8 patarimai, kaip paruošti savo ADV motociklą 2023 m. sezonui

8 patarimai, kaip paruošti savo ADV motociklą 2023 m. sezonui

2023 m. ADV važiavimo sezonas jau čia pat, ir visi nekantrauja sėdėti ant dviračio ir pasivažinėti.

Jūs troškote, kad užšalimas išnyktų, leidžiate laiką žiūrėdami vaizdo įrašus ir galbūt net nusipirkote naują rinkinį (žinote, kad jau seniai pavėlavote įsigyti naują akinių rinkinį…).

Esate pasiruošę važiuoti ir važiuoti trasomis, bet kaip dėl jūsų dviračio? Ar nuo praėjusio jojimo sezono mylėjote jį? Tikriausiai turi būti atliktas nedidelis TLC, ypač jei netrukus jis vėl pradės eksploatuoti. Jei ne, tai nėra ko jaudintis. Čia siūlome aštuonis paprastus patarimus, kaip paruošti savo ADV motociklą 2023 m. sezonui.

Ką turime omenyje sakydami paprastą? Tai reiškia, kad kiekvienas, turintis pagrindinį įrankių rinkinį ir šiek tiek mechaninių gebėjimų, gali gana lengvai atlikti šias užduotis. Šie patarimai greičiausiai atrodys lengvi mechanikams veteranams, tačiau jais ne mažiau svarbu pasirūpinti prieš ruošiantis naujam sezonui.

1. Pakartok

Pradėkime tikrai paprastas. Peržiūrėkite dviratį, ar nėra jokių akivaizdžių problemų, kurias reikia taisyti. Ar rankenos susmulkintos? Ar kas nors sulenkta? Ar vis dar veikia lemputės? Ar visi varžtai priveržti? Žinai, paprasti dalykai.

Patikrinkite, ar nėra nieko akivaizdžiai neįprasto ar sugedusio, ir pirmiausia pataisykite. Galime taip įstrigti atlikdami didelius remonto darbus, kad pamirštame bet kokio mechaninio objekto kasdienės priežiūros elementus.

2. Pakeiskite alyvą

Atsižvelgdami į akivaizdžius ir paprastus dalykus, pakeiskite savo nuotykių motociklą šviežios alyvos ir nepamirškite naujo filtro. Jūsų variklio gyvybingumas, alyva, gali būti piktnaudžiaujama sunkiu ADV važiavimu.

Reguliarus alyvos keitimas pagal gamintojo rekomenduojamus intervalus yra geras atspirties taškas, tačiau ekstremaliomis važiavimo sąlygomis karštomis ar žiauriomis sąlygomis gali reikėti dažniau keisti alyvą. Jei abejojate, eikite į priekį ir įpilkite šviežio aliejaus. Tai daug pigiau nei variklio remontas.

3. Patikrinkite (ir pakeiskite) skysčius

Svarbu pakeisti alyvą, tačiau nepamirškite ir kitų motociklo skysčių. Ar jūsų aušinimo skystis senas ir nešvarus? O kaip tavo stabdžių skystis? Jei turite hidraulinę sankabą, kaip atrodo jos skystis?

Jei kuris nors iš jų yra rudas, laikas kruopščiai nuplauti ir papildyti. Ir nepamirškite ištuštinti visų trijų sistemų. Jūs nenorite jokių oro burbuliukų.

Ką daryti, jei patikrinsite visus tris ir nė vienas iš jų nėra rudas? Tai geras ženklas, bet nebūtinai rodo sveiką stabdžių, sankabos ar aušinimo sistemą. Jei jūsų stabdžių svirtis yra kebli arba nepamenate, kada paskutinį kartą keitėte stabdžių skystį, nėra bloga mintis ją pakeisti.

Jei sankaba nesusijungia sklandžiai arba jos skystis neseniai nebuvo pakeistas, padarykite tai. Tas pats su aušinimo skysčiu. Tai gali atrodyti gerai, bet net aušinimo skystį galiausiai reikia nuplauti.

Jei turite trosu valdomą sankabą, skysčių keitimas jums netaikomas. Tokiu atveju patikrinkite, ar sankabos traukimas yra sklandus. Jei ne, tikriausiai laikas šiek tiek sutepti sankabos trosą.

Visą važiavimo sezoną į sankabos trosą gali patekti daug nešvarumų. Geras tepalo purškimas padės – ir nelaukite, kol tai padarysite kiekvieno jojimo sezono pradžioje! Jei reikia, periodiškai pridėkite šiek tiek.

Galiausiai nepamirškite suspensijos skysčio. Tai lengva pamiršti, nes nematai, bet sunku nepastebėti, kai jau per vėlu. Jūsų šakę ir amortizatorių reikia periodiškai prižiūrėti, įskaitant viduje esantį skystį (be kita ko).

Jei jūsų šakė ir amortizatorius blogai (arba iš viso) nereaguoja į bet kokius reguliatorių nustatymų pakeitimus arba jei dviratis jaučiasi taip, kad jis susispaudžia arba per greitai atsimuša, nepaisant reguliavimo, tai gali būti ženklas, kad reikia pakeisti skystį. . Jei nežinote, kada paskutinį kartą buvo atlikta pakaba, dabar pats laikas.

4. Pasirūpinkite eksploatacinėmis medžiagomis

Priežiūra apima daugiau nei tik alyvos keitimą ir skysčių keitimą; yra ir kita priežiūra. Patikrinkite stabdžių trinkeles ir, jei reikia, jas pakeiskite. Tas pats pasakytina apie jūsų grandinę ir žvaigždutes, darant prielaidą, kad jūsų dviratis juos turi.

Įsitikinkite, kad grandinė yra laisva, grandinė yra geros būklės, o žvaigždutės neturi suapvalintų dantų. Jei viskas gerai, geras valymas ir tepimas.

Jei kurią nors iš šių dalių reikia pakeisti, pakeiskite grandinę ir žvaigždutes kaip rinkinį. Jei jūsų dviratis turi veleno pavarą, atsipalaiduokite; nieko iš to jums netinka.

Kitas svarbus priežiūros elementas yra oro filtras. Praėjus visam sezonui (ar daugiau), jūsų oro filtras gali būti pripildytas nešvarumų ir yra bjaurus. Jei jį galima išvalyti, gerai išplaukite ir sumontuokite iš naujo. Jei ne, pakeiskite jį nauju, jei jis nešvarus.

5. Patikrinkite savo elektrinius komponentus

Tai gali būti ne taip akivaizdu, bet dar kartą patikrinkite, ar visi jūsų elektriniai komponentai yra tinkamos veikimo formos.

Tai reiškia, kad reikia patvirtinti, kad visos elektros jungtys yra sandarios ir saugios, saugikliai yra geri, o visi abejotini laidai ar jungtys yra apvynioti elektros juosta ir (arba) lituoti.

Jei tuo pasirūpinsite dabar, galite išvengti didžiulio galvos skausmo, kai būsite niekur nieko.

Nuotykių motociklo paruošimas 2022 m. sezonui

6. Patikrinkite savo strypus

Skamba kvailai, bet dar kartą žvilgtelėkite į juostas. Galbūt pasikeitė jūsų jojimo stilius ir norėtumėte perkelti strypus, kad tilptų. Galbūt jie sulenkti ir juos reikia taisyti.

Atsižvelgiant į techninės priežiūros temą, galbūt strypai nesisuka iš vienos pusės į kitą, kaip anksčiau ir reikalauja kruopščiai švaraus ir šviežio tepalo (taip, techniškai kalbame apie vairo stiebo ir jo guolių valymą ir sutepimą, ne juostos, bet esmę supranti).

Nenuvertinkite, kiek purvo ir šiukšlių gali patekti į mažiausius jūsų motociklo plyšius.

7. Patikrinkite savo svirtis

Tai labiau panašu į 6.5 tašką, o ne į 7, bet kas skaičiuoja? Esmė ta, kad, kaip ir jūsų strypai, jūsų svirtys taip pat vertos žvilgsnio.

Jau minėjome valymo ir tepimo trosus, tačiau gali tekti pakeisti svirtelę arba visiškai ją pakeisti, jei norite kitokio pojūtio arba pažeistą strypą.

8. Pasikeiskite padangas ir patikrinkite ratus

Dar vieną akivaizdų įrašą išsaugojome paskutiniam. Prieš pradedant naują važiavimo sezoną, gali būti prasminga pakeisti ADV padangas – darant prielaidą, kad reikia pakeisti esamą komplektą.

Užtikrinti, kad likusi motociklo dalis būtų geros būklės, tik nepaisytumėte padangų, nėra prasmės, tiesa? Apsirenkite šviežią gumą ir mėgaukitės šio sezono takais.

Sutepę šiek tiek alkūnių tepalo, galite įsitikinti, kad jūsų nuotykių motociklas yra paruoštas 2023 m. važiavimo sezonui.

Ir šie taškai yra tik ledkalnio viršūnė; Jūs tikrai galite padaryti daugiau su motociklu ir sau, kad įsitikintumėte, jog pirmasis sezono pasivažinėjimas yra geras. Tačiau darbas ant dviračio užmezga intymų ryšį su juo, jei tik važiuojant kas nors nutiktų.

Bet kadangi tuo pasirūpinote namuose, to nebus. Tiesa?

Nuotraukos suteiktos @Sleipnir_ADV

Šaltinis: Lonerider-motorcycle

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *