„Tesla“ vėl sumažina „Model 3“ ir „Y“ kainas – pigiausia „Tesla“ kainuoja mažiau nei 40 000 USD

„Tesla“ vėl sumažina „Model 3“ ir „Y“ kainas – pigiausia „Tesla“ kainuoja mažiau nei 40 000 USD

„Tesla” sumažino kainas kai kuriems savo „Model Y” ir „Model 3” elektromobiliams JAV rinkoje, kaip matyti iš jų tinklalapio antradienio vakarą, tai yra jau šeštasis kainų mažinimas JAV šiais metais. Bendrovė nerimauja dėl galimo pelno maržų poveikio. „Tesla” sumažino „Model Y” „ilgo nuotolio” ir „našumo” transporto priemonių kainas JAV rinkoje po 3000 USD, o „Model 3” „galiniais ratais varomų” – nuo 2000 USD iki 39 990 USD.

Elono Musko vadovaujama bendrovė iki šiol šiais metais sumažino savo bazinio modelio 3 kainas JAV 11 %, o bazinio modelio Y kainas – 20 %, kas apribos elektromobilių mokesčių kreditus. Be to, „Tesla” taip pat neseniai sumažino kainas Europoje, Izraelyje, Singapūre, Japonijoje, Australijoje ir Pietų Korėjoje, išplėtusi nuolaidų rinką. Ši rinka buvo pradėta sausio mėnesį Kinijoje, siekiant paskatinti paklausą.

Tačiau „Tesla” pirmojo ketvirčio pristatymas šiais metais augo tik 4 %, o tai yra žymiai mažiau nei 17,8 % augimas prieš tai. Be to, agresyvus kainų mažinimas kelia susirūpinimą dėl pelno maržos, ypač atsižvelgiant į „Tesla” Ostine, Teksase esančios kompanijos lyderės poziciją pramonėje.

Nors „Tesla” tikisi, kad jos pajamos iš pirmojo ketvirčio per metus išaugs 24,2 % iki 23,29 mlrd. JAV dolerių, jos akcijų kaina šiais metais iki antradienio pakilo mažiau nei 50%.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *