Blogų kuro purkštukų simptomai

Blogų kuro purkštukų simptomai

Blogi kuro purkštukų simptomai yra pajuntami, kuomet variklis praranda galia , uždelsiamas degimas ir dar kitos problemos.

Kokias funkcijas atlieka kuro purkštukai?

Degalų purkštukų pagrindinė funkcija tiekti reikiamą degalų kiekį į variklį, prieš kiekvieną degimo ciklą. Kiekvienas variklio cilindras gauna vienodą kuro kiekį. Kuomet prasideda skirtingas degalų kiekio tiekimas į cilindrus, tuomet prasideda ir įvairios variklio problemos arba rimtesni gedimai. Elektroninis blokas apskaičiuoja ir valdo elektrinius impulsus atidarant ir uždarant purkštukus pagal esamą vairuotojo poreikį. Valdymo blokas atidaro purkštuką tam laikui, kurio reikia norint įpurkšti reikiamą degalų kiekį. Degalų purkštukai yra sudaromi iš vožtuvų korpuso. Vožtuvų korpusuose yra magnetinės apvijos su purkštuko adatos kreiptuvais ir purkštuko adatomis su magnetais.

Ar visuose automobiliuose yra vienodos kuro purkštukų sistemos?

Atsakymas – tikrai ne. Kiekvienas variklis gali turėti tiesioginį arba netiesioginį degalų įpurškimą. Dauguma šiuolaikinių benzininių varikliu su tiesioginio įpurškimo sistemomis veikia esant didesniam slėgiui, nes degalų dozė yra išleidžiama į degimo kamerą. Su tokiu funkcionalumu yra lengviau išvystyti didesnį variklio našumą ir didesnį degalų efektyvumą. Tačiau tokie purkštukai dažniausiai yra linkę gęsti.

Netiesioginiai degalų įpurškimo varikliai tiekia degalų dozę į išankstinio degimo kamerą. Greitai judantis oras netiesioginiame degalų įpurškime sumaišo degalus su oru ir paruošia degimui. Varikliai turintys tokias kuro sistemas yra patikimesni ir juos pigiau gaminti. Ši sistema leidžia gaminti mažesnius dyzelinius variklius, kurie labiau linkę priimti alternatyvius degalus, kurie nėra tokie rafinuoti.

Sugedusių ir užsikimšusių kuro purkštukų simptomai

Jei jūsų variklyje yra blogai veikiantys kuro purkštukai, tuomet tai turės įtakos ir variklio veikimui. Kuomet sugenda purkštukas, jūs tikrai pradėsite tai jausti. Gedimo simptomai yra dažnai diagnozuojami su kitomis variklio problemomis. Dažniausi simptomai yra šie:

  • Variklio užvedimo problemos.
  • Sumažėjusi galia.
  • Padidėjusios kuro sąnaudos.
  • Variklio sūkių svyravimas tuščiąją eiga.
  • Padidėjusi variklio emisija.
  • Prietaisų skydelyje gali užsidegti ,,Check engine” lemputė.
  • Automobilio viduje juntamas degalų kvapas.
  • Degalų lašėjimas.
  • Degalų nutekėjimas į variklio alyvą.
  • Bildėjimo garsas, kuris garsėja greitėjant automobiliui.

Jei nekreipsite dėmesio į sugedusius kuro purkštukus, jūs gali laukti šios bėdos:

  • Variklio gedimas, kuris pažeis cilindro galvutę ir visą cilindrą, dėl netolygaus degalų purškimo.
  • Pažeisite DPF filtrą ir katalizinį konverterį.
  • Dyzelinio kuro purkštukas
    Dyzelinio kuro purkštukas

Dažnos purkštukų problemos ir gedimo priežastys

Dauguma simptomų gali atsirasti dėl užsikimšimo, purkštukų koksavimo, trumpo cirkuliavimo purkštukų solenoiduose, nuosėdų nuo degalų priedų ir nutrūkusių jungčių su valdymo bloku.

Užsikimšę kuro purkštukai: tai labai dažnas gedimas. Toks gedimas nutinka dėl atsiradusių labai smulkių degalų priemaišų. Užsikimšimas gali sukelti pastovius purkštukų gedimus. Kuomet kuro purkštukai yra užsikimšę, jie išskaido netinkamai kuro rūką degimo kameroje. Užsikimšęs degalų purkštukas gali perduoti degalų srovę į cilindro galvutę , o tai sukels labai rimtų problemų.

Nešvarūs kuro purkštukai: toks gedimas atsiranda, nes degaluose yra angliavandenilių ir kitų priedų. Šios dalelės gali susijungti su anglimi, o tuomet purkštukai taps nešvariais. Nešvarius kuro purkštukus galite valysite su tam skirtais valikliais.

Kuro purkštukas neatsidaro: šio gedimo metu, purkštukas nepateiks reikalingo kiekio kuro cilindrui. Vienintelis būdas sutvarkyti šią problemą, nupirkti naują purkštuką.

Degalų purkštukas užstringa atidarytas: galite įsivaizduoti, kad nuolat nesandari degalų purkštukai sukelia sumaištį variklyje. Tai retas gedimas, bet jis nutinka.

Dėl aukšto slėgio aplinkos, kurioje veikia tiesioginis įpurškimo purkštukas, vožtuvų kraštai yra pažeisti ir purškiama neteisingai.

Kita dažna  problema yra įpurškimo vožtuvų koksavimas. Koksavimas iš esmės yra kietų anglies nuosėdų susikaupimas ant vidinių purkštuko paviršių. Šį gedimą gali sukelti nesudegusių degalų išgaravimas, kuomet variklis užgesinamas esant aukštai temperatūrai. Todėl visada yra tam tikras kokso kiekis. Jei variklis apskritai yra geros būklės, koksavimas neturėtų būti problema ilgą laiką.

Kuro purkštukų valymas su kuro priedais

Parduotuvėje tikriausiai esate matę chemiją, kuri pilasi į automobilio kurą. Tai yra priedai, kurie padeda išvalyti purkštukus, nes jie ištirpdo ant purkštukų esančias nuosėdas. Tačiau tikrai nereikėtų tikėtis didelio poveikio ar variklio galios padidėjimo. Internete galima rasti atsiliepimų, kad šie priedai padėjo panaikinti sunkiai įsisenėjusias nuosėdas. Naujesniuose automobiliuose tokie valymai dažniausiai nepadeda, kadangi reikia išimti purkštukus arba juos keisti į naujus. Jei ruošiatės naudoti specialią chemiją, tuomet pirmiausia pasiskaitykite atsiliepimus. Kadangi priedas pilamas į kuro baką ir taip patenka per visą kuro sistemą, įskaitant siurblius, aukšto slėgio siurblius, slėgio reguliatorius, purkštukus.

Kuro purkštukų valymas ultragarsinėje vonioje

Šiais laikais populiaru valyti nešvarius purkštukus ultragarso vonioje. Toks valymas yra efektyvus ir naudingas. Kuomet kuro purkštukai yra išvalomi ultragarsinėje vonioje, jiems yra sumontuojami nauji sandarinimo žiedai.

Kiek kainuoja nauji kuro purkštukai?

Degalų purkštukai nebėra tokie paprasti, kaip būdavo ankščiau. Šiais laikais jie yra technologiškai pažangūs purkštukai, kurie kainuoja nemažai. Dažniausiai vienas purkštukas gali kainuoti 120 eurų, o keturi vienetai kainuos net 480 eurų + pakeitimo mokestis, jei bus tvarkoma servizuose.  Kuo daugiau cilindrų turi automobilis, tuo daugiau reikės išleisti tvarkymui.  Taip pat galite pirkti ir atnaujintus purkštukus, bet jie yra naudoti ir tikrai nebus tokie patikimi kaip nauji.

Kaip prailginti kuro purkštukų tarnavimo laiką?

Tikrai nėra stebuklingų patarimų, kurie padės prailginti kuro purkštukų gyvavimo laiką visam gyvenimui. Tačiau galite reguliariai keisti kuro filtrą pagal automobilio gamintojo nurodymus. Kai kurie automobilių gamintojai taip pat parduoda savo degalų priedus, kurie yra 100% geri ir sveiki visoms jūsų automobilio sudedamosioms dalims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *