Kaip poliruoti automobilį?

Kaip poliruoti automobilį?

Kad jūsų automobilio apdaila atrodytų nauja, nereikia pirkti pačių profesionaliau įrankių. „Ratų sukimas“ – t.y. transporto priemonės poliravimas besisukančiu ratuku, kaip tai darytų profesionalus detalių meistras – veikia laikinai kaitinant permatomą dažų sluoksnį, kol jis suminkštėja į klampų skystį, kuris užpildo ir išsklaido dėmes. Kad nepažeistumėte dažų, šį poliravimo būdą apribokite kartą per metus ir vaškuokite automobilį kas porą mėnesių. Atlikite šiuos veiksmus ir jūsų važiavimas per kelias valandas įgis kaip naujas spindesys.

PIRMAS ŽINGSNIS

Pradėkite plaudami automobilį rankomis šešėlinėje vietoje. Kruopščiai nuplaukite transporto priemonę, bet nedžiovinkite.

Technikos patarimas: Važiavimas yra nepatogus procesas, todėl uždenkite daiktus (pvz., kitus automobilius, gyvūnus ir netoliese esančias sienas), kurių nenorite vėliau valyti. Tamsios spalvos automobiliuose naudokite minkštesnes trinkeles ir poliravimo mišinius, nes jie ypač jautrūs sūkurių žymėms. Agresyvesni junginiai ir
pagalvėlės gali būti naudojamos šviesesniems atspalviams.

ANTRAS ŽINGSNIS

Uždėkite švarų, šiek tiek drėgną padą ant poliravimo rato ir uždėkite nedidelį kiekį mišinio ant vienos korpuso plokštės. Blizginimo priemonę paskleiskite ratuku vidutiniu greičiu. Svarbiausia, kad sukimosi trinkelė būtų lygiagreti automobilio paviršiui, kad būtų išvengta sūkurių žymių. Taikykite nuolatinį spaudimą ir dirbkite pirmyn ir atgal per visą plokštės paviršių. Kai skaidrus sluoksnis įkaista ir dažai tampa šilti liesti, įbrėžimai pradės nykti. Kai mišinys ir vanduo bus išmesti į šalį ir sugerti į putplasčio padą, bus matoma pašviesėjusi apdaila. Sustabdyti. Pereikite prie kito skydelio ir pakartokite.

Technikos patarimas: Laikykite plotą drėgną ir naudokite tik pakankamai poliravimo kiekvienai plokštei.

TREČIAS ŽINGSNIS

Jei reikia, sustabdykite ir nuplaukite putplasčio trinkelę žarna arba elektrine poveržle, kad ji neprisotintų arba nesusikauptų mišinio.

Technikos patarimas: Išorinis trinkelės kraštas juda greičiau, sukeldamas didesnę trintį nei centras, be to, jame paprastai yra mažiau poliravimo – tai yra sudegintos apdailos receptas. Todėl būkite ypač atsargūs su sudėtingomis apdailos vietomis, tokiomis kaip poveržlės antgaliai, veidrodžiai, emblemos ir sudėtingi buferio kontūrai, kuriuos galima poliruoti naudojant tik išorinį trinkelės kraštą.

KETVIRTAS ŽINGSNIS

Baigę nuplaukite ir dar kartą išskalauti automobilį rankomis, įskaitant durų, bagažinės ir variklio dangčio staktas. Kruopščiai išdžiovinkite.

PENKTAS ŽINGSNIS

Dažų užtepimas vaško sluoksniu padės užmaskuoti sūkurių žymes ir padengti daugumą likusių paviršiaus trūkumų. Ant orbitinio šlifuoklio uždėkite minkštą putplasčio trinkelę ir ant padėklo užtepkite apytiksliai 60:40 pastos vaško ir smulkaus lako mišinio. Naudokite šlifuoklį vidutiniu greičiu ir paskleiskite vašką ant transporto priemonės pirmyn ir atgal, lengvai, bet tolygiai slėgdami. Palikite pakankamai vaško miglos, kad būtų matoma išdžiūvus.

ŠEŠTAS ŽINGSNIS

Kol vaškas džiūsta, nuvalykite kitas automobilio vietas (langus, saloną ir kt.), tada nuvalykite vašką mikropluošto rankšluosčiu – vonios rankšluosčiai ar skudurai gali sugadinti paviršių. Jei reikia, drožles ir likusius įbrėžimus patepkite dažais. Perkelkite automobilį į saulės šviesą, kad galėtumėte atlikti galutinę apžiūrą. Supilkite šaltą ir mėgaukitės.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *