Transmisijos siurblys: gedimo simptomai

Transmisijos siurblys: gedimo simptomai

Jeigu vairuojate automobilį su automatine pavarų dėže, tuomet turėtumėte bent šiek tiek žinoti apie transmisijos siurblį. Transmisijos siurblys yra svarbi bet kurios automatinės pavarų dėžės : DSG, CVT ir standartinės pavarų dėžės dalis, tad labai svarbu žinoti ankstyvuosius gedimo simptomus.

Šiandien mūsų komanda paaiškins kaip nustatyti, kad transmisijos siurblys pradeda gesti ir kokie yra netinkami to simptomai.

Kas yra transmisijos siurblys ir kokią funkciją jis atlieka?

Transmisijos siurblys yra viena iš svarbiausių automatinės pavarų dėžės dalis. Ši detalė yra atsakinga už šviečią ir filtruotą transmisijos skysčio tiekimą į visus vidinius automatinės pavarų dėžės komponentus. Paprastai transmisijos siurbliai yra dedami transmisijos centre arba priekyje.

Transmisijos siurblys susideda iš elektros variklio ir siurblio mazgo, kuris varomas variklio galia. Elektros variklis rūpinasi ne tik transmisijos siurbliu, bet ir užtikrina, kad sukimo momento keitiklis veiktų tinkamai. Be nuolatinės transmisijos alyvos, jūsų transmisija greitai sugestų.

Kas gali sukelti transmisijos siurblio gedimą?

Dažniausiai pavarų dėžės siurblio gedimo priežastis yra perkaitinimas arba nepakankamas transmisijos alyvos kiekis. Sugedęs elektros variklis, kuris varo transmisijos siurblį, taip pat yra dažna priežastis, dėl ko sugenda transmisijos siurblys.

Perkaitinimas įvyksta tuomet, kai vairuotojai per daug apkrauna transmisiją. Kad transmisijos siurblys veiktų tinkamai, jis turi turėti pakankamą normą alyvos.

Greičių dėžė
Greičių dėžė

Jeigu transmisijos skystyje atsiranda vanduo, tai taip pat gali sukelti gedimą. Pavarų dėžės guoliai gali užstrigti dėl vandens užteršimo ir dėl to perkaisti.  Susidėvėję transmisijos siurblio sandarikliai gali sukelti gedimą taip pat.

Siūlome perskaityti: Pagrindiniai ženklai rodantys transmisijos defektą

Nepamirškite, kad senas transmisijos skystis būna nusidėvėjęs ir jis negali tinkamai sutepti visų dalių, kurios yra automatinėje pavarų dėžėje. Tuomet tai pagreitina visų transmisijos dalių susidėvėjimą ir greičiau gali perkaisti.

Kaip žinoti ar transmisijos siurblys yra sugedęs?

Norime paminėti, kad nei vienas simptomas iš mūsų minimų neturėtų būti ignoruojamas. Jeigu lauksite per ilgai, tuomet didelė tikimybė, kad jūsų transmisija suges, o remontas tuomet būtų brangus.

Sugedusio transmisijos siurblio požymiai

Pavarų perjungimas nėra sklandus

Kad pavarų perjungimas būtų sklandus, jūsų transmisijos siurblys turi tinkamai perduoti transmisiją į visas transmisijos dalis. Kuomet transmisijos siurblys pradeda gesti, tuomet pavarų perjungimas tampa šiurkštus ir trukčiojantis.

Sklinda keistas kvapas

Jeigu transmisijos siurblys negali išlaikyti šviežio transmisijos skysčio srauto visoje transmisijoje, tuomet viskas pradės kaisti. Kuomet prasideda kaitimas, tuomet automobilio salone jausite nemalonų kvapą. Juntamas kvapas įspėja apie perkaitusią transmisiją. Jokiais būdais nevažiuokite toliau, nes tik pablogintumėte situaciją.

Dega transmisijos arba variklio įspėjamoji lemputė

Kiekviename automobilyje turėtų užsidegti ,,Check Engine” arba ,,Check transmission” lemputė. Automobiliai turi jutiklius, kurie stebi srautą per transmisijos siurblį. Jeigu jutikliai aptinka, kad srautas yra nepakankamas, tuomet jis turėtų įspėti apie problemas.

Transmisija tampa triukšminga

Tvarkinga automatinė pavarų dėžė turėtų dirbti tyliai. Iš transmisijos neturėtumėte girdėti cypimo ar kitokio garso.

Visiškai sugedusi transmisija

Jeigu ignoruojate mūsų minėtus simptomus, tuomet jūsų transmisija tikriausiai suges galutinai. Tuomet jums reikėtų keisti visą transmisiją ir tikėtis, kad gautumėte kuo pigesnį remonto pasiūlymą, o remonto išlaidos tikrai nebus mažos.

Kaip išvengti transmisijos siurblio gedimo?

Kad išvengtumėte transmisijos siurblio gedimo, jūs turite atlikti reguliarią transmisijos priežiūrą. Geriausias būdas užtikrinti ilgą tarnavimą – atlikti tepalų ir filtrų keitimus laiku. Retkarčiais pasitikrinkite ar transmisijos alyvos kiekis yra pakankamas.

Jeigu su automobiliu važinėjate bekelėje, tuomet įsitikinkite, kad skiriate pakankamai laiko, kad transmisija atvėstų.

Kiek kainuoja transmisijos siurblio remontas?

Transmisijos siurblio keitimas gali kainuoti nuo 300 iki 2000 eurų ar daugiau. Kaina priklauso nuo jūsų automobilio ir darbo kainų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *