Kaip vasaros karštis gali paveikti automobilį?

Kaip vasaros karštis gali paveikti automobilį?

Artėjant vasaros sezonui, įprastai temperatūra pakyla. Tai taip pat aktualu ir žiemą, kai pasikeičia sezono sąlygos, todėl svarbu paruošti savo automobilį. Dauguma žmonių laiko savo transporto priemones lauke, gatvėje arba garažuose, kurie taip pat priklauso nuo klimato sąlygų, todėl karštis gali turėti neigiamą poveikį. Norėdami išvengti pernelyg didelio susidėvėjimo, šią vasarą galite sutaupyti pinigų ir iš anksto patikrinti savo automobilio dalis, kurios yra jautriausios karštam orui, kreipdamiesi į automobilių remonto specialistus.

Padangos

Vasaros metu rekomenduojama reguliariai tikrinti padangų slėgį apsilankant degalinėje, o gal netgi įsigyti padangų slėgio matuoklį, kad būtų galima stebėti slėgį patiems arba kreiptis į vietinį automobilių servisas. Tai ypač svarbu dėl to, kad automobilio padangos dėl karščio poveikio plečiasi, o šiltesniais mėnesiais asfaltas, kuriuo važiuojate, šilumą sugeria. Padangų slėgis priklauso nuo temperatūros, todėl svarbu patikrinti, ar slėgis yra toks pat, kaip nurodyta daugumos automobilių gamintojų durų staktose. Jei slėgis yra per mažas, tai gali sukelti padangų greitą susidėvėjimą ir priversti jas keisti anksčiau laiko, o netinkamas padangų slėgis gali sukelti sprogimo pavojų ir tai pareikalaus išlaidų, nes reikės pirkti naujas padangas.

Karštas oras taip pat gali pakenkti gumai. Padangos yra pagamintos iš sintetinių ir natūralaus kaučiuko junginių, kuriuose yra daug alyvų, padedančių išlaikyti jas lanksčias. Tačiau senstant, karštis ir trintis su kelio danga gali išdžiovinti alyvas ir padaryti gumą trapią. Todėl, jei jūsų padangos yra senos, geriau kreiptis į automobilių techninės priežiūros specialistą ir pakeisti jas prieš vasaros sezoną.

Akumuliatorius

Karštis gali greitai sugadinti akumuliatorių, nes jis prisideda prie korozijos proceso pagreitinimo. Todėl rekomenduojama automobilių remonto specialistui nuvalyti korozijos sankaupas aplink akumuliatoriaus gnybtus ir patikrinti, ar jungtys yra tvirtos. Aukštesnė temperatūra taip pat gali neigiamai paveikti elektros sistemą ir greičiau išgaruoti akumuliatoriaus skysčius. Jei jūsų akumuliatorius yra senas arba jo nesate keitę jau kurį laiką, geriau jį pakeisti nei prižiūrėti išsikrovusį akumuliatorių, kai jau atsiranda gedimai.

Vasarą padidėja ir automobilio elektros sistemos apkrova dėl padidėjusios ventiliatorių ir oro kondicionavimo sistemos apkrovos. Šiluma dažnai sukelia sunkumų gaminti elektros energiją šioms sistemoms, todėl būtų gerai turėti trumpalaikius kabelius, ypač jei planuojate ilgesnę kelionę.

Alyva ir skysčiai

Nepamirškite reguliariai stebėti automobilio skysčių lygio, ypač vasarą. Kaip žmonės privalo gerti daugiau skysčių per karštį, taip pat automobilio aušinimo skystis turi būti tvarkingas. Nepakankamas aušinimo skysčio kiekis gali sukelti variklio gedimą. Vasarą svarbu vėsinti ne tik save, bet ir variklį, kuris tada veikia itin sunkiai. Aušinimo sistema užtikrina, kad variklis neperkaitintų. Aušinimo skystis išsenka laikui bėgant, todėl rekomenduojama reguliariai plauti aušinimo sistemą ir keisti skystį, ypač karščiausiais mėnesiais. Reikia patikrinti ar aušinimo skystis yra tinkamame lygyje stebint perpildymo rezervuarą. Jei reikia, galite papildyti rezervuarą aušinimo skysčiu. Aušinimo skystis gali nutekėti dėl susidėvėjusių žarnų ar pažeistų radiatorių, dėl to gali pakilti variklio temperatūra. Būtinai įsitikinkite, kad automobilių remonto specialistas reguliariai tikrina ir priežiūroje laiko šiuos papildomus skysčius:

  • Variklio alyva
  • Transmisijos skystis
  • Stabdžių skystis
  • Vairo stiprintuvo skystis
  • Stiklo valytuvų skystis

Oro kondicionavimas

Transporto priemonės veikia geriau šalto oro sąlygomis, nes tankesnis oras užtikrina didesnį deguonies kiekį variklyje ir padidina arklio galios lygį. Vasarą daugelis žmonių nuolat naudoja savo automobilių oro kondicionierius, tačiau šis dažnas naudojimas gali neigiamai paveikti oro kondicionieriaus veikimą, nes jis naudoja variklio energiją norint sukurti vėsų oro srautą salone. Norint išlaikyti švarų ir malonaus salono oro srautą , reikia reguliariai keisti salono oro filtrą. Jei pastebite, kad oras salone nėra toks geras, kaip norėtumėte, automobilio remonto specialistas gali lengvai išspręsti problemą ir pagerinti oro kokybę.

Diržai ir žarnos

Norėdami užtikrinti savo automobilio diržų ir žarnų kokybiškumą, būtų gerai pasikonsultuoti su automobilių remonto specialistu. Šios svarbios automobilio dalys turi būti gerai prižiūrimos, kad jūsų transporto priemonė veiktų saugiai ir patikimai. Sugedus nesandariam diržui ar žarnai, gali kilti pavojus vairavimo kontrolės praradimui, radiatoriaus perkaitimui ar net variklio gedimui. Iš tikrųjų tyrimai parodė, kad beveik 20% kelių transporto priemonių yra su nusidėvėjusiais diržais, kuriuos reikia pakeisti, o beveik 15% turi žarną, kurią reikia atnaujinti. Jei jūsų automobilis yra nuvažiavęs daugiau nei 136

00 kilometrus, tikimybė, kad diržas susidėvės, dar didesnė. Dėl intensyvaus karščio diržai ir žarnos gali įtrūkti ir susidaryti pūslių. Vasarą automobilių remonto specialistas turėtų patikrinti šiuos dalykus:

  • Įtrukusius ir susidėvėjusius diržus.
  • Diržo įtempiklio funkcionalumą.
  • Tuščiosios eigos skriemulio funkcionalumą.
  • Minkštas dėmės žarnose, kuriose gali lūžti armatūra.

Kita informacija

Važiavimas karštyje, ypač ilgose kelionėse, gali būti pavojingos, ypač sugedus automobiliui. Visada geriau saugotis nei gailėtis. Toliau pateikiami keli geri dalykai, kuriuos reikia turėti savo automobilyje avarijos atveju:

  • Užvedimo laidai
  • Vanduo
  • Negendantis maistas
  • Pirmosios pagalbos rinkinys
  • Žibintuvėliai

Jei įmanoma, stenkitės važiuoti greitkeliu, nes jie paprastai yra geriau prižiūrimi ir gali atlaikyti aukštą karštį. Jei priekiniame stikle ar languose yra įtrūkimų, pataisykite juos, nes veikiami tiesioginių saulės spindulių jie gali išaugti ir tapti didesnių problemų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *