją naudoti esant šviesai, tačiau tiks ir standartinė žarna. Arba galite naudoti purkštuvą vietinėje „pasidaryk pats“ automobilių plovykloje. Išskalaukite visą skyrių, dirbdami iš galo į priekį ir nuplaukite visą riebalų šalinimo priemonę. Stenkitės nepurkšti elektrinių komponentų tiesiogiai ir stenkitės nepurkšti daug vandens į sunkiai išdžiūvusias vietas.

Išdžiovinkite

Jei turite suspausto oro, galite išpūsti orą kampeliuose ir plyšiuose, kad pašalintumėte vandens perteklių. Jei ne, nuvalykite viską, ką galite pasiekti, parduotuvės rankšluosčiu ar skuduru. Tai ne tik pašalins vandenį, bet ir padės pašalinti likusius nešvarumus.

Prijunkite akumuliatorių

Vėl įstatykite neigiamą akumuliatoriaus gnybtą ir nuimkite elektrinius komponentus dengiančius maišelius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *