Padangų slėgio žinynas

Padangų slėgio žinynas

Padangų slėgis turi būti skaitinė vertė, išmatuotas BAR slėgiu. Daugumos lengvųjų automobilių rekomenduojamas BAR yra nuo 2,2 iki 2,4. Tačiau, kai yra tiek daug skirtingų transporto priemonių tipų ir padangų variantų, reikiamo padangų slėgio visada turėtumėte ieškoti savo transporto priemonės vadove.

Jei slėgis padangoje yra mažesnis nei 1,4 BAR, padanga yra prakiurusi ir kelia pavojų sprogimui. Ir jei naudojate savo transporto priemonę vilkimui, dar kartą patikrinkite, ar transporto priemonės padangose yra tinkamas slėgis.

Kodėl padangos turi būti pripūstos pagal rekomendacijos?

 • Padidintas saugumas.
 • Lengvesnis transporto priemonės valdymas kelyje.
 • Sumažėjusios degalų sąnaudos.
 • Sumažinta emisija.

Kaip patikrinti padangų slėgį?

Padangų matuoklio naudojimas yra vienas greičiausių ir paprasčiausių būdų patikrinti, ar padangos tinkamai pripūstos. Štai kaip patikrinti padangų slėgį:

 • Nuimkite padangos vožtuvo dulkių dangtelį ir uždėkite manometrą ant vožtuvo.
 • Švelniai stumkite matuoklį žemyn, kol pamatysite rodmenis manometre.
 • Patikrinkite rodmenis, kad pamatytumėte, ar reikia išleisti ar pripūsti padangas.
 • Būtinai patikrinkite visas keturias padangas, nes kiekvienoje padangoje slėgis gali skirtis.
 • Taip pat rekomenduojama patikrinti atsarginio ratlankio slėgį padangoje, nes su laiku slėgis gali mažėti.

Jeigu namuose neturite padangų slėgio matuoklio, visuomet galite apsilankyti artimiausiose degalinėse ir ten jį pasitikrinti nemokamai.

Kodėl reikia tikrinti padangose esantį slėgį?

Padangos labai lengvai išleidžia orą, jei jos nėra reguliariai tikrinamos, todėl kaip dažnai turėtumėte tikrinti padangų slėgį? Padanga paprastai netenka maždaug 0,07 baro per mėnesį ir dėl to protektorius gali nusidėvėti netolygiai, todėl rekomenduojame padangas tikrinti kas dvi savaites, taip pat prieš važiuojant greitkeliu ar ilgesnes keliones.

Padangų slėgį geriausia tikrinti, kai padangos yra šaltos, o „šalta“ reiškia, kad prieš patikrinimą nuvažiavote ne daugiau nei 5 kilometrus. Jei jūsų padangos yra šiltos, slėgis jose padidėja, todėl bet koks slėgio pokytis tikriausiai bus per mažas.

Kodėl svarbu pasitikrinti padangų slėgį?

Padangų patikra yra nepaprastai svarbi dėl trijų pagrindinių priežasčių:

 • Padangų saugumas – Netinkamas padangų slėgis gali turėti įtakos valdymui. Jei nesilaikote transporto priemonės gamintojo nurodymų, padidėja akvaplanavimo rizika, taip pat pailgėja stabdymo kelias sausame kelyje.
 • Degalų taupymas – išlaikydami tinkamą padangų slėgį sumažinsite eksploatavimo išlaidas. Nepakankamai pripūstos padangos turi veikti daug sunkiau nei tinkamai pripūstos padangos, nes jų riedėjimo atstumas pailgėja, o tai padidina jūsų automobilio degalų sąnaudas.
 • Ilgaamžiškumas – Važiuojant su netinkamu padangų slėgiu, padanga gali nusidėvėti ir susilpnėti sutvirtinanti konstrukcija, o tai labai sutrumpina padangų tarnavimo laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *