Kada reikia keisti stabdžių kaladėles?

Kada reikia keisti stabdžių kaladėles?

Stabdžių diskai kaladėlės dažniausiai yra keičiamos kas 25000 kilometrų, o rotoriai keičiami kas 50000 kilometrų. Tačiau kiekvienam vairuotojui gali skirtis keitimo laikas, nes tai priklauso nuo vairavimo sąlygų ir stiliaus. Kuomet stabdžių trinkelės eina į pabaigą, jūs pajausite pirmuosius simptomus. Simptomai, kad atėjo laikas keisti stabdžių trinkeles:

Stabdžių girgždėjimas

Jeigu ateina laikas keisti stabdžių kaladėles, tuomet išgirsite, kad jos pradeda girgždėti arba eiti keistas garsas iš stabdžių. Keisti garsai atsiranda, kai stabdžių trinkelės yra susidėvėjusios. Stenkitės laiku pakeisti kaladėles, nes kitaip bus gadinamas rotorius.

Šlifavimo garsas stabdymo metu

Kuomet spausite stabdžio pedalą, girdėsite šlifavimo garsą. Kuo garsiau trinkelės skleidžia garsus, tuo skubiau rekomenduojama jas pakeisti. Kai kurios stabdžių kaladėlės turi įmontuotus nusidėvėjimo indikatorius, kurie pradės kelti didelį triukšmą, kad Jus įspėtų dėl keitimo. Jeigu tempsite laiką, tuomet galite pridaryti daugiau žalos ir remonto išlaidos tik padidės.

Vibracija stabdant

Jeigu nuspaudus stabdžio pedalą juntama vibracija, tai rodo, kad jūsų stabdžių sistemai reikia specialisto apžiūros. Tikėtina, kad jūsų rotorius gali būti iškreiptas ir tuomet dėvisi stabdžių trinkelės greičiau.

Ilgesnis stabdymo laikas

Kitas svarbus veiksnys, kad jums sustabdyti automobilį reikia daugiau laiko, nei įprastai. Tai gali simbolizuoti visiškai susidėvėjusias stabdžiu kaladėles. Rekomenduojama kuo greičiau jas pasikeisti, kad nedingtų stabdymo galimybės ir nesukeltumėte avarijos.

Užsidega stabdžių kaladėlių indikacinė lemputė

Naujesniuose automobiliuose yra įspėjamieji stabdžių žibintai, kurie yra prietaisų skydelyje. Dažniausiai būna antiblokavimo sistemos lemputė, o kita stabdžių sistemos įspėjamoji lemputė. Stabdžių lemputės signalas ne visada užsidega. Stabdžių lemputė dažniausiai šviečia kai automobilis yra su stovėjimo stabdžio rėžimu, tačiau jei lemputė dega kai stabdis nėra įjungtas, jums reikia kreiptis į servisą.

Stabdžių trinkelės atrodo plonos

Dar vienas iš paprasčiausių būdų, tiesiog patikrinti jas vizualiai. Tarp rato stipinų žiūrėkite ir matysite stabdžių trinkeles. Jei jos atrodo mažesnės nei 6,4mm storio, tuomet tikriausias laikas jas pakeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *