Nauji pirmosios pagalbos rinkinių reikalavimai Lietuvoje: pokyčiai, kuriuos turėtumėte žinoti

Nauji pirmosios pagalbos rinkinių reikalavimai Lietuvoje: pokyčiai, kuriuos turėtumėte žinoti

Nuo šių metų Lietuvos gydymo įstaigos ir visos registruotos kelių bei geležinkelių transporto priemonės turės atnaujinti savo pirmosios pagalbos rinkinius pagal naujas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintas komplektacijas. SAM ragina pasiruošti pokyčiams iš anksto, kad visi turėtų tinkamai sukomplektuotus pirmosios pagalbos rinkinius, atitinkančius naujausius reikalavimus.

,,Naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkiniai Lietuvoje: būkite pasiruošę ir saugūs kelyje”

Gydymo įstaigų pirmosios pagalbos rinkinių sudėtis keičiasi, o automobiliams ir geležinkelių transportui taip pat atsiranda naujų elementų, tokių kaip spaudžiamieji tvarstis, ledo maišeliai, turniketai ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui.

Vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

Naująją pirmosios pagalbos rinkinio sudėtį turėti yra svarbu, kadangi tai bus tikrinama atliekant automobilio techninę apžiūrą. Jei vaistinėlė nėra tinkamai sukomplektuota ar net jei jos nėra visai, fiksuojamas „nedidelis trūkumas”, kuris įpareigoja transporto priemonės savininką ar valdytoją pašalinti šį trūkumą savarankiškai.

Tęsdami temą apie naujas pirmosios pagalbos vaistinėlių reikalavimus Lietuvoje, svarbu pabrėžti, kad vairuotojams ir gydymo įstaigoms reikėtų pasiruošti šiems pokyčiams iš anksto ir pasirūpinti reikiamomis priemonėmis.

Vairuotojams ir geležinkelių transporto priemonių valdytojams svarbu įsidėmėti naujus reikalavimus ir papildyti ar atnaujinti savo pirmosios pagalbos rinkinius. Taip pat rekomenduojama dalyvauti pirmosios pagalbos mokymuose, kad būtų geriau suprasta, kaip naudoti naujas rinkinio priemones.

Gydymo įstaigoms taip pat svarbu atnaujinti savo pirmosios pagalbos rinkinius, kad būtų tinkamai pasirengę bet kokiems medicininiams atvejams, atitinkant naujausius reikalavimus. Tai ne tik padeda užtikrinti pacientų saugumą ir sveikatą, bet ir pagerina įstaigos darbo kokybę.

Nepaisant to, kad policijos pareigūnai informuos vairuotojus apie trūkstamus ar neatitinkančius naujųjų reikalavimų pirmosios pagalbos rinkinius, visiems geriau pasirūpinti tinkamu rinkiniu iš anksto ir taip užtikrinti savo bei kitų saugumą kelyje.

Įsidėmėkite šiuos pokyčius, kad galėtumėte tinkamai reaguoti į bet kokias medicinines situacijas ir užtikrinti savo bei kitų žmonių sveikatą ir saugumą. Atminkite, kad tinkamas pirmosios pagalbos rinkinys gali gelbėti gyvybes ir sumažinti sužeidimų sunkumą kritinėmis akimirkomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *