Kaip plauti automobilį rankomis

Kaip plauti automobilį rankomis

Niekas nepadaro jūsų automobilio geresnio už gerą plovimą. Tai labai svarbus žingsnis, jei parduodate savo naudotą automobilį, tačiau net jei to nedarote, tai svarbu norint tinkamai prižiūrėti ir mėgautis važiavimu. Geriausias automobilio plovimas gali įvykti jūsų važiuojamojoje dalyje su žarna, muilu, valymo pirštinėmis ir keliais kibirais vandens. Pasirinkite gerą vietą. Nenorite valyti automobilio tiesioginiuose saulės spinduliuose ar tiesioginiame karštyje, nes muilas išdžius ant automobilio, kol galėsite jį nuplauti. Stenkitės plauti automobilį anksti ryte arba vėlai vakare ir neplaukite jo šalia dulkėto kelio ar po medžiu, kur pumpurai, vabzdžiai ir lapai gali kristi ir prilipti prie automobilio. Įsitikinkite, kad jūsų žarnoje yra pakankamo slėgio purkštukas, leidžiantis purkšti vandenį, ir tokį, kuris leidžia sustabdyti vandens tekėjimą, kai norite. Tokiu būdu jūs neleisite vandens viso proceso metu.

Kaip tinkamai plauti ratus?

 1. Norėdami plauti automobilio ratus, naudokite žarną su antgaliu, kuri užtikrina gerą vandens slėgį. Ratuose yra daugiausia nešvarumų ir šiukšlių, todėl pirmiausia turite juos išvalyti.
  Purškite aplink ratų angas, taip pat važiuoklę, kad pašalintumėte stabdžių dulkes, nešvarumus ir pašalintumėte nuo žiemos likusią kelio druską.
 2. Valykite ratus padangoms skirtu valikliu – kai kurie valikliai geriausiai veikia su tam tikrais dažais arba aliuminio rūšimis, o šią informaciją paprastai galite rasti savo savininko vadove. Naudodami netinkamą gaminį galite sugadinti savo ratus.
 3. Baigę dirbti su kiekvienu savo ratu, atidėkite pirštinę ar zomšą į šalį – nenorite jų naudoti likusiai automobilio daliai, kitaip rizikuojate perkelti visus padangų nešvarumus ir šiukšles ant savo automobilio ir subraižyti dažus.

Pradėkite plauti automobilį su kempine

 1. Apipurkškite visą transporto priemonę vandeniu, kad nuplautumėte paviršiaus nešvarumus ir gerai pasidengtumėte vandeniu. Atkreipkite dėmesį į visus įtrūkimus ir įsitikinkite, kad uždengiate visą transporto priemonę.
 2. Paruoškite du kibirus vandens – vieną be muilo ir kitą su muilu. Naudokite automobiliams skirtą valymo šampūną, nes buitinis valiklis gali pašalinti vašką nuo dažų arba sugadinti apdailą. Profesionalus automobilio valymo šampūnas taip pat leis vandeniui nusausinti ir nuvalyti, todėl džiūvimas bus greitesnis ir sumažėja vandens dėmių atsiradimo tikimybė.
 3. Pildydami kibirus vadovaukitės šampūno instrukcijomis, kad sunaudotumėte reikiamą šampūno kiekį. Naudosite muiluotą kibirą, kad suputotumėte pirštinę ar zomšą automobiliui skirtu muilu, o vandens kibiras bus naudojamas nešvarumams ir šiukšlėms nuplauti iš pirštinės, kai baigsite valyti kiekvieną vietą. Svarbu, kad valymo pirštinėje nebūtų nešvarumų, nes kitaip ji gali subraižyti dažus.
 4. Stenkitės plauti automobilį dalimis. Pradėkite nuo stogo. Pirštinę braukite vieną kartą, apverskite ją, kad brauktumėte dar kartą, tada nuplaukite. Nebandykite šveisti ar nuvalyti nešvarumų. Baigę kiekvieną skyrių nuplaukite tą vietą, kad muilas neliktų ten. Paskutinį kartą nuvalykite automobilio galinę dalį, nes čia daug nešvarumų.
 5. Jei valymo proceso metu pirštinė nukrenta ant žemės, prieš pradėdami naudoti ją, ją labai kruopščiai nuplaukite. Rudenį į pirštinę galėjo patekti nešvarumų ir žvyro, todėl nenorite trinti to į automobilio paviršių.

Nuplaukite ir išdžiovinkite

 1. Išplovę kiekvieną automobilio dalį, nuimkite antgalį nuo žarnos ir naudokite laisvai tekantį vandenį transporto priemonei išskalauti. Pradėkite nuo viršaus ir vėl eikite žemyn, užtikrindami, kad nepaliktumėte muilo.
 2. Paskutinis žingsnis yra naudoti sausą zomšinę arba mikropluošto šluostę, kad švelniai ir kruopščiai išdžiovintumėte transporto priemonę. Venkite buitinių rankšluosčių. Džiovindami išspauskite vandenį iš audinio, kol pasieksite visas vietas ir įgausite blizgančią apdailą be dryžių!
 3. Tai neišvengiama – kai tik skiriate laiko automobilio valymui, paukščių pulkas atskrenda ir palieka savo pėdsaką. Nors sunku to išvengti, svarbu išvalyti. Kuo greičiau nuvalykite paukščių išmatas, nes labai rūgštus išmatos gali pažeisti jūsų automobilio apdailą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *