Kaip patikrinti automobilio alyvą

Kaip patikrinti automobilio alyvą

Alyva yra jūsų automobilio variklio gyvybės šaltinis. Užtikrinti, kad visada būtų pakankamai alyvos, yra lengviausias būdas išvengti katastrofiškų variklio gedimų ir su tuo susijusių didžiulių remonto išlaidų.

Tai ypač svarbu, jei vairuojate senesnę transporto priemonę. Kai automobilio odometras nurieda virš 100 000 mylių žymos, dėl variklio susidėvėjimo kiekvieną kartą važiuojant gali išdegti nedidelis alyvos kiekis. Šie nuostoliai didėja, todėl alyvos lygis gali per daug nukristi tarp alyvos keitimo. Didelės ridos transporto priemonės taip pat yra labiau linkusios į alyvos nutekėjimą. Abi šios problemos yra priežastis reguliariai tikrinti alyvą, kad įvertintumėte, kaip dažnai reikia ją papildyti.

Mėnesį kartą per savaitę tikrinkite alyvą ir sužinosite, kaip greitai jis išsenka arba ar išvis išsenka. Kai tai žinosite, galite tai tikrinti rečiau – tarkime, kartą per mėnesį. Štai kaip patikrinti alyvą:

1 veiksmas: pasiruoškite patikrinti

Įsitikinkite, kad jūsų automobilis yra pastatytas ant lygaus paviršiaus su išjungtu varikliu, pavarų dėže Park (arba mechanine pavara žemesne) ir įjungtu stovėjimo stabdžiu. Pakelkite gaubtą. Jei nežinote, kaip tai padaryti, skaitykite savo savininko vadovą.

Daugumos transporto priemonių variklio dangčio atleidimo svirtis yra po prietaisų skydeliu kairėje pusėje. Taip pat po priekiniu gaubto kraštu yra apsauginis fiksatorius, kurį turėsite atsegti, kad galėtumėte pakelti gaubtą.

2 veiksmas: suraskite matuoklį

Sausumos transporto priemonė, transporto priemonė, automobilis, variklis, automobilio dalis, gaubtas, automobilio išorė, automobilio variklio dalis,

Getty Images

Daugumos transporto priemonių matuoklį lengva pastebėti, nes jis turi mažą spalvotą rankenėlę (dažniausiai geltoną arba oranžinę), pažymėtą alyvos balionėlio simboliu.

3 veiksmas: patraukite matuoklį

Visiškai ištraukite matuoklį iš vamzdelio, kuriame jis yra. Tai tarsi kardo ištraukimas iš apvalkalo. Paruoškite skudurą arba popierinį rankšluostį ir nuvalykite alyvą nuo matuoklio galo. Ant matuoklio galo pamatysite dvi eilutes: apatinė rodo, kad alyvos lygis yra žemas vienu kvortu. Viršutinė linija reiškia, kad karteris (automobilio alyvos bakas) yra pilnas. Kai kurie matuokliai taip pat pažymėti tokiais žodžiais kaip „pilnas“ ir „pridėti“.

Manometras, Automobilių dalis, Variklis, Ratas,

Getty Images

4 veiksmas: pažymėkite alyvos lygį

Lėtai įkiškite matuoklį į vamzdelį ir nuspauskite jį iki galo. Dabar ištraukite jį ir atidžiai pažiūrėkite į galiuką, ant kurio turėtų būti aliejaus. Jei alyvos lygis yra tarp dviejų linijų, jūsų automobilyje alyvos pakanka. Jei jis yra ties žema žyma arba žemiau, laikas pridėti kvortą.

5 veiksmas: palaukite ir patikrinkite dar kartą

Automobilis

Getty Images

Įpylę litrą alyvos, palaukite kelias minutes, kol alyva nutekės į karterį, tada dar kartą patikrinkite, ar lygis yra bent tarp aukščiausios ir žemos žymių. Alyvos lygis neturi būti ties aukšta žyma, kad jūsų variklis būtų pakankamai suteptas, kad veiktų saugiai.

Richo Ceppos šūvis į galvą

Direktorius, pirkėjo vadovas

Rich Ceppos įvertino automobilius ir automobilių technologijas per 10 metų „General Motors“ karjerą, du etapus Automobilis ir vairuotojas iš viso 19 metų, o lenktyniniuose automobiliuose nuvažiuota tūkstančiai kilometrų. Jis mokėsi muzikos mokykloje, kai suprato, ką iš tikrųjų nori veikti gyvenime, ir kažkaip tai pavyko. Tarp jo dviejų C/D pranešimų, kuriuose jis dirbo vykdomuoju redaktoriumi Automobilių žurnalas; buvo Campbell Marketing & Communications vykdomasis viceprezidentas; dirbo GM produktų kūrimo srityje; ir tapo leidėju Autosavaitė. Jis nuolat lenktyniavo nuo pat koledžo, turėjo SCCA ir IMSA profesionalų lenktynių licencijas ir dalyvavo 24 valandų Deitono lenktynėse. Šiuo metu jis tarnauja 1999 m. „Miata“ ir 1965 m. „Corvette“ kabrioletui ir vertina tai, kad nė vienas jo jaunesnis kolega dar neištarė „Gerai, Boomer“, kai jis pasakoja vieną iš savo istorijų apie beprotiškus senus laikus C/D.

Šaltinis: caranddriver.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *