Kada reikėtų pasikeisti alyvą?

Kada reikėtų pasikeisti alyvą?

 

Žinote, kad tam tikru momentu reikia keisti automobilio alyvą, bet kaip dažnai? Atsakymas gali būti painus, nes jis skiriasi priklausomai nuo vairavimo sąlygų ir vairavimo įpročių. Leiskite mums tai supaprastinti.

Konservatyvūs alyvos keitimo intervalai buvo 3000 mylių, prieš tai žymiai patobulinus degalų tiekimo sistemas, variklio medžiagas, gamybos metodus ir alyvos chemiją. Šiandien šiuolaikiniai varikliai, varomi paprastai, ištempia iki 7500 ar net daugiau nei 10 000 mylių. Taigi, koks yra teisingas atsakymas?

Kai jūsų automobiliui galioja garantija

Kai transporto priemonė yra nauja, atsakymas paprastas: jei nenorite anuliuoti jėgos pavaros garantijos, vadovaukitės alyvos tipo, ridos ir laiko rekomendacijomis, pateiktomis savininko vadove. (Pametėte savininko vadovą? Tikėtina, kad jį galima rasti internete.) Daugeliu atvejų nuvešite savo automobilį pas pardavėją, kad jis atliktų reikiamas patikras ir techninę priežiūrą, o alyvos keitimas bus įtrauktas į tą režimą.

Skaitmeninis alyvos matuoklis iš arti

Getty Images

Kai kurios naujesnės transporto priemonės turi įmontuotą alyvos naudojimo trukmės monitorių. Ši programėlė naudoja algoritmą, jutiklius ir programinę įrangą, kuri seka važiavimo temperatūrą, šaltą užvedimą, važiavimo valandas, tuščiosios eigos valandas ir variklio sūkius. Jis naudoja šiuos duomenis alyvos būklei ir garantijos išsaugojimo keitimo intervalams apskaičiuoti. Atminkite, kad alyvos monitorius sukalibruotas pagal savininko vadove rekomenduojamą alyvos tipą. Prietaisų skydelyje rodomi techninės priežiūros įspėjimai. Kai kuriose sistemose vienas iš prietaisų skydelio informacijos ekranų parodys likusią alyvos naudojimo trukmę procentais. Tai labai skiriasi nuo raudonos alyvos slėgio įspėjamosios lemputės, kuri užsidega užvedus variklį. Jei jis įjungtas važiuojant arba dirbant tuščiąja eiga, tai reiškia, kad baigėsi alyva arba turite labai rimtą variklio problemą. Laikas pastatyti automobilį ir atjungti raktą.

Kai jūsų transporto priemonei nebegalioja garantija

Kai jums netaikoma gamintojo garantija, norint nustatyti keitimo intervalus reikia turėti tam tikrą sveiką protą ir gerai apgalvoti, nebent jūsų transporto priemonėje yra minėtas alyvos naudojimo trukmės monitorius. Įprastam ir sunkiam vairavimui dažnai pateikiamos skirtingos rekomendacijos. Intervalai labai skiriasi priklausomai nuo to, ko klausiate, ar vilkiate (ir kaip dažnai), metų laiką ir net kur važiuojate.

Sunkios sąlygos apima:

  • Jei keliaujate daug trumpų penkių mylių ar trumpesnių kelionių (esant normaliai temperatūrai)
  • Jei keliaujate daug trumpų 10 mylių ar trumpesnių kelionių (esant užšalimo temperatūrai)
  • Vairavimas itin karštu oru
  • Važiavimas nedideliu greičiu ilgus atstumus
  • Daug kilometrų dulkėtais, purvinais, sūriais, smėlio ar žvyrkeliais
  • Tolimųjų reisų priekabos vilkimas
  • Važiavimas takeliu

Alyvos dangtelis

Getty Images

Ar dažnas alyvos keitimas geresnis?

Nenuostabu, kad paslaugų teikėjai (tepalų keitimo parduotuvės ir atstovybės) linkę rekomenduoti trumpesnius keitimo intervalus (3000–5000 mylių). Tai niekada nepakenks jūsų varikliui, bet tai taip pat reiškia, kad jie dažniau matys jus ir jūsų kredito kortelę. Kai jūsų automobilis stovi ant lifto ir keičia alyvą, taip pat galima įvertinti ir galbūt pakeisti kitus susidėvėjusius elementus, tokius kaip stabdžių trinkelės, aušinimo skystis, padangos ir amortizatoriai. Taigi tai akivaizdžiai naudinga jų verslui. (Senesnėse transporto priemonėse, kuriose gali degti alyva, alyvos lygį reikia tikrinti naudodami matuoklį bent kartą per mėnesį.) Tačiau jei nevairuojate savo automobilio sunkiomis sąlygomis – o tik nedaugelis iš mūsų – galite laikykitės gamintojo rekomenduojamų alyvos keitimo intervalų (dažnai tuo pačiu metu keičiamas alyvos filtras). Ir, žinoma, jei jūsų automobilyje yra alyvos naudojimo trukmės monitorius, atkreipkite dėmesį į tai.

Ilgesnio galiojimo aliejai

O kaip naudojant aukščiausios kokybės pailgintą eksploatavimo laiką ir brangias sintetines alyvas planuojamiems 10 000 ir net 12 000 mylių pakeitimams? Apie sintetiką: Beveik visose naujesnėse transporto priemonėse naudojama sintetinė alyva, todėl jei gamintojas tai nurodo, turite ją naudoti. Daugelis senesnių transporto priemonių nebuvo užpildytos sintetika, kai jos buvo naujos ir vis dar naudoja įprastą naftos pagrindu pagamintą alyvą. Tokiu atveju jūs turite pasirinkimą.

Kai kurie naftos perdirbimo įmonės gamina sudėtingas automobilių gamintojų patvirtintas prailginto naudojimo alyvas, kurios padeda prailginti laiką tarp pakeitimų. Šie aliejai turi specialią chemiją arba priedus, kurie palaiko jų gebėjimą įveikti didesnius atstumus. Jie geriau atsparūs skilimui aukštoje temperatūroje ir ilgiau išlaiko nešvarumus ir daleles suspensijoje, kad alyvos filtras galėtų juos sugauti. Jie taip pat kainuoja daugiau nei standartinės alyvos; turėsite atlikti skaičiavimus, kad pamatytumėte, ar tai verta papildomų išlaidų.

Alyvos papildymas

Getty Images

Keletas atsargumo žodžių

Jei dirbate nešvariais keliais arba dulkėtoje ar druskingoje aplinkoje ir dažnai užvedate šaltai bei trumpai važiuojate, gamyklinis alyvos filtras turi tik tiek šveitimo galios. (Štai kodėl dauguma gamintojų rekomenduoja pakeisti filtrą kiekvieno alyvos keitimo metu.) Be to, ilgesnio veikimo diapazono alyvos gali būti užterštos dėl didelio degimo dujų kiekio, kuris pučiasi pro susidėvėjusius senesnių automobilių stūmoklių žiedus. Tam tikru momentu alyva nebesaugo variklio slydimo paviršių taip gerai, kaip turėtų. Variklis dėvisi greičiau, kai alyva sugenda arba yra labai užteršta. Ir galiausiai, beveik nė vienas automobilių gamintojas nerekomenduoja palikti alyvos karteryje ilgiau nei vienerius metus, nesvarbu, kokia rida.

Alyvos perdirbimas

Jei keičiate alyvą patys, būtinai tinkamai ją perdirbkite. Dauguma automobilių dalių parduotuvių (patikrinkite prieš pirkdami) ir alyvos keitimo įmonių naudotą alyvą atsiims nemokamai. Nesvarbu, ar tai darote patys, ar už jus, keičiant alyvą tinkamais intervalais, jūsų variklis tarnaus ilgiau ir veiks geriau.

DUK

Kaip dažnai per mėnesius reikėtų keisti alyvą?

Tai priklauso nuo gamintojo. Senosios mokyklos metodas buvo taikomas kas tris mėnesius, tačiau pagerėjus alyvos kokybei ir variklio medžiagoms, šis intervalas gali būti padidintas nuo šešių iki 12 mėnesių. Jūsų savininko vadove bus nurodytas intervalas.

Kas atsitiks, jei per ilgai nekeisite alyvos?

Silpnėjant alyvos kokybei, prastėja ir komponentai, kuriuos ji turėtų apsaugoti. Jei keičiate alyvą per ilgai, pasieksite tašką, iš kurio nebegalite grįžti, o jūsų automobilio variklis taps didžiulėmis remonto sąskaitomis ar net visišku gedimu.

Ar galiu keisti alyvą kas dvejus metus?

Ne. Beveik nė vienas automobilių gamintojas nerekomenduoja palikti alyvos karteryje ilgiau nei vienerius metus, nesvarbu, kokia rida.

Kaip sužinoti, kada reikia pakeisti alyvą?

Paprastai laikykitės ridos ir laiko intervalų, kuriuos nurodė jūsų transporto priemonės gamintojas. Tačiau tai gali skirtis, priklausomai nuo jūsų vairavimo sunkumo. Kaip aprašyta aukščiau, dėl trumpesnių kelionių, bėgimo laiko ir dulkėtų kelių alyva gali greičiau sugesti ir ją reikia pakeisti anksčiau.

Kai kuriose transporto priemonėse yra prietaisų skydelio informacijos ekranai, kurie procentais nuskaitys likusią alyvos naudojimo trukmę. Jei šios funkcijos neturite, sekite lipduką iš alyvos keitimo vietos arba patys sekite ridą. Nepamirškite bent kartą per mėnesį patikrinti alyvos per matuoklį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *