Oro srauto matuoklės gedimo požymiai

Oro srauto matuoklės gedimo požymiai

Kuomet sugenda oro srauto matuoklė, siūloma ją pasikeisti kuo greičiau. Tačiau problema, kad ne visi supranta, kada ji sugenda. Dažniausiai ši nauja detalė kainuoja apie 100 – 130 eurų, o naudotą galite rasti ir už keliolika eurų. Mūsų komanda nerekomenduoja pirkti kiniškų matuoklių.

Kas yra oro srauto matuoklė

Oro srauto matuoklė yra netoli oro filtro ir yra viena iš pagrindinių įpurškimo sistemoje dalis. Ši detalė skirta, kad įvertintų oro kiekį, kuris patenka į variklio įsiurbimo angą. Tai užtikrina, kad degalų ir oro santykis yra idealus, kad transporto priemonė veiktų idealiai.

Kodėl genda oro srauto matuoklės?

Dažniausiai oro matuoklės genda dėl nešvarumo, kuris patenka su oru.

Oro srauto matuoklės gedimo požymiai

Kuomet sugęsta jūsų automobilio oro srauto matuoklė, pajausite netolygu variklio darbą laisvomis apsukomis, kartais variklis gali užgesti. Taip pat padidėja kuro sąnaudos ir sumažėja automobilio trauka.

1. Patikrinkite ar nedega variklio lemputė

Deganti variklio lemputė, gali būti pirmasis požymis. Jeigu dega skydelyje lempute, tai reiškia, kad kažkas negerai su jutikliu. Problema gali būti susijusi, kad oro srauto matuoklė neveikia taip, kaip turėtų veikti, arba yra visiškai pažeista.

Tačiau variklio lemputė gali reikšti ir kitus gedimus, todėl rekomenduojama nedelsti ir nuvežti pas mechanikus, kad galėtų apžiūrėti.

2.Juodi dūmai iš duslintuvo

Jei iš išmetamosios dujų sistemos sklinda juodi dūmai, tai reiškia, kad įsiurbimo anga yra nesubalansuota ir pasiekia pavojingą lygį.

Kuomet matuoklė veikia netinkamai, greičiau pamatysite juodus dūmus.

3. Netolygus variklio darbas

Kuomet į transporto priemonės variklį patenka oro ne tiek kiek reikia arba per daug, gali įvykti uždegimo pertrūkis arba šiurkštus veikimas. Taip nutinka dėl disbalanso, kai automobilio pavaros nežinos kiek reikia degalų, kad variklis veiktų tolygiai.

4. Sunkiai kuriasi transporto priemonė

Kuomet transporto priemonė sunkiai kuriasi, tai blogas oro ir degalų santykis. Gali atsitikti, kad nebeužsikursite automobilio.

Kaip galiu patikrinti ar mano srauto matuoklė sugedusi?

  1. Prisijunkite diagnostikos įrenginį ir pažiūrėkite ar yra rodoma klaida.
  2. Atsidarę kapotą, pažiūrėkite oro srauto matuoklės kontaktus.
  3. Pažiūrėkite ar oro srauto matuoklės korpusas neturi mechaninių pažeidimų.
  4. Patikrinkite įtampą, užvedus automobilį, jis turi būti 7,5v – 14v.

Ar įmanoma išplauti oro srauto matuoklę?

Jeigu oro srauto matuoklės gedimo požymiai atitinka pagal šį įrašą, tuomet galite pabandyt jį išplauti arba tiesiog įsigyti naują.

  • Atjunkite oro srauto matuoklę

Užgesinkite variklį, ištraukite raktelius ir leiskite varikliui atvėsti. Internete pagal modelį, galite rasti instrukcijas kaip jį atjunkti.

  • Išimkite matuoklę

Kai jutiklis yra atjungtas, atlaisvinkite spaustukus ir visus laikiklius, laikančius jį vietoje. Nustumkite jutiklio agregatą nuo vamzdelio ir atsargiai išimkite iš oro įsiurbimo angos (-ių).

  • Išvalykite

Padėkite matuoklę ant rankšluosčio. Tuomet papurškite specialiu pūtikliu, kurio pakaks 10 – 15 putimų, aplink matuoklės vidų. Nuvalykite detalės šonus, korpusą ir pačius gnybtus. ei turite karšto laido masės oro srauto jutiklį, įsitikinkite, kad valiklis nepatektų ant karštų laidų ar plokštės.

  • Prijunkite atgal

Kuomet išvalėte matuoklę, palaukite kol ji išdžius. Tai trunka vos kelias sekundes. Kuomet ji sausa, galite ją įdėti atgal į vietą ir pritvirtinkite laikiklius. Palaukite kelias minutes, kad įsitikintumėte, kad valymo chemikalai išgaravo.

Kaip dažnai turėčiau valyti matuoklį?

Oro srauto matuoklę rekomenduojama valyti kas kartą, kai yra keičiamas oro filtras. Tai paprastas darbas, kuris reikalingas įprastinei priežiūrai. Kartais paprasčiausias matuoklės išvalymas gali užgesinti ,,Check Engine” lemputę. Procesas užtrunka vos kelias minutes, todėl galite valyti ir savo garažuose. Nepamirškite, kad proporcingas valymas, gali pagerinti jūsų degalų sąnaudas ir išlaikyti efektyvų automobilį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *