„Yamaha“ pasitraukia iš sniego motociklų rinkos

„Yamaha“ pasitraukia iš sniego motociklų rinkos

Ateinančiais metais „Yamaha“ toliau mažins savo veiklą, pasitraukdama iš sniego motociklų rinkos. Prekės ženklas paaiškino, kad nors sniego motociklų gamyba visose pasaulio rinkose, įskaitant JAV, netrukus baigsis, jis ir toliau teiks dalis ir aptarnauja keletą metų.

Ši žinia nustebina, nes japonų kompanija pristatė savo 2024 m. sniego motociklų asortimentą likus keliems mėnesiams iki paskelbimo apie sprendimą palikti segmentą. Jo pasitraukimo planas apima tris pagrindinius etapus: pardavimas Japonijoje baigsis po 2022-ųjų modelio metų, pardavimas Europoje baigsis po 2024-ųjų, o Šiaurės Amerikoje – po 2025-ųjų. Tikslesnės informacijos nėra.

Taip pat priežastys, nulėmusios Yamaha sprendimą palikti sniego motociklų segmentą, kuriame ji varžėsi nuo 1968 m., geriausiu atveju yra miglotos. Įmonė paskelbė trumpą pareiškimą, kuriame tik paaiškinama, kad „bus sunku tęsti tvarų verslą sniego motociklų rinkoje“. Per pastarąjį dešimtmetį naujų sniego motociklų pardavimas Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje išliko gana stabilus, tačiau keliose užsienio rinkose jie sumažėjo daugiausia dėl Rusijos rinkos kritimo. Nepaisant to, 2020 m. Yamaha sniego motociklų pardavimas išaugo 22%.

„Ateityje „Yamaha“ valdymo išteklius sutelks į dabartinę verslo veiklą ir naujas augančias rinkas“, – rašoma prekės ženklo pranešime. Ji pridūrė, kad tikisi, kad pasitraukimas iš sniego motociklų rinkos turės „nedidelį“ poveikį jos konsoliduotiems verslo rezultatams.

Naujienos pasirodė praėjus maždaug ketveriems metams po to, kai „Yamaha“ pasitraukė iš automobilių pramonės, tačiau tai nereiškia, kad bendrovė visiškai nustos gaminti transporto priemones. Ji vis dar gamina motociklus ir motorolerius, o 2020 m. paskelbė apie planus sukurti įvairius motociklų variklius su turbokompresoriumi. Visai neseniai jis sukūrė mažo greičio stabilizavimo technologiją, leidžiančią motociklams judėti šliaužant, nevirstant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *