8 pagrindiniai patarimai, kaip be rūpesčių keliauti motociklais

8 pagrindiniai patarimai, kaip be rūpesčių keliauti motociklais

 

Kai susijungia motociklų sportas ir stovyklavimas, nutinka kažkas stebuklingo. Vien kiekviena veikla – važinėjimas dykumomis Argentinos Ugnies žemėje, sustojimas nakčiai amerikietiškame BDR maršrute ar stovyklavimas po šiaurės pašvaistėmis – emocijos liejasi savaip. Bet vėlgi, kai jie sujungiami, nutinka kažkas stebuklingo. Tai ypač aktualu, kai viskas vyksta sklandžiai. Maršrutas į sklandų motociklų stovyklavimą? Proaktyvus planavimas. Mes praleidome metus tobulindami motociklų ir stovyklavimo meną ir toliau nagrinėsime šias temas savo tinklaraštyje. Bet pradėkime nuo absoliučiai esminių dalykų, kuriuos visi motociklininkai turi nedelsdami įtraukti į savo planus: 8 svarbiausių patarimų, kaip stovyklauti motociklais be problemų.

Prieš stovyklą

1. Žinokite savo motociklą

Pradėkite pažindami savo dviratį ir bent jau techninės priežiūros pagrindus (nors kuo daugiau žinosite, tuo geriau). Pradėkite nuo padangų, patikrinkite padangų slėgį, alyvą, stabdžių / sankabos skysčius ir sureguliuokite visus valdiklius. Jei sankabos / stabdžių svirtis yra optimaliausioje padėtyje, kad būtų patogiau sėdint ir stovint, važiavimas bus daug malonesnis. Be to, išmokite dirbti su motociklais, ypač tokių dalykų kaip padangos kameros keitimas arba bekameriniai ratlankiai, užkimšę padangą. Būsimuose tinklaraščiuose turėsime daugiau, bet kol kas tyrinėkite po pasaulį keliaujančių keliautojų, tokių kaip Helge Pedersen, metodus. Atminkite, kad norėdami mėgautis stovyklavimu, pirmiausia turite ten atvykti. Ir viskas prasideda nuo be rūpesčių dviračio ir žinių remontuoti.

2. Investuokite į gerą įrangą jodinėjimui ir stovyklavimui

Negailėkite geros jojimo ar stovyklavimo įrangos. Kalbant apie jojimo aprangą, rimtiems nuotykių pasivažinėjimams būtini pagrindo sluoksniai ir vandeniui atspari ir optimalią ventiliaciją užtikrinanti apsauginė įranga (striukė, kelnės, batai). Kalbant apie stovyklavimą, aukščiausios kokybės palapinė ir miegmaišis yra svarbiausias dalykas, užtikrinantis komfortą gamtoje. Kuo patogiau miegosite, tuo daugiau energijos ir jojimo/tyrinėjimo bus kitą dieną. Dvi palapines specialiai suprojektavome dėl tikslios priežasties, kokio komforto lygio reikia; mūsų MotoPalapinė yra pakankamai vietos, kad į taką atneštų daug namų stiliaus komforto, taip pat yra jūsų motociklo stogelis ir vestibiulis įrangai. Šią palapinę baikeriams pastatė baikeriai ir sveria 12 svarų. (5,44 kg), MotoTent yra lengviausias rinkoje, kuriame yra jūsų motociklo saugykla. Kitas mūsų pasirinkimas yra ADV palapinė, kuri skirta tiems nuotykių motociklininkams, kurie mėgsta būti tiesiai gamtoje ir mėgsta keliauti lengvai. Ši dviejų asmenų palapinė sveria tik 7,38 svaro (3,35 kg) ir supakuota į mažą 16,1 x 5,9 colio (41 x 15 cm) krepšį.

3. Neperpakuokite, bet atsiminkite esminius dalykus

Vėlgi, iniciatyvumas yra raktas į sklandžią motociklų stovyklavimo patirtį. Kai kraukitės daiktus, atsisėskite ir įsivaizduokite, kad visą dieną prabundate, važiuojate, statote stovyklą ir miegate. Pagalvokite, kaip „dieną pradėjau valydamas dantis ir plaudamas veidą bei rankas“ iki „man reikia įkrauti telefoną naktį“. Tada sudarykite sąrašą, kuriame turėtų būti visi tualeto reikmenys, TP, saulės įkrovikliai, stovyklavietės šortai, stovyklavietės batai, maisto ruošimo reikmenysmaistas ir pan. Tada pagalvokite apie utilitarinius poreikius, pvz., Šveicarijos armijos peilį arba Odininkaspirmosios pagalbos vaistinėlė, priekinių žibintų lempa, rankų dezinfekavimo priemonė ir, jei reikia, šluostė po palapine (tiks paprastas PV dengtas nailoninis tentas!). Tik nepersistenkite; žmonės paprastai perkrauna, o ne supakuoja. Vėlgi, įsivaizduokite savo dieną nuo pabudimo iki miego ir sudarykite kontrolinį dalykų sąrašą. Tada peržiūrėkite šį sąrašą ir atsikratykite dalykų, kurių greičiausiai nenaudosite, pavyzdžiui, tų keturių papildomų marškinėlių, kurie visada grįžta namo švarūs ir sulankstyti. Norite palengvinti pakavimą? Peržiūrėkite mūsų bagažą, įskaitant pusiau standžius MotoBags.

4. Teisingai supakuokite motociklą

Pakuodami, nepaisant to, ar naudojate kietus ar minkštus maišus, stenkitės, kad sunkiausi daiktai būtų arčiausiai svorio centro. Įsitikinkite, kad maišai yra subalansuoti pagal svorį ir kartu laikykite panašius daiktus, pvz., miegmaišį ir drabužius arba palapinę ir įrankius. Mes visada supakuojame papildomą guminį tinklą. Jie gali sulaikyti bet ką ir padėti sutaupyti laiko, kai ką nors reikia greitai apsaugoti.

Stovyklavietė

5. Stovyklavietės pasirinkimas

Kartais tai, ką matote kaip gražus kraštovaizdis, gali paversti siaubingu naktiniu stovyklavimu, ypač žemesnėse vietose, kur gali kauptis lietus ar rūkas. Atkreipkite dėmesį, kad bet kurios vietos, kuriose yra bet kokio tipo vandens surinkimo, bus puiki vieta uodams ir kitoms vabzdžiams, o dėl stipraus ryto rūko palapinėje atsiranda nepatogi drėgmė. Ieškokite aukštesnių plotų, kuriuose nėra uolų, skruzdžių kalvų ar aukštos žolės – pastaroji taip pat puikiai tinka kenkėjams, tokiems kaip erkės ir bitės. Prieš statydami palapinę, atsigulkite ant žemės, kad pamatytumėte, ar tai tikrai patogu. Visi pasistatėme palapines, kad einant miegoti suprastume, jog paviršius verčia mus svirduliuoti dėl patogumo. Būkite aktyvūs gulėdami ant žemės ir rasdami komfortą prieš statydami palapinę.

6. Pastatykite dviratį ir patikrinkite

Lygiai taip pat, kaip gulėdami ant žemės, kad galėtumėte patogiai miegoti, išsiaiškinkite, kur pastatyti dviratį, kad jis neliktų kelio. To priežastys – kitų asmenų saugumas atgal šalisir jums nereikės naktimis kraustytis, jei jūsų arkliui kliūva puiki vieta laužavietei įrengti. Prieš statant palapinę, rekomenduojame dviratį greitai apžiūrėti – patikrinti padangų slėgį, matomus nuotėkius ar bet ką kitą, kas gali kelti pavojų kitos dienos važiavimui ir saugumui. Be to, važiuodami naudokite dviratį savo naudai, pavyzdžiui, pakabinkite įrangą. Gera praktika yra patikrinti, ar įrankyje nėra bet kokio tipo klaidų (erkių, ypač jei esate tokiose vietose), ir leisti jam išdžiūti prieš padėdami jį nakčiai. Tai taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl sukūrėme „MotoTent“ – vestibiulio zona puikiai tinka tam, kad naktį, kai miegate, nepatektų į daiktus.

7. Stovyklavimo ir maisto gaminimo pagrindai

Kita aktyvi stovyklavimo priemonė yra maisto gaminimo pagrindų mokymasis trasoje turint mažiausią turimą virtuvės reikmenų kiekį (laukiame būsimo tinklaraščio įrašo!). Kai kuriuos maisto produktus, pavyzdžiui, makaronus, lengva supakuoti ir juos reikia tik šiek tiek pavirti, o norint gauti gerą skonį, reikia tik užpilo pakelių, kuriuos lengva supakuoti. Taip pat visada atsiminkite aliuminio foliją, skirtą šviežiam maistui ruošti ant tiesioginio šilumos šaltinio (bulvės, ką tik sugauta žuvis, dešrainiai… tu vadini!).

8. Saugokite nuo kenkėjų ir gyvūnų

Pradėkime nuo tų baisių mažų klaidų. Jie gali sugadinti stovyklavimo naktį taip greitai, kaip nuleista padanga gali sugadinti puikią važiavimo dieną. Svarbiausia, dar kartą, yra iniciatyvumas. Pirmoji apsauga yra geras purškalas nuo klaidų. Geriausias yra vandenį atstumiantis purškalas, ypač jei yra drėgmės. Jei norite natūralaus, yra daugybė eterinių aliejų mišinių, kurie veikia taip pat gerai kaip DEET. Kalbant apie vandenį, dar kartą būk nuošalyje! Jūs jau gavote išsilavinimą nestatyti palapinės prie stovinčio vandens. Priežastis paprasta – uodai klesti H2O. Bet pasigilinkime… uodai paprastai deda kiaušinėlius drėgnose vietose, o iš šių kiaušinėlių išsirita lervos, kurios subręsta vandenyje. Tada nepamirškite uždaryti palapinės ekranų užtrauktuku; vienas uodas, skruzdėlė ar bet koks kenkėjas gali greitai pažadinti jus iš gilaus miego. Be to, stenkitės, kad užtrauktukai būtų viršutinėje uždarymo ekrano dalyje; mažos antžeminės tarptinklinio ryšio klaidos gali įslinkti, net jei yra nedidelis atidarymas. Kvapą išsaugojau paskutiniam pokalbiui apie vabzdžius, nes jis mus įtraukia į gyvūnų kalbas. Gyvūnams ir vabzdžiams puikiai tinka kvapai, tokie kaip dezodorantas arba beprotiški rankų dezinfekavimo priemonių kvapai. Šie kvapai traukia vabzdžius, taip pat ir gyvūnus, tokius kaip lokys, kurie už kelių mylių gali užuosti kažką skoningo. Išmokite pamoką, kurią kažkada padarėme? – nesineškite obuolių pyragu kvepiančio rankų dezinfekavimo priemonių rankoms valyti. Tą naktį buvo daugiau gyvūnų nei bet kada. Naudokite nekvepiančią rankų dezinfekavimo priemonę ir, nors nebūtina būti visiškai hipiu, pabandykite naudoti mažiausiai kvapnų dezodorantą ar muilą. Dabar apie maistą. Gaminant maistą, tai natūraliai pritraukia gyvūnus. Laikykite savo stovyklą švarią nuo visų maisto likučių ar visko, kas gali kvepėti maistu. Kai kurie stovyklautojai užkasa maisto likučius už kelių šimtų pėdų nuo stovyklavietės, kad išvengtų gyvūnų. Taip pat niekada nemiegokite su maistu palapinėje; laukiniai gyvūnai padarys viską, kad užsitikrintų maistą. Likusį maistą geriausia laikyti sandariai uždarytuose maišeliuose ar kitose talpyklose, kurios neskleidžia kvapų, ir sandariose talpyklose. Gerai, pasakysime paskutinį kartą: stovyklauti motociklu yra stebuklinga. Nėra geresnio būdo mėgautis gamta nei nuotykių jojimas ir stovyklavimas. Tačiau kartais šie išgyvenimai gali būti apgailėtini dėl nepasirengimo. Pasinaudokite šiais patarimais, kad geriau pasiruoštumėte būsimai kelionei motociklu. Ir kad šie laikai išliktų stebuklingi, atminkite, kad ką atnešite į gamtą, tą išneškite. Tai ne tik pagarbos Motinai gamtai ženklas, bet ir jūsų kolega nuotykių motociklininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *