„Tesla“ Kanadoje siūlo parduoti Kinijoje pagamintas elektrines transporto priemones

„Tesla“ Kanadoje siūlo parduoti Kinijoje pagamintas elektrines transporto priemones

„Tesla“ pateikia Kanadoje parduodamų Kinijoje pagamintų „Model 3“ ir „Model Y“ modelių sąrašą, antradienį parodė bendrovės svetainė, patvirtindama, kad elektromobilių gamintojas baigė pirmąsias siuntas į Šiaurės Ameriką iš Šanchajaus gamyklos.

„Tesla“ svetainėje buvo rodomos tiek galiniais ratais varomos „Model Y“ transporto priemonės, tiek ilgo nuotolio, visais ratais varoma „Model 3“ versija, kurią galima nedelsiant pristatyti Britų Kolumbijoje, su kodais, rodančiais, kad jie buvo pagaminti „Tesla“ Šanchajaus Gigafactory.

Abu modeliai atitinka federalines 5 000 Kanados dolerių (3 700 JAV dolerių) paskatas Kanadoje, kuri, skirtingai nei JAV, nesieja elektrinių transporto priemonių subsidijų su gamyklos, kurioje buvo pagamintas automobilis, vieta.

„Tesla“ atstovai Kinijoje ir bendrovės būstinėje JAV iš karto neatsakė į prašymus pakomentuoti.

Bendrovė ir kiti elektromobilių gamintojai turi pranašumą Kinijoje, nes eksportas iš šios rinkos bumo. Kinijoje pagaminta „Model Y“ versija Kanadoje buvo nurodyta už 61 990 Kanados dolerių. Tai yra maždaug 22 % daugiau nei atitinkamos transporto priemonės sąnaudos Kinijoje prieš paskatas.

Tesla eksportas į Kanadą iš Šanchajaus galėtų padėti jai išlaikyti automobilius, pagamintus Kalifornijos ir Teksaso gamyklose, kad būtų galima parduoti Jungtinėse Valstijose, kur pagal Bideno administracijos subsidijų programą jos gali gauti iki 7500 USD mokesčių lengvatas.

Tai taip pat atveria naują „Tesla Shanghai“ rinką, kuri pernai sudarė daugiau nei pusę bendrovės produkcijos.

„Tesla“ Šanchajaus gamykla gamina elektromobilius, skirtus parduoti Kinijoje ir eksportuoti į užsienio rinkas, įskaitant Europą. Tačiau „Tesla“ susiduria su augančia Kinijos elektromobilių gamintojų konkurencija dėl kainų ir funkcijų, o jos Berlyno gamykla didina Y modelio gamybą klientams Europoje.

Pateikdama parduodamų transporto priemonių sąrašą Tesla naudoja kodą, atitinkantį pirmuosius tris transporto priemonės identifikavimo numerio arba VIN skaitmenis. Šanchajaus gamykloje pagamintų „Tesla“ modelių VIN prasideda raidėmis „LRW“.

Neaišku, kiek Kinijoje pagamintų „Tesla“ transporto priemonių buvo galima įsigyti Kanadoje arba kiek jų buvo parduota.

Praėjusį mėnesį „Tesla“ pranešė, kad Kanadoje pasiūlys naują, pigesnę savo „Model Y“ versiją – visureigio tipo krosoverio su galiniais ratais varomą variantą, kuris atitiktų Kanados vyriausybės paskatas.

Automobiliai, atitinkantys šią subsidiją „Tesla“ svetainėje, turi VIN kodą, rodantį, kad jie buvo pagaminti bendrovės Šanchajaus gamykloje.

Tesla gamybos planą peržiūrėjo Reuters parodė, kad automobilių gamintojas sukūrė ir išbandė Y modelio transporto priemones, skirtas eksportuoti į Šiaurės Ameriką, siekdamas šį ketvirtį pagaminti beveik 9 000 eksporto. Asmuo, žinantis apie kūrimą, sakė, kad tie Y modelio automobiliai buvo išvykę į Kanadą. Asmens tapatybę atskleisti atsisakė dėl dalyko jautrumo.

Iš karto nebuvo aišku, koks buvo lygiavertis 3 modelio eksporto į Kanadą tikslas.

Reuters lapkritį pranešė, kad Tesla svarstė planus eksportuoti Kinijoje pagamintus automobilius į Šiaurės Ameriką.

Po to, kai Reuters Buvo paskelbta ataskaita, „Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas „Twitter“ įraše pasakė „klaidinga“, nepateikdamas detalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *