Padangų parinkimas automobiliui

Padangų parinkimas automobiliui

Be teisingo padangų parinkimo automobiliui neįmanoma užtikrinti gero valdymo. Teisingai parinktos padangos kupe užtikrina keleivių saugumą, geresnį sukibimą su keliu ir mažas degalų sąnaudas.

Renkantis padangas, nuspręskite, kokio dydžio tinka jūsų automobiliui. Kitas svarbus veiksnys – kokiomis sąlygomis juos naudosite ir eksploatavimo metų laikas. Po to parenkamas tinkamas lengvųjų automobilių padangų protektoriaus raštas.

Visos lengvųjų automobilių padangos skirstomos į šiuos tipus:

  • žiema;
  • vasara;
  • ne sezono metu;

Protektorius yra ypač svarbūs, nes protektoriaus geometrija užtikrina sukibimą tiek lietaus, tiek sniego sąlygomis.

Keleivinių padangų protektoriaus raštas gali būti:

Optimaliausias kainos ir kokybės atžvilgiu yra simetriškas ir nekryptinis protektoriaus raštas. Naudojant tokias apsaugas, ratų sukimosi kryptis neturi reikšmės. Tokių apsaugų minusas yra tas, kad jos nėra skirtos greitam važiavimui.

Kitas įprastas protektoriaus raštas yra nekryptinis ir asimetriškas. Šios apsaugos taip pat yra universalios, tačiau geriau tinka greitam važiavimui ir prastos sukibimo sąlygomis (lietus ar sniegas)

Kitas protektoriaus tipas yra kryptinis ir simetriškas. Šios padangos yra lietaus padangos, nes dėl savo geometrijos jos lengvai nuleidžia vandenį ir pagerina valdymą šlapiame kelyje. Montuojant tokias padangas būtina atsižvelgti į ratų judėjimo kryptį.

Asimetriško ir kryptinio rašto padangos laikomos prabangiomis padangomis, nes tinka pačiomis sunkiausiomis vairavimo sąlygomis.

Keleivinių padangų žymėjimas – tinkamo dydžio pasirinkimas

Paprastai gamintojas nurodo kelis automobilio padangų variantus vienu metu rekomenduojamo diapazono „nuo“ ir „iki“ forma. Ženklinimas apima šiuos rodiklius: padangos modelio pavadinimas ir gamintojas; standartinis dydis; apkrovos indeksas; protektoriaus tipas; greičio indeksas. Visi šie punktai itin svarbūs renkantis padangas, tačiau svarbiausias iš jų – dydis. Verta atkreipti ypatingą dėmesį. Skaitmenine išraiška standartinis dydis yra toks: 215/45/ZR 17 (pavyzdžiui). Šis indikatorius, savo ruožtu, susideda iš kelių parametrų: profilio pločio (renkantis per siauras arba per plačias padangas smarkiai sumažėja automobilio sukibimas ir valdymo savybės); serija (profilio aukščio iki jo pločio rodikliai procentais) – jei toks parametras nenurodytas, standartinis aukštis yra 82 procentai; spindulys (išreikštas coliais) – leidžia pasirinkti padangą pagal konkrečią ratlankio vietą.

Svarbu pasirinkti padangas pagal automobilio markę

Kai kurie vairuotojai aplaidžiai pasirenka padangas savo automobiliui, klaidingai manydami, kad visiškai atitikti gamyklinius parametrus nebūtina. Bet veltui, nes mašinos tinkamumas naudoti tiesiogiai priklauso nuo jų dydžio ir kitų rodiklių. Jei pasirinksite netinkamas padangas, tai gali turėti įtakos: automobilio valdymui, sukibimui su keliu, pakabos tinkamumui ir automobilio kėbulo tinkamumui. Pirkdami padangas nesilaikydami ženklinimo taisyklių, galite sumažinti visas minėtas charakteristikas. Tai savo ruožtu gali sukelti avariją kelyje. Neteisingai pasirinkus standartinį dydį, dažnai pažeidžiama automobilio sparno apdaila.

Būdai, kaip padidinti gumos tarnavimo laiką

Lengvojo automobilio padangų slėgis turi įtakos lengvųjų automobilių padangų nusidėvėjimo laipsniui. Jei išoriniai gumos kraštai nusidėvi labiau nei vidurinė dalis, tai reiškia, kad padanga yra nepakankamai pripūsta. Klaidos nustatant ratų suvedimą lems guminės briaunos nusidėvėjimą tik vienoje pusėje. Padangų susidėvėjimui įtakos turi ir kelio dangos kokybė, kruopštus vairavimas ir kt. Kad lengvojo automobilio padangos tarnautų ilgiau, reikia reguliariai vežti automobilį techninei priežiūrai ir stebėti slėgį padangose. Lengviesiems automobiliams skirtos padangos yra raktas į saugumą ir komfortą vairuojant.

Prieš pirkdami padangas, turite suprasti ženklinimą, pasirinkti tinkamą padangų dydį, įsitikinti, kad turite padangų įvairiems sezonams, ir pasirinkti tinkamą vietą sandėliavimui. Lengviesiems automobiliams skirtos padangos nėra tos detalės, kurioms reikėtų sutaupyti, nes nuo gumos kokybės priklauso nusidėvėjimo laipsnis, keleivių saugumas, važiavimo komfortas!

Patarimai renkantis padangas automobiliui

Rinkdamiesi padangas pagal savo automobilio markę, atsižvelkite į dar keletą niuansų. Visų pirma, labai svarbu ant visų automobilio ratų sumontuoti vienodas padangas. Jei nepaisysite šios taisyklės, galite prarasti savo automobilio valdymo kontrolę. Tos pačios padangos (to paties rašto ir tokio pat dydžio) turi būti sumontuotos bent ant kiekvienos jūsų „geležinio arklio“ ašies. Nereikėtų pirkti padangų, kurias jau naudojo kitas vairuotojas. Jų įrengimas gali neigiamai paveikti valdymo saugumą ir sukelti avariją. Specialistai rekomenduoja turėti bent du padangų komplektus, kad jas pakeisti priklausomai nuo sezono.

Pabaigai priminsime, kad prieš perkant naujas padangas savo automobiliui reikia įsitikinti jų kokybe. Jie turi atitikti standartus. Padangos, kurios buvo sertifikuotos, turi būti pažymėtos E (Europos standartas) arba DOT (Amerikos standartas). Kai kuriais atvejais gaminiai turi abu ženklus. Norėdami įsigyti padangų, kreipkitės tik į specializuotas parduotuves.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *