Kodėl mano automobilio vėjelis pučia karštą orą?

Kodėl mano automobilio vėjelis pučia karštą orą?

Jūsų automobilio oro kondicionierius yra labai naudingas, kai jis veikia teisingai. Tačiau, jei jis neveikia gerai, tai gali sukelti nemalonių patirčių vairuojant transporto priemonę. Jei pastebite, kad oro kondicionierius nesumažina temperatūros arba išpučia šiltą orą, reikėtų kreiptis į servizą, kuris galėtų aptikti gedimą.

Nors vasaros karštis Lietuvoje trunka 3 mėnesius, tačiau vairavimas automobiliu vasarą gali tapti nepakeliama patirtimi, jei oro kondicionierius neveikia tinkamai. Tai gali sukelti įvairių gedimų, pvz., kompresoriai gali susidėvėti, freonas gali nutekėti arba ventiliatoriai gali sulūžti. Todėl rekomenduojame reguliariai tikrinti oro kondicionieriaus būklę, kad visą vasarą galėtumėte vėsintis patogiai ir be problemų.

Trys požymiai, kad jūsų automobilio oro kondicionierius yra sugedęs

Šaltnešio nuotėkis

Yra keletas unikalių ypatybių, kurios skiria šaltnešio nuotėkį nuo kitų skysčių nuotėkių. Šaltnešis greitai išgaruoja, kai sistemoje nėra slėgio. Jeigu sistema yra sandari, tuomet freono nereikėtų pildyti. Jei pastebimas nuotėkis, reikia pašalinti problemą, kad išvengtume sistemos gedimo.

Skirtingai nei kiti skysčių nuotėkiai, tokių kaip alyvos ar antifrizo, oro kondicionavimo sistemos nuotėkis nepalieka tipiškų balų po automobiliu. Reikėtų ieškoti šaltnešio dėmių, kurias galima rasti ant oro kondicionavimo žarnos mazgų ar jungčių. Svarbu, kad nuotėkis būtų ištaisytas kuo greičiau, kad būtų išvengta sistemos gedimo ir užtikrintas optimalus oro kondicionavimo veikimas.

Susidėvėjęs kompresorius

Transporto priemonės oro kondicionavimo sistema yra ganėtinai sudėtinga, ją sudaro daugybė dalių, įskaitant kompresorių, linijas ir filtrus. Kadangi tai gana sudėtinga sistema, kompresoriaus gedimą gali sukelti daugybė priežasčių, tokių kaip teršalai ar sugedusios dalys.

Jei norite prailginti savo automobilio oro kondicionavimo sistemos tarnavimo laiką, rekomenduojame laikytis kelių patarimų. Pirmiausia, bent kartą per mėnesį paleiskite automobilio oro kondicionierių maždaug 10 minučių, net jei nėra labai karšta.

Problemos su elektros sistema

Jūsų automobilio oro kondicionavimo sistema yra sudėtinga, sudaryta iš daugybės laidų, saugiklių ir relės, kurie veikia kartu, užtikrindami sistemos saugų ir veiksmingą darbą. Jei bet kuris iš šių elektrinių komponentų yra senas arba sugedęs, sistema gali nutraukti veikimą, kad būtų išvengta operatoriui kylančių pavojų arba sistemos pažeidimų. Kadangi reikalingos specialios diagnostikos įrankiai ir patirtis, šias problemas sunku diagnozuoti savarankiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *